Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB

Moderné inteligentné technológie sa neustále vyvíjajú a tešia sa čoraz väčšiemu záujmu širokej verejnosti. Mnohí z nás určite uvítajú úplnú novinku od spoločnosti Electrolux – vreckový vysávač PURE D8 Silence. Tento vysávač patrí medzi najtichšie vysávače na trhu a zároveň nestráca na výkone.

vysavač Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB

V krabici nájdete okrem PURE D8 Silence veľa praktického príslušenstva, ako AeroPro Remote rúčku – zapínanie a regulovanie vysávača na diaľku, teleskopickú trubicu, AeroPro ParkettoPro hubica slúžiaca na perfektné čistenie parkiet, OneGo PowerClean hubica na široké použitie a AeroPro 3v1 hubice zahŕňajúce štrbinovú hubicu, kefku a hubicu na čalúnenie.

Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB

V redakcii sme dostali možnosť vyskúšať verziu Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB vo farbe Denim Blue, ktorá mu veľmi pristane, avšak vysávač je na trhu v ponuke aj iných farebných prevedeniach, napríklad krémovo biely či červený.

Automatická regulácia výkonu

Technológia SmartMode, ktorá sa dá ovládať na vysávači, ako aj na rukoväti, upravuje výkon podľa potreby. V praxi to znamená, že na parketách je výkon maximálny, pri prejdení na koberec sa výkon zníži, vysávač sa stíši a vy ho môžete povysávať bez problémov, teda bez toho, aby ste ho ťahali prichytený na hubicu.

V prípade, ak si želáte pridať, či ubrať výkon, na rukoväti alebo na samotnom vysávači si môžete vybrať zo štyroch možností intenzity.

Minimálna hlučnosť

Silnou stránkou Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB v porovnaní  s konkurenciou je nízka hlučnosť. Nie každému je hluk pri vysávaní príjemný, a keďže niekedy je toho hluku okolo nás vcelku dosť, tichý vysávač môže byť veľmi príjemnou zmenou. V tomto prípade je model PURE D8 tou správnou voľbou. Pri minimálnom hluku 57 dB si zachová enormný sací výkon.

Pri teste sa nám stalo, že spiacu osobu sme zobudili pri vysávaní až buchnutím hubice o posteľ a nie hlukom z vysávača. Táto skúsenosť hovorí sama za seba. Niet divu, že tento model dostal ocenenie RedDot Design 2020 – ocenenie za skutočne tiché vysávanie na všetkých typoch podláh.

S týmto vysávačom sa dostanete všade

Bohaté príslušenstvo vysávača umožňuje jeho flexibilné využitie. Výhodou je aj dĺžka prívodnej šnúry 8,8 metra, sacej hadice 1,8 metra či  teleskopickej tyče 1 meter. Nemusíte tak pripájať vysávač do elektrickej siete v každej miestnosti, od zdroja elektrickej energie sa môžete pohybovať v rozsahu takmer 12 metrov. Kvalitné prevedenie materiálov, z ktorých je vysávač vyrobený vám zaručí dlhú životnosť tohto pomocníka.

Neoddeliteľnou súčasťou údržby vysávača je aj výmena vrecka na prach. Súčasťou výbavy vysávača je aj indikátor plného vrecka. Originálne vrecká s-bag classic pre tento model Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB  majú poistnú klapku, ktorá uzatvorí otvor plného vrecka pri manipulácii s ním. Môžete ho tak vymieňať bez obáv aj vo vnútri bytu či domu. Vrecká sú dostupné v príslušných obchodoch alebo e-shopoch.

Ľahkej manipulácii s vysávačom Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB  pomáhajú veľké kolieska, ktoré majú úplne plynulý tichý chod. Pri prenášaní je k dispozícii praktická pohyblivá rukoväť umiestnená v strede. Vysávač váži 6,82 kilogramu.

Efektivita

Vysávač má príkon 600 W s objemom vrecka 3,5 litra, vďaka čomu je možné povysávať aj náročnejšie plochy, napríklad v garáži. Pri bežnom používaní za rok je odhadovaná spotreba iba 21 kWh, čo je v porovnaní s inými vysávačmi veľmi priaznivé číslo. Jeho rozmery sú 238 x 300 x 442 mm.

Filter je umývateľný Hygiene filter. Jeho obsluha a údržba je veľmi jednoduchá.  Dostať sa k nemu viete za 2 sekundy iba otvorením poklopu a povytiahnutím filtra.

Príslušenstvo

Súčasťou výbavy je hubica OneGo Power Clean nozzle, na ktorej je na výber z výškových prednastavení na parkety, na režim SMART a koberce. Na rukoväti sú tlačidlá na zmenu intenzity – a +, režim SMART a tlačidlo on/off. Zabudovaná je tam aj dióda na signalizáciu a  funguje vďaka batériám umiestnenými pod tlačidlami.

Záver

Vysávač Electrolux PURE D8 Silence PD82-8DB určite poteší každého, kto ocení efektívne a rýchle vysávanie. Myslíme si, že vás presvedčí najmä svojou schopnosťou rozpoznať rôzne povrchy a podľa toho upraviť intenzitu sania. Čerešničkou na torte je jeho nízka miera hlučnosti, ktorá v dnešnom hlučnom svete padne naozaj vhod. Za našu redakciu techvia ho  vrelo odporúčame.

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here