Western Digital My Passport SSD

Zálohovanie či bezpečné ukladanie dát by malo byť pre nás prioritou nielen pri premýšľaní nad zaobstaraním si externého disku. Spoločnosť Western Digital ponúka na trhu externý SSD disk s možnosťou šifrovania dát pri jeho zálohovaní. Disk má označenie WD My Passport SSD. V redakcii techvia.sk máme k dispozícii verziu s kapacitou 1TB v modrom farebnom prevedení.

Western Digital My Passport SSD

Rozmery externého disku sú malé, viď priložené fotografie. Jeho parametre sú: výška 8,89 mm, šírka 5,5 cm a dĺžka 10 cm. Povrch disku je príjemný na dotyk. Použitý materiál je kov v matnom farebnom prevedení. Hmotnosť disku bez kábla je 90 gramov.

Western Digital My Passport SSD

V balení sa okrem samotného externého SSD disku nachádza kábel USB Type-C™ na Type-C (podporuje USB 3.2 Gen 2) a adaptér USB Type-C na Type-A.

Western Digital My Passport SSD

Externý disk podporuje rýchlosť čítania 1050 MB za sekundu a sekvenčný zápis 1000 MB/s. Disk obsahuje hardvérové 256-bitové šifrovanie AES, ktoré umožňuje aj ochranu heslom.

Pripojenie SSD disku k notebooku alebo PC

Pripojenie SSD disku k notebooku alebo PC

Inštalácia

Hneď ako zapojíme disk do počítača, veľmi rýchlo sa načíta a máme možnosť používať externý disk klasicky na zálohu a prenos dát alebo si môžeme nainštalovať zálohovaciu aplikáciu WD, ktorá sa nachádza priamo v disku a slúži ako správca diskov na ich jednoduchšie ovládanie.

Aplikácia

Aplikáciu môžeme využívať na prehľad pripojených zariadení a spravovanie externých zariadení v domácnosti. Na to sa však vyžaduje registrácia do funkcie My Cloud.

Nezabudnite, že pri registrácii potrebujete internetové pripojenie.

internet prtscr WD

Na registráciu vám stačí zadať e-mail, heslo a overenie pomocou obrázka s písmenami. Následne vám už príde len overenie do e-mailovej schránky a registrácia je hotová.

Externý SSD disk Western Digital My Passport SSD

Externý SSD disk Western Digital My Passport SSD má malé rozmery, nízku hmotnosť a veľkú prenosovú rýchlosť. Pripojenie disku je jednoduché, stačí ho pripojiť káblom k notebooku a používať.  Disk je možné si zakúpiť v kapacitách 500 GB, 1 TB, 2 TB a 4 TB. Taktiež je možnosť výberu externého SSD disku Western Digital My Passport v piatich farebných variantoch.

Externý SSD disk Western Digital My Passport SSD

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here