Technics OTTAVA SC-C50

Bezdrôtový audiosystém OTTAVA sa nesie v štýle jednoduchého elegantného nadčasového dizajnu s hladkými líniami. Zariadeniu zvrchu dominuje elegantný hliníkový povrch so zabudovaným OLED displejom s ovládacími tlačidlami. Tvar celého audiosystému pripomína oko.

Predná strana je oválno-obdĺžniková ukrývajúca sadu reproduktorov. Sú to tri výškové a strednopásmové a jeden basový reproduktor.

reproduktor

Zadná strana reproduktora je skonštruovaná z plastu s rebrovou štruktúrou, ktorý je ako elegantným dizajnovým prvkom, tak aj praktickým, pretože rebrá lepšie odvádzajú teplo vznikajúce pri prevádzke audiosústavy. V spodnej časti sa nachádza konektor na pripojenie do elektrickej siete, 3,5mm audio konektor, USB konektor na pripojenie internetu pomocou sieťového kábla.

OTTAVA SC-C50 má hmotnosť 5,9 kg s rozmermi: šírka 375 mm, výška 220 mm a hĺbka 197 mm.

Technics OTTAVA SC-C50

Prevádzka

Prevádzka, spustenie či ovládanie reproduktora je veľmi jednoduché a intuitívne. Audiosystém zapojíte do elektrickej siete a na tlačidle pri OLED displeji zapnete audiosústavu.

Technics OTTAVA SC-C50

Ďalej pomocou tlačidla prepínania funkcií, ktoré sa na displeji zobrazujú si vyberiete možnosť, s ktorou chcete OTTAVU používať. Môžete ju napríklad spárovať s mobilným telefónom pomocou Bluetooth alebo posluch hudby cez USB či AUX. Rovnako môžete využiť ethernet a internetové rádio. O zapnutí a spustení audiosystému je užívateľ informovaný bielym podsvietením na prednej strane v spodnej časti reproduktora.

Technics OTTAVA SC-C50

Systém OTTAVA SC-C50 vyniká svojím zvukom v každej časti miestnosti. Reproduktor podporuje technológiu Space Tune prispôsobujúcou posluch v každej časti daného priestoru, kde je audiosústava umiestnená. Systém má predefinované tri režimy: voľný priestor medzi stenami, voľný priestor pozdĺž steny alebo umiestnenie reproduktoru priamo do rohu. Na rozpoznanie priestoru, kde sa systém nachádza, reproduktor využíva zabudovaný mikrofón detekujúci priestor, aby poslucháč mal čo najlepší hudobný zážitok.

Technics Audio Center

Aplikáciu Technics Audio Center, ktorú OTTAVA SC-C50 podporuje, môžete použiť pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS.

Po nainštalovaní appky a spárovaní OTTAVY so smartfónom môžete presnejšie určiť, kde ste audiosystém umiestnili. Prostredníctvom aplikácie Google Home je možné ovládať ďalšie pripojené audiosystémy či využívať streem cez Spotify, Tidal alebo Deezer.

kompatibilita

Redakčné zhodnotenie

Audiosystém Technics OTTAVA SC-C50 je elegantné a dizajnovo krásne zariadenie. Celou sústavou sa nesie nadčasový dizajn. Reprodukovaný zvuk je bez nežiaduceho šumu. Ako dizajn, tak aj zvuk je excelentný. Čistý zvuk bez šumu je zabezpečený napájaním systému s dvoma oddelenými trafami. Jedno sa stará o napájanie systému a druhé oddelené trafo o napájanie zosilňovača a audio systému. Toto oddelené napájanie zamedzuje vzájomnému rušeniu jednotlivých napájaných systémov, čím sa eliminuje nežiaduce šumenie. Párovanie, prevádzka systému je bezproblémová. Audiosystém si môžete zadovážiť v bielej alebo čiernej farbe. Jediné, čo by sme vytkli OTTAVE je, že ovládacie tlačidlá, ktoré sa nachádzajú po stranách kruhového OLED displeja nie sú podsvietené. Hoci, ak audiosystém používate cez appku v smartfóne, tak tlačidlá nie sú potrebné. Pri ovládaní hlasitosti priamo na systéme by to bol praktický a vhodný doplnok.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here