CREATIVE Sound BLASTER PLAY! 4

Spoločnosť Creative začala predávať zaujímavý, ale zároveň nenápadný produkt Blaster Play! 4. Je to prenosný prevodník s prepracovanou technológiou potláčania okolitého nežiaduceho hluku. Primárne cieli na konferenčné hovory, kde sa vyžaduje od každého člena, aby disponoval kvalitnou zvukotechnikou a zbytočne nevytváral komunikačné šumy.

CREATIVE Sound BLASTER PLAY! 4

V krabičke nájdete samotný prevodník, jeho adaptér z USB-C do klasického USB a návod so záručným listom.

Dizajn

prevodník CREATIVE Sound BLASTER PLAY! 4

Prevodník začína s USB-C a končí konektorom – 3,5 milimetrovým kombinovaným audio jackom. Zo spodnej strany je napísaný jeho názov. Je veľmi jednoduchý na ovládanie, keďže obsahuje iba dve tlačidlá:

  • Stíšenie mikrofónu (ak svieti červená dióda)
  • Ekvalizér

prevodník CREATIVE Sound BLASTER PLAY! 4

Ekvalizér

Má dva módy, ktoré veľmi vhodne upravujú zvuk:

Dynamický
(biela dióda)
·       Dáva pocit priestorového zvuku
·       Upravuje nežiaduce frekvencie
·       Vhodný na pracovné hovory
Zvýraznenie basov
(modrá dióda)
·       Zvuk je v tomto móde bohatší na spodné tóny
·       Vhodný na počúvanie hudby či pozeranie filmov
Vypnutý ekvalizér
(bez svetla z diódy)
·       Zvuk je rovnaký ako bez prevodníka

Funkcie

Zaujímavé je, že tlačidlá na slúchadlách fungujú rovnako s prevodníkom ako aj bez prevodníka. Toto sme skúšali aj na slúchadlách od rôznych iných konkurenčných značiek a výsledok bol vždy rovnaký – fungovalo to.

Napríklad jedno stlačenie znamená STOP/PLAY, dve stlačenia slúžia na posunutie skladby, tri stlačenia posunú jednu pesničku späť a podržanie spustí Siri, čiže Google Asistenta.

CREATIVE Sound BLASTER PLAY! 4

Konektivita na PS4, Nintendo Switch a iné

Prevodník Blaster Play! 4 je prispôsobený aj pre PS4 a Nintendo Switch. Prevodník sa dá nastaviť cez aplikáciu, ktorá funguje v systéme Windows. Keď prevodník zapojíte do počítača a vyhľadáte si vaše zariadenie Blaster Play! 4, tak môžete začať dolaďovať nastavenia.

Technické parametre

Ako je v špecifikáciách vidieť prevodník Blaster Play! 4 je minimálnej veľkosti a hmotnosti, takže v obvode vašich slúchadiel ani nebudete vedieť, že je zapojený prevodník.

Hmotnosť prevodníka 8,9 g
Hmotnosť konvertora 4 g
Dĺžka prevodníka 138 mm
Dynamický rozsah 110 dB
Kvalita nahrávania 2x mono
48 kHz
16-24 bit
Množstvo kanálov Maximálne stereo
Vernosť zvuku 24-bit 192 kHz
Impedancia zosilňovača 16-150 ohm

CREATIVE Sound BLASTER PLAY! 4

Potláčanie okolitého hluku

Tento prevodník Blaster Play! 4 nie je ako ostatné zariadenia s potláčaním hluku. Má jedno veľké plus, čím je obojstranné potláčanie hluku.

Nielen, že zruší nepriaznivé okolité zvuky z vášho okolia, ale ak účastník v hovore má nekvalitný mikrofón, prevodník tento šum odfiltruje a vy máte jeho čistý hlas. Táto funkcia od Creative sa volá NoiseClean.

Ako aj výrobca uvádza, Blaster Play! 4 najefektívnejšie funguje na statické šumy. To znamená, že rozprávanie ľudí bude filtrovať menej efektívne než zvuk ventilátora, vysávača či iné monotónne zvuky.

Záver

Prevodník Blaster Play! 4 je veľmi jednoduchý na obsluhu. V praxi ho stačí iba vybaliť z krabičky a pripojiť. Ekvalizér je celkom podarený a tak si zážitok z filmu či hudby môžete o trochu vylepšiť. Tento jednoduchý prevodník sa tiež hodí na spomínané konferenčné hovory, kedy vás vie zachrániť od stresu z nekvalitného mikrofónu na druhej strane spojenia. V našej redakcii techvia.sk sme na ňom nenašli žiadne nedostatky, je to nenápadný pomocník, ktorého iste oceníte.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here