Honor Band 5 Sports

Honor Band 5 Sports sme kvôli jeho špeciálnemu zameraniu skúšali v našej redakcii techvia na dvoch frontoch. Okrem každodenného nosenia je totiž vybavený aj na profesionálne meranie športových aktivít používateľa a celkovo je tak vhodnejší pre aktívnejších športovcov, ktorí chcú pomocou použitých  technológií zlepšovať svoje športové výkony.

Honor Band 5 Sports

Vzhľad

Samotný náramok Honor Band 5 Sports je z vizuálnej stránky vybavený 0,5“ čierno-bielym P-OLED displejom prekrytým plastovým sklíčkom. Displej je na dnešné pomery drobný, no postačujúci. Namiesto dotykovej obrazovky sa Honor rozhodol použiť dotykové tlačidlo, ktorým sa viete jednoducho preklikať medzi všetkými na náramku viditeľnými funkciami.

Honor Band 5 Sports

Hodinky sú vložené do plastového náramku vyrobeného z recyklovaných materiálov, čím Honor zároveň prezentuje  environmentálny postoj spoločnosti.

Honor Band 5 Sports

Párovanie so smartfónom

Párovanie so smartfónom je v prípade Honor Band 5 Sports veľmi jednoduché. Stačí si stiahnuť aplikáciu Huawei Health z Google Play (Android) alebo AppStore (IOS), zapnúť Bluetooth a v aplikácii prejsť do sekcie párovanie. Tam už aplikácia vysvetlí postup, takže je to nenáročné aj pre menej skúseného používateľa.

Honor Band 5 Sports

Nabíjanie a výdrž batérie

Nabíjanie je jednoduché vďaka USB nabíjaciemu docku. Ten je dostatočne zaistený, aby z neho náramok pri nabíjaní nevypadol. Takže sa nemusíte obávať, že pri nabíjaní vypadne a stratí sa.

Batéria vydrží podľa výrobcu 14 dní bežného používania, no v praxi to záleží od intenzity používania. Pri aktívnom využívaní vydrží batéria naozaj spomínaných 14 dní, no ak budete používať Honor Band 5 Sports  celý čas s pripojením cez Bluetooth, výdrž batérie sa skráti na pár dní, čo je však normálne u takmer všetkých fitness náramkov.

Funkcie náramku

Funkcie náramku môžeme rozdeliť medzi základné, na ktoré sme zvyknutí pri inteligentných náramkoch a na profesionálne športové funkcie, ktoré sú špecifické pre model Sports. Nevýhodou je absencia GPS a merania srdcového tepu, čo by sa od športového náramku očakávalo, no Honor Band 5 Sports si to vynahrádza mnohými inými funkciami.

Základné informácie a funkcie viditeľné priamo na náramku: Dátum, čas, deň, stav batérie, krokomer, prejdená vzdialenosť, spálené kalórie, dĺžka spánku a nastavenia náramku.

Športové funkcie: Dĺžka aktivity, tempo, frekvencia krokov, počet krokov, spálené kalórie počas aktivity, rýchlosť, rozkročenie, dĺžka kontaktu so zemou pri behu, výška skokov, rýchlosť obratov, uhol výkyvu, dĺžka kroku.

Záver

Honor Band 5 Sports je šikovný a cenovo dostupný náramok vhodný najmä pre aktívnych športovcov s ambíciou zlepšovať sa vo svojej aktivite a chuťou analyzovať dáta v aplikácii, keďže podrobné dáta na náramku priamo vidno nie je. Spárovanie so smartfónom je intuitívne a veľmi jednoduché. Ako je už zvykom, náramok je vymeniteľný a je dostupný vo viacerých farbách, avšak na Slovensku je k dispozícii vo väčšine obchodov len strieborná a ružová. Samotná výmena náramku je taktiež jednoduchá. Stačí dať Band dole z ruky, trochu silnejšie zatlačiť do displeja a nasadiť ho do nového náramku.

Základné špecifikácie Honor Band 5 Sports

  • 0,5” čierno-biely P-OLED displej
  • Bezdrôtové rozhranie Bluetooth 4.2
  • Vodotesnosť do 50 m (5 ATM)
  • Akcelerometer, Krokomer, Spálené kalórie, Gyroskop
  • 8 Fitness funkcií
  • Zobrazovanie notifikácií zo smartfónu
  • Hľadanie telefónu
  • Maximálna výdrž batérie až 14 dní

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here