Creative Sound Blaster Katana V2

Spoločnosť Creative je v prostredí fanúšikov kvalitnej hudby na Slovensku dobre známa. Pre všetkých priaznivcov tentokrát ponúka zariadenie Sound Blaster Katana V2.

Po rozbalení krabice nájdeme v balení Soundbar, Subwoofer, pripájacie káble a diaľkové ovládanie.

Creative Sound Blaster Katana V2

Reproduktorová sústava Sound Blaster Katana V2 disponuje zvukovým výkonom 126 W v RMS metrike. V maximálnych hudobných špičkách je to 252 W. Soundbar zahŕňa 4  reproduktory, pričom dva sú 63mm meniče pre stredné tóny a dva sú výškové reproduktory s veľkosťou 19 mm. V prednej časti tela produktu je umiestnený displej, nad ktorým sa nachádzajú ovládacie tlačidlá. Zapnutie, vypnutie, ovládanie hlasitosti, prepínanie zvukového vstupu či zmena módu reprodukovaného zvuku. Súbor tlačidiel uzatvára tlačidlo SXFI. Soundbar má rozmery 60 x 9,5 x 6,2 cm.   Zadná strana ponúka konektory k pripojeniu:

Creative Sound Blaster Katana V2

 1. vstup AUX, DC-in
 2. SXFI-out (USB-A)
 3. HDMI ARC
 4. USB-C
 5. Výstup subwooferu
 6. Headset out
 7. Optický vstup

Celá reproduktorová zostava je napájaná z elektrickej siete pomocou jedného kábla, ktorý sa pripája k soundbaru.

Podporou kvalitných basov a celkového zvukového herného prejavu je  Subwoofer, ktorý obsahuje jeden 165mm reproduktor. Rozmery zariadenia sú 15 x 36,7 x 36,7 cm.

V balení k zariadeniu reprosústavy Sound Blaster Katana V2 sú pribalené nasledovné káble:

 • Optický kábel
 • Napájací adaptér
 • Kábel USDB-C na USB-A
 • 2x Držiaky na montáž na stenu

Creative Sound Blaster Katana V2

Montáž Soundbaru na stenu je jednoduchá vďaka dvom pribaleným držiakom.

Soundbar na prednom displeji zobrazuje vstup pripojeného hudobného zariadenia. Následne je možné si zvoliť výstupný hudobný režim, ktorý sa zobrazuje na displeji. V ponuke sa nachádza mód prehrávania: music, gaming, effects a movies.

Pri hraní na vás najviac zapôsobí Gaming a Movie mode. Gaming mód sa vyznačuje zameraním na basový zážitok a Movies mód útočí zvukom s priestorovým nádychom.

Creative Sound Blaster Katana V2

Okrem tlačidiel, ktoré sú na vrchnej strane Soundbaru vieme Sound Blaster Katana V2 ovládať aj pomocou diaľkového ovládača. Napájanie diaľkového ovládača je pomocou AAA batérie. Tlačidlá na ovládači ako aj na Soundbare nie sú podsvietené.

reprosústava Creative Sound Blaster Katana V2

Režim SXFI je dostupný so zapojenými slúchadlami a vyznačuje sa skvelým priestorovým zvukovým prejavom. Cieľom technológie X-Fi je špeciálne upraviť zvuk práve pre vaše uši. Cez aplikáciu Creative si môžete nechať spraviť „mapovanie uší“, ktoré odporučí najlepší hudobný zážitok špecifický pre vás.

diaľkové ovládanie Creative Sound Blaster Katana V2

Zariadenie Katana V2 je možné spárovať pomocou 3,5 audio jacku alebo USB kábla k televízoru. Taktiež je možné použiť na spárovanie technológiou Bluetooth, v tomto prípade vo verzii 5.0.

Zvuk z tohto reproduktoru pôsobí veľmi kvalitne. Či už sledujete vojnový film, hráte akčnú hru alebo ste audiofilom, táto reproduktorová sústava vašim ušiam doručí nadmieru kvalitný zvuk.

Kvalitný zvuk je možné umocniť, prípadne zvýrazniť aj pomocou svetelného efektu. Spodná strana Soundbaru má podsvietenie v režime RGB farieb. Z farebného svetelného režimu si viete vybrať:

Creative Sound Blaster Katana V2

1.Farebný – kontinuálne prechádzajúce farby
2. Červený – funkciou tohto režimu je zvyšovanie jasu na základe basovej úrovne hudby
3. Modro-fialový režim
4. Biely

V prípade, že si chcete vychutnať len hudobný prejav bez osvetlenia, stačí na diaľkovom ovládači vypnúť osvetlenie a už vás nič nebude rušiť.

reprosústava Creative Sound Blaster Katana V2

Pre tých ľudí, ktorí chcú „vyžmýkať“ zo zariadenia čo najviac, odporúčame stiahnuť aplikáciu Creative pre reprosústavu Katana. V nej sa dajú pokročilejšie a samostatnejšie upravovať jednotlivé nastavenia, napríklad je možné upraviť a nastaviť si hudobný rozsah pomocou ekvalizéru alebo prispôsobiť si osvetlenie RGB so 16,8 mil. farieb na základe počúvaných skladieb alebo aktuálnej nálady.

reprosústava Creative Sound Blaster Katana V2

Sound Blaster Katana V2 si vychutnajú všetci, ktorí túžia po dokonalom zvuku pri počúvaní skladieb, sledovaní filmov alebo hraní hier. Reprosústava tak ponúka špičkový kvalitný zvuk, ktorý obsahuje širokú škálu výšok a basov.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here