Creative SXFI SoundBlaster GC7

V našej redakcii techvia.sk sme si vyskúšali zariadenie Creative SXFI Sound Blaster GC7 fungujúce na spôsob externej zvukovej karty, pomocou ktorého si môžete veľmi pohodlne prostredníctvom mechanických tlačidiel konfigurovať zvuk či programovať tlačidlá a dobrou správou je, že tým sa to ani zďaleka nekončí.

Zariadenie dobre spolupracuje s ostatnými produktami od spoločnosti Creative, ktoré majú funkciu holografického skenovania uší Super X-Fi.

Creative SXFI SoundBlaster GC7

Pre koho Sound Blaster GC7 je?

Tento šikovný pomocník je určený najmä pre hráčov, streamerov ako aj milovníkov hudby, ktorí chcú mať všetky nastavenia pod kontrolou.

Hráčov zaujmú bojové nástroje ako režim Scout, kde omnoho čistejšie počujete kroky nepriateľov, napríklad v strieľačkách ako je Counter Strike: Global Offensive. Lepšie je počuť nielen kroky, ale aj nabíjanie a zároveň každý pohyb, ktorý spraví nepriateľ, i keď ho práve nemáte vo svojom zornom poli.

Režim SXFI Battle je výsada slúchadiel od spoločnosti Creative. Vďaka nemu sa zvuk upraví tak, aby ste pomocou uší vedeli identifikovať, z ktorého smeru prichádza váš nepriateľ a ako je ďaleko.

Creative SXFI SoundBlaster GC7

V zápale hry sa stáva, že nie je čas na nastavovanie hlasitosti, preto vývojári pridali funkciu GameVoice Mix. Pomocou otočného voliča otočením do jedného smeru upravujete hlasitosť napríklad Discordu, do opačného smeru hlasitosť samotnej hry.

Funkcie pre hráčov sú kompatibilné ako na počítači, tak aj na hernej konzole.

V samotnom zariadení sú predprogramované nastavenia jednotlivých tlačidiel C1 až C4, ktoré si však môžete nastaviť na mieru podľa konkrétnej hry či inej aplikácie.

Ovládanie

Ľavým otočným voličom upravujete hlasitosť, pravý upravuje hlasitosť hry a aplikácie na zvukový hovor.Creative SXFI SoundBlaster GC7

V strede je ovládací panel, kde je päť tlačidiel: SURR prepína na 7.1 kanálový zvuk a následne pomocou stredného otočného voliča môžete upravovať priestorový zvuk, BASS nastavuje hlboké tóny, TREBLE výšky.

SXFI prepína medzi režimami SXFI, SXFI Battle Mode a vypnutím. Posledné tlačidlo MIC nastavuje hlasitosť vstupného zariadenia, čiže mikrofónu.

C1 až C4 sú programovateľné tlačidlá, pričom v základom nastavení C1 prepína zvukové režimy podľa charakteru hry – medzi FPS, Battle Royale a MOBA. C3 upravuje spomínaný režim Scout a C4 prepína výstupy zvuku, buď osobitne slúchadlá a reproduktory alebo duálne. Tieto tlačidlá sa dajú farebne odlíšiť pomocou počítačovej aplikácie Creative (https://creative.com/support/sbgc7 ).

Tlačidlom MUTE stlmíte alebo úplne vypnete mikrofón.

Parametre

Zariadenie Creative SXFI Sound Blaster GC7 je relatívne ľahké, malé, spratné a má zospodu pogumovanie, ktoré zabezpečuje, že sa vám pri nastavovaní nepošmykne.

V krabičke sa nachádza okrem samotného zariadenia a kvalitne spracovaného návodu na obsluhu USB-C do USB-A kábel, optický kábel a 3,5 mm aux-in kábel.

Creative SXFI SoundBlaster GC7

Zariadenie komunikuje s telefónom, počítačom WIN či MAC, Playstation 4 a Nintendo Switch. Pre telefóny s operačným systémom Android je k dispozícii aplikácia SXFI App: Magic of Super X-Fi
(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creative.apps.superxfiplayer ) a pre užívateľov Apple je tu SXFI App ( https://apps.apple.com/app/id1323992913 ).

Hmotnosť 280 g
Rozmery 47 x 114 x 173 mm
Dynamický rozsah 116 dB
Kvalita prehrávania DSP: PCM 16 / 24-bit 48,0, 96,0 kHz, 192 kHz, SPDIF
Výstup: PCM 16 / 24-bit, 48,0 kHz
Mikrofónny vstup 16/24-bit 48,0, 96,0, 192,0 kHz
Optický vstup 16/24-bit 48,0, 96,0, 192,0 kHz
Line-in 16/24-bit 48,0, 96,0,   92,0 kHz
Zosilňovač pre slúchadlá 32–300 Ω
Impedancia 10 Ω

 

Konektivita

Do zariadenia Creative SXFI Sound Blaster GC7 je možné sa pripojiť pomocou USB 2.0 aj 3.0. Operačné systémy počítačov sú podporované od Windows 7 alebo pre MAC OS X od verzie 10.8.

Creative SXFI SoundBlaster GC7

Konektivita zariadenia je zložená z týchto vstupov a výstupov: 1/8″ Ext. Mic-in Jack, 1 x 1/8″ Line In / Mobile, 1/8″ Line Out, 1 x 1/8″ 4-Pole Combo Jack, SPDIF In, SPDIF Out a Type-C port pre PC / Mac / Konzoly.

Záver

V redakcii techvia.sk sa nám zariadenie Creative SXFI Sound Blaster GC7 páčilo z dôvodu, že je veľmi pohodlné. Stačí, keď si ho umiestnite stôl a počas hrania hier si môžete nastavovať všetko potrebné bez toho, aby ste opúšťali a prerušovali samotnú hru.

Tí, čo radi počúvajú dobrú hudbu si tiež prídu na svoje, keďže pomocou tlačidiel v strede prístroja si nastavia všetko potrebné bez použitia inej aplikácie v počítači.

Keď sme skúšali nastavovať zvuk z telefónu, komunikácia bola bezproblémová a okamžitá. Dokonca v aplikácii je zoznam slúchadiel od značiek ako Sony, AKG, Sennheiser a podobne, pre ktoré je možné nastaviť zvuk tak, aby vyhovoval presne vašim ušiam.

Celkovo sme toto zariadenie ocenili a odporúčame ho tým, ktorí sa radi hrajú so zvukom, vášnivým hráčom ako aj streamerom, ktorí svoju pozornosť musia venovať publiku.

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here