HONOR Band 5

Výrobca smartfónov Honor má okrem telefónov vo svojej ponuke aj inteligentné náramky. Jeden z nich s názvom Honor Band 5 sme pre vás otestovali a tu je naša recenzia.

Displej a parametre inteligentného náramku Honor Band 5

Inteligentný náramok Honor Band 5 disponuje dotykovým AMOLED displejom s veľkosťou 0,95 palca. Rozlíšenie displeja je 240×120 px. Hodinky napája batéria s kapacitou 100 mAh. Honor Band 5 používa vlastný operačný systém. Pomocou Bluetooth ich viete spárovať so svojím mobilným telefónom. Vnútorná pamäť je 1 MB. Čipset Kirin A1 nachádzajúci sa v hodinkách je od spoločnosti Huawei a sekunduje mu RAM s veľkosťou 384 KB.

Obsah balenia

V balení nájdete telo hodiniek Honor Band 5 v čiernom prevedení spolu s remienkom farby coral pink. Remienok je tiež možné samostatne zakúpiť aj v iných farebných prevedeniach, konkrétne v modrej a čiernej farbe.
Pri jeho výmene je potrebné vytiahnuť kolíkovú zarážku. V balení sa nachádza nabíjacia kolíska, ktorá je napájaná pomocou microUSB konektora a cca 15 cm káblika.

Mierne zaoblený inteligentný náramok je z každej strany hladký, bez vystupujúcich tlačidiel. Jediné tlačidlo, ktoré sa nachádza na hodinkách je senzor umiestnený na spodnej časti dotykového displeja hodiniek. Pomocou senzora sa zapína, lepšie povedané “oživuje“ displej. V nastaveniach je možné aktivovať funkciu automatického zasvietenia displeja pri každom pootočení zápästia.

Ovládanie hodiniek

Po zapnutí displeja na hodinkách je možné orientovať sa v ich rozhraní posuvným pohybom zhora nadol. Základné funkcie hodiniek, medzi ktorými je možné pohybovať sa, sú: displej, krokomer, srdcový tep, funkcia merania kvality spánku, cvičenie, správy – spárované s telefónom a nastavenia, v ktorých je zahrnutý časovač, stopky, tváre – dizajn samotného displeja, funkcia hľadania mobilného telefónu, jas, zapnutie obrazovky, batéria. Po zvolení jednotlivých cvičení máme na výber beh vonku a vo vnútri, chôdza vonku a vo vnútri, bicyklovanie vo vnútri a vonku, orbitrek, veslovanie, plávanie, pri ktorom je možné merať tep a preplávanú vzdialenosť, keďže hodinky Honor Band 5 sú vodotesné do hĺbky 50 m. Pri zapnutí každej funkcie je možné nastaviť si cieľ a upozornenia. Medzi dané ciele patrí vzdialenosť, trvanie a spálené kcal. Na vypnutie jednotlivých funkcií stačí jednoducho podržať stredné tlačidlo. Vzhľad displeja si vieme meniť sami pomocou prednastavených dizajnov.

recenia HONOR Band 5

Aplikácia Zdravie v smartfóne

Pomocou aplikácie Zdravie je možné nainštalovanie nových zobrazení displeja. Telefóny značky Huawei a Honor majú túto aplikáciu automaticky nainštalovanú a pri ostatných telefónoch používajúcich operačný systém Android je možné túto aplikáciu stiahnuť z obchodu Google Play. Pomocou aplikácie sa s hodinkami priamo komunikuje, či už nastavením budíka, funkcie nerušiť – počas spánku vypnutie upozornení, správ o počasí, počtu krokov a iných.

Zo spodnej strany hodiniek sa nachádza senzor snímajúci pohybovú aktivitu človeka a dva kontakty určené na pripojenie nabíjacej kolísky.

recenia HONOR Band 5

V redakcii techvia boli hodinky Honor Band 5 odskúšané skupinkou, v ktorej sa nachádzajú muži aj ženy. Tie pozitívne ohodnotili jemnú ružovú farbu remienka a taktiež zarážku nachádzajúcu sa na remienku, zabezpečujúcu nepohyblivosť uška, vďaka čomu remienok zbytočne neodstáva.

Grafy a podrobnosti cvičenia

Inteligentný náramok sme vyskúšali počas športovej aktivity spinning, kde sme ich podrobili testu merania srdcového tepu a rátania počtu spálených kalórií.

V priebehu cvičenia hodinky zobrazovali aktuálny tep a informácie o dobe trvania cvičenia. Záznam o cvičení, o jeho priebehu a fázach je možné podrobne pozrieť v aplikácii Zdravie v grafe a podrobnostiach fyzickej aktivity.

Funkcia Monitorovanie kvality spánku

Pre telo je veľmi dôležitá kvalita spánku pre jeho ďalšie správne fungovanie. Hodinky sú schopné počas spánku monitorovať jeho priebeh a tento výsledok je zaznamenaný v aplikácii Zdravie, kde je možné kvalitu spánku skontrolovať v grafickom znázornení. V grafe sú znázornené jednotlivé fázy spánku: hlboký spánok, ľahký spánok a REM spánok.

SpO2 množstvo kyslíka v krvi

Inteligentný náramok HONOR Band 5 vie merať množstvo okysličenej krvi. Saturácia krvi kyslíkom SpO2 je percento hemoglobínu v krvi, ktoré obsahuje kyslík, čo znamená množstvo kyslíka v krvi. Je to ukazovateľ stavu zdravia vášho dýchacieho systému, zdravá hodnota je nad 90 %.

Priebeh a monitorovanie počtu krokov

Zariadenie Band 5 pri vyhodnotení počtu nasnímaných krokov svojmu používateľovi na displeji zobrazí v podrobnostiach počet prejdených krokov, spálených kalórií, prejdenú vzdialenosť, čas chôdze a doby státia. Údaj o dobe státia v podaní inteligentného náramku HONOR Band 5 je motivujúci údaj, ktorý je zaznamenaný, ak stojíte dlhšie ako jednu minútu. Avšak aj za túto telesnú aktivitu dostávate povzbudzujúce body.

Záver redakčného testu

Celkovo sme zhodnotili, že hodinky sú príjemné na nosenie pri akomkoľvek druhu pohybu, nezavadzajú na ruke, sú veľkosťou vhodné aj na dámsku ruku a ich elegantný a decentný dizajn je plusom. Hodinky Honor Band 5 svojou kvalitou zodpovedajú cene.

Zariadenie
názov / model Honor Band 5
rozmery 43 x 17,2 x 11,5 mm
hmotnosť 23 g
vodeodolnosť áno
Displej
veľkosť 0,95″
typ AMOLED
rozlíšenie 240 x 120 px
Batéria
kapacita 100 mAh
operačný systém vlastný OS
Pripojiteľnosť
BlueTooth áno
NFC nie
Pamäť
vnútorná pamäť 1 MB
RAM 384 kB

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here