Samsung Galaxy Fit3

Značka Samsung priniesla na slovenský trh nové hodinky Galaxy Fit3. Galaxy Fit3 sú bezdrôtové hodinky, ktoré využívajú technológiu Bluetooth. Hodinky sa predávajú v troch farbách, v ružovej Pink Gold, sivej Gray a striebornej Silver. V našej redakcii techvia.sk sme mali k dispozícii na testovanie hodinky v striebornej farbe. Hodinky majú certifikáciu odolnosti voči vode 5ATM a certifikáciu odolnosti voči prachu a vode IP68, takže budú vaším spoločníkom aj počas daždivých dní.

Samsung Galaxy Fit3

Rozmery

Hodinky Galaxy Fit3  s veľmi elegantným a jednoduchým dizajnom sa pohodlne prispôsobia vášmu tréningu. Rozmery hodiniek sú 42,9 x 28,8 x 9,9 mm. Hmotnosť hodiniek spolu s remienkom predstavuje 36,8 g. Hodinky sa skladajú z hliníkového tela s pieskovaným povrchom a športového remienka Galaxy Fit3. Rozmery časti remienka s otvormi sú 22 x 122 x 9,5 mm a rozmery časti remienka s prackou sú 24 x 93 x 9,5 mm. Remienok je vyrobený z fluoroelastomeru a jeho hmotnosť je 18,7 g. Samostatné remienky sa predávajú v tmavozelenej Dark Green a oranžovej Orange farbe. Na tele hodiniek z bočnej strany sa nachádza Tlačidlo Domov (tlačidlo napájania), vedľa ktorého je umiestnený Senzor atmosférického tlaku. Zo spodnej strany hodiniek sa nachádzajú Nabíjacie kontakty a Optický snímač srdcového tepu. Na spodnej strane je aj Tlačidlo na uvoľnenie remienka, aby ste si mohli podľa potreby remienok odpojiť alebo vymeniť.

Samsung Galaxy Fit3

Displej

Hlavný displej hodiniek je 1,6“ (40mm) displej s technológiou AMOLED a s rozlíšením 265 x 402. Farebná hĺbka hlavného displeja je 16 M. V displeji sa nachádza aj svetelný senzor. Pri samotnom používaní je displej veľmi presný na dotyk. Displej poskytuje dostatok priestoru na interakciu so zariadením. Hodinky disponujú 16 MB pamäťou RAM a vnútornou pamäťou 256 MB. Operačný systém hodiniek je FreeRTOS.

Fitness náramok Samsung Galaxy Fit3

Batéria

Kapacita batérie hodiniek Galaxy Fit3 je 208 mAh a vstupný výkon je 10 dBm. Výdrž batérie fitness náramku môže byť pri bežnom využití až 13 dní na jedno nabitie a výrobcovia udávajú nabitie 65% kapacity batérie len za 30 minút nabíjania.

Fitness náramok Samsung Galaxy Fit3

Pripojenie

Ak chcete používať zariadenie Galaxy Fit3, musíte mať v telefóne zaregistrovaný účet Samsung Account a následné údaje z hodiniek budú uložené v úložisku Samsung Cloud prepojenom s vaším kontom. Hodinky využívajú technológiu Bluetooth vo verzii 5.3, avšak na samotné pripojenie k zariadeniu musíte začať v aplikácii Galaxy Wearable, ktorú si môžete stiahnuť v aplikácii Google Play a po otvorení aplikácie v zariadení postupujete podľa pokynov na obrazovke. Pomocou aplikácie Galaxy Wearable môžete napríklad skontrolovať stav výrobku a prispôsobiť jeho nastavenia a mnoho ďalších.

Zmena, výber, nastavenie displeja pomocou aplikácie Galaxy Wearable

Screenshot Galaxy Wearable
Aplikácia Samsung Health 

V aplikácií Samsung Health sa zaznamenávajú telesné a fyzické aktivity. Následne si tieto záznamy je možné prezrieť v prehľadnom zobrazení.

Záznam – chôdza

Screenshot Samsung Health - Chôdza

Srdcový tep

Srdcový tep

Kyslík v krvi, stres

Spánok

Možnosti

Pomocou hodiniek Galaxy Fit3 si môžete sledovať viac ako 100 typov cvičení, ktoré spustíte len dvojitým stlačením tlačidla Domov. Hodinky automaticky dokážu zaznamenať a sledovať vaše obľúbené tréningy, a to vrátane behu, chôdze, jazdy na eliptickom alebo veslovacom trenažéri, dokonca aj plávania. Hodinky dokážu zaznamenávať aj váš spánok. Ticho monitorujú vaše spánkové návyky počas celej noci. Dokonca vám ponúknu užitočné tipy prostredníctvom programu Spánkový koučing (Sleep Coaching). Na hodinkách si taktiež môžete zaznamenávať aj dennú aktivitu, ako sú napríklad kroky, čas aktivity alebo spálené kalórie. Na hodinkách je k dispozícii aj funkcia monitorovania srdcovej frekvencie. Hodinky majú aj funkciu detegovania pádov a následného poskytnutia pomoci. Samozrejmosťou je aj prijímanie hovorov a posielanie správ priamo na hodinkách. Hodinky disponujú aj senzormi ako sú Akcelerometer, Barometer, Gyroskopický senzor a Optický snímač tepovej frekvencie.

Galaxy Fit3

Záver

Hodinky Samsung Galaxy Fit3 sú určite výborným spoločníkom pre aktívnych ľudí. Sú príjemné na nosenie a majú dostatočne veľký displej, aby ste mohli sledovať vaše údaje a úspechy. Remienok je vyrobený z príjemného materiálu. Batéria hodiniek je dostačujúca. Hodinky ponúkajú veľa možností na využitie, čo vidíme ako veľké plus. Neostáva nám nič iné ako tieto hodinky odporučiť. Môžete si ich zakúpiť na oficiálnej stránke www.samsung.com v sume 64,00 €, alebo u autorizovaného predajcu elektroniky Elektrodom NAY.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here