Creative Sound BlasterX H6

Spoločnosť Creative Technology nie je na trhu s herným príslušenstvom žiadnym nováčikom. Každoročne prináša množstvo spoľahlivých zariadení, ktoré si našli svojich fanúšikov nielen medzi hráčmi, ale aj medzi bežnými používateľmi a fanúšikmi hudby. V najnovšej recenzii sa pozrieme na herné slúchadlá Sound BlasterX HX, vďaka ktorým sme aj my vyhrali nejeden súboj.

Dizajn – Ako stvorené na niekoľkohodinové hranie

Creative Sound BlasterX H6

Herné slúchadlá Creative Sound BlasterX H6 sú najnovším prírastkom do rodiny herných slúchadiel s mikrofónom od spoločnosti Creative. Vyrobené sú prevažne z plastu, čo im zaručuje odolnosť a ohybnosť v každej situácii. Ich veľkosť si viete ľahko prispôsobiť a okrem pohyblivého oblúku, ktorý je pokrytý koženkou a vyhotovený z kovu sa vašej hlave automaticky prispôsobujú aj tie časti, ktoré sa dotýkajú vašich uší. Náušníky sú veľké, pohodlné a vďaka priedušnej sieťovine sa vaše uši ani po niekoľkých hodinách hrania „neuvaria“. Okrem priedušnej sieťoviny oceňujeme aj pamäťovú penu, ktorá tvorí prevažnú časť samotných vankúšov. Slúchadlá sme testovali niekoľko dní a nikdy sme nemali potrebu herný headset odložiť, aby si naše uši oddýchli. Ich nosenie je pohodlné a vďaka použitým materiálom posunú vnímanie hudby a zvukov na úplne iný level.

Ovládacie prvky – Funkcie MONITOR a EQ

Ovládacie prvky sú ďalším veľkým plusom. Je ich hneď niekoľko a dizajnéri ich umiestnili po obvode ľavého slúchadla, presnejšie po obvode jeho plastovej časti. Prvé a zároveň najväčšie tlačidlo má vrúbkovanú povrchovú úpravu a ľavým palcom ho dočiahnete maximálne pohodlne. Jeho názov je MONITOR a funkcia, ktorú ponúka je ojedinelá, no skutočne zaujímavá. Jej názov je monitorovanie okolia a po jej aktivovaní budete počuť svoje okolie rovnako dobre, ako keby ste si zložili slúchadlá. Skladanie slúchadiel je však skutočne otravné a počas hrania pôsobí rušivo. Stlačenie tlačidla MONITOR spôsobí, že sa okolité zvuky dostanú až k vám a okrem ľudí vo vašej blízkosti budete počuť aj také maličkosti, ako je klikanie myšou či ťukanie do klávesnice. Druhým ovládacím prvkom je otočné tlačidlo na ovládanie hlasitosti, pod ktorým sa nachádza malé tlačidlo na deaktivovanie mikrofónu. Trojicu ovládacích prvkov si zaručene nepomýlite a ich rozloženie sme sa naučili do niekoľkých sekúnd.

Creative Sound BlasterX H6

Mikrofón ClearComms, ktorý sa nachádza v samotnom balení disponuje funkciou potlačenia šumu a 3,5 mm Jack port na jeho zapojenie nájdete pod tlačidlom EQ. Toto tlačidlo zastáva funkciu ekvalizéru a v závislosti od počtu stlačení si viete aktivovať niekoľko režimov. Po každom stlačení zaznie aj zvukový signál a to, v ktorom režime sa nachádzate, vám slúchadlá oznámia počtom pípnutí. Štvrté pípnutie je dlhé a oznamuje vypnutie ekvalizéru. Kliknutia si tak nemusíte počítať a režimy sa dajú takýmto spôsobom ľahšie zapamätať.

Sound Blaster Connect a RGB podsvietenie

Keďže väčšina z vás tieto herné slúchadlá využije pri PC zostavách a notebookoch s OS Windows, spoločnosť Creative si okrem predvolených zvukových profilov a funkcií pripravila aj túto šikovnú aplikáciu. Sound Blaster Connect je appka, ktorú by ste si mali stiahnuť okamžite po ich zakúpení. Okrem nastavenia RGB podsvietenia slúchadiel ponúka niekoľko možností, ako z herného headset-u vyťažiť maximum.

Pri nastavovaní zvuku vám dokonca appka SB Connect sama ponúkne niekoľko herných titulov ako Fortnite, PUB-G, DOTA 2 a množstvo ďalších. Každá z hier má priradený iný profil nastavení a tak je kliknutie na daný herný titul najrýchlejším spôsobom ako si prispôsobiť kvalitu slúchadiel.

Herný headset pripojíte ku konzolám Xbox One a Nintendo Switch za pomoci audio Jack konektora, zatiaľ čo pri PS4 a PC zostavách sa môžete spoľahnúť na USB pripojenie. USB konektor sa spolu s 3,5 mm Jack konektorom nachádza v jednej rovine s ovládacími prvkami na ľavej strane slúchadiel a oba káble nájdete v balení. USB kábel má 2 metre, zatiaľ čo dvojitý Jack „iba“ 1,5 metra.

Kvalita zvuku – 7.1 Virtual Surround Sound

Creative Sound BlasterX H6

Herné slúchadlá BlasterX H6 podporujú technológiu 7.1 Virtual Surround Sound a poskytujú tak parádny priestorový zvukový prejav. 50mm neodymové magnetické ovládače vám dožičia hlboký zvuk bohatý na basy. Pri hrách ako je PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite alebo Counter-Strike Global Offensive je najväčšou výhodou, keď počujte súpera skôr, ako ho zbadáte. Priestorový zvuk slúchadiel BlasterX H6 nám pomáhal najmä v zastavaných oblastiach, kde sme súperovu polohu určovali podľa jeho krokov, otvárania dverí či prebíjania zbrane. Za pomoci aplikácie SB Connect sme si vyskúšali aj originálny Scout mód, ktorý zosilnil najtichšie zvuky a ešte viac nám pomáhal pri taktizovaní a stopovaní súperov. Taktiež nám pri hraní pomáhala dobrá izolácia penových vankúšov a zvuky okolia sa bez zapnutého MONITOR režimu stali minulosťou.

Záverečné hodnotenie slúchadiel Sound BlasterX H6

zaverecne hodnotenie sluchadla Creative

Pri multiplayer hrách je okrem parádneho obrazu, dobrej viditeľnosti na dlhé vzdialenosti, citlivej hernej myšky a silnej PC zostave či notebooku kľúčová aj herná 7.1 náhlavná súprava. Slúchadlá BlasterX H6 sú stelesnením dokonalosti po všetkých stránkach. Poskytli nám výhodu oproti súperovi a v porovnaní s inými slúchadlami bol priestorový zvuk oveľa kvalitnejší a pozície súperov ľahšie určiteľné. Pohodlie bolo samozrejmosťou a celkový pocit zo slúchadiel dopĺňalo aj jednoduché RGB podsvietenie. Jedná sa o pravdepodobne najlepšie herné slúchadlá v cenovej relácii do 100 €.

Špecifikácia

Zvukový procesor BlasterX Acoustic Engine
Ovládače zvuku 50mm FullSpectrum
Frekvenčný rozsah slúchadiel 20 Hz ~ 20 kHz
Zvukové technológie Prieskumný režim Scout Mode
Rozhranie USB, 3,5mm stereofónny vstup
Podporované operačné systémy Windows® 7, Windows® 8, Windows® Vista, Windows® 8.1, Mac OS X v10.8 a vyššie, Windows® 10

Techvia.sk