recenzia Asus GL703GE

Väčšina herných notebookov nepatrí medzi tie najľahšie a najmenšie notebooky. Asus GL703GE je však výnimkou. Toto zariadenie zaujme nielen svojím výkonom a kvalitou, ale aj svojimi rozmermi, váhou a dizajnom. Vďaka všetkým týmto aspektom nejeden užívateľ zbystrí pozornosť. Tak si poďme bližšie predstaviť toto zaujímavé herné zariadenie, ktoré si pre nás spoločnosť Asus pripravila.

Dizajn notebooku ASUS GL703GE

Prevažne celá časť testovaného notebooku je tvorená plastovými časťami. Jediný aspekt, ktorý používateľovi napovie, že sa jedná o herný notebook je zadná strana displeja vyrobená z kovu s logom „ROG“ teda „Republic of Gamers“. Asus GL703GE sa dá zaradiť medzi ľahšie notebooky vďaka jeho 3 kg. Takáto váha nie je u herných notebookov taká častá, ako by sme si priali. Preto sme veľmi radi, že sa nejedná o ďalší notebook, ktorý sa svojimi rozmermi, váhou a nespratnosťou podobá skôr klasickému stolovému počítaču, ktorý niekde položíte a už s ním radšej nehýbete. Keď k jeho relatívne nízkej hmotnosti pridáme aj jeho rozmery, zistíme, že sa jedná o spratný notebook, ktorý si môžete zobrať so sebou aj na cesty. Zaujímavý aspekt, ktorý tiež oceňujeme, je umiestnenie rôznych indikátorov stavu notebooku vo výreze vytvorenom displejom.

Displej notebooku ASUS GL703GE

recenzia Asus GL703GE

Herný notebook Asus GL703GE je vybavený 17,3-palcovým displejom s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Pri používaní recenzovaného notebooku sme boli prekvapení živosťou farieb, ktoré nám ponúkol, rovnako ako aj vyprodukovaným jasom. Vďaka jeho obrazovke sme si mohli vychutnávať filmy a hrať hry aj za slnečného počasia. Menší problém však nastal vtedy, keď nám slnko svietilo priamo na displej. V tom prípade sa viditeľnosť zhoršila a hranie hier sa stalo veľmi náročným rovnako ako aj pozeranie tmavších scén vo filmoch. Okrem prednastavených farieb si dokážete prispôsobiť nastavenie farebnosti obrazovky na rôzne typy pomocou aplikácie ROG Game Visual. Ak si chcete zahrať nejakú závodnú hru, aplikácia vám ponúka možnosť nastavenia obrazovky „RACING“, ak chcete hrať nejakú RPG hru, ROG Game Visual má pre vás pripravené nastavenie aj na tento typ hier, pričom to isté platí aj pre FPS hry, dokonca aj pre pozeranie filmov. Každé nastavenie má jemne pozmenené farby tak, aby dokázalo dostať z každého typu hier len to najlepšie a tým vám zaručilo naozaj skvelý herný zážitok.

Touchpad, klávesnica a RGB podsvietenie

Dobré rozloženie klávesov, podsvietenie či rýchla odozva by mali byť nevyhnutnou súčasťou každej klávesnice herného notebooku. Ani klávesnica testovaného notebooku Asus GL703GE nie je výnimkou.  Každý kláves na RGB klávesnici je primerane vzdialený od svojho suseda, no pritom ostáva aj dostatočné veľký tak, aby používateľ nemal problém pri jednotlivom stláčaní každého klávesu, no zároveň aby dosiahol aj na vzdialenejšie časti klávesnice, čo je podstatné najmä pri hraní hier. Podsvietenie klávesnice ponúka z nekonečného množstva farieb, ktoré si môžete sami navoliť. Užívateľ má taktiež možnosť vybrať si spomedzi 5 ponúkaných efektov, ako napríklad dúhový efekt alebo celoplošné menenie farby klávesnice. Príležitosť vybrať si dostáva užívateľ aj pri tempe už spomínaných efektov v troch rôznych rýchlostiach: pomaly, stredne a rýchlo. Pri takom množstve rôznych možností nastavenia farieb klávesnice dokážete stráviť aj niekoľko hodín. Jedinou nevýhodou je absencia nastavenia jednotlivých klávesov.

Výkon notebooku ASUS GL703GE

Procesor Intel Core i7-8750H ôsmej generácie, grafická karta Nvidia GeForce GTX 1050 Ti a 8 GB DDR4 operačná pamäť RAM odomykajú testovanému notebooku Asus GL703GE dvere do herného sveta. Aj napriek tomu, že toto zariadenie neobsahuje ten najnovší a najvýkonnejší aktuálne ponúkaný hardvér, Asus GL703GE vám dokáže ponúknuť výkon aj kvalitu, a to aj pri najnovších hrách. Testované zariadenie využíva inteligentné chladenie, ktoré odvádza teplo z procesora a grafickej karty nezávisle na sebe a tým udržiava ich najnižšiu možnú teplotu. Notebook taktiež ponúka dve interné úložiská. 128GB SSD interné úložisko Kingston, na ktorom je uložený aj operačný systém Windows 10 a druhé 1TB HDD interné úložisko Seagate garantujú dostatočne veľa miesta na všetky vaše obľúbené hry, ku ktorým môžete pridať aj niekoľko desiatok obľúbených filmov.

Audio notebooku ASUS GL703GE

Ani v tomto ohľade spoločnosť Asus nešetrila na kvalite. Herný notebook Asus GL703GE disponuje skvelým audiom, ktoré prehrá vašu hudbu prekvapivo nahlas a čisto, a to najmä vďaka inteligentnému zosilňovaču  Smart Amp, ktorý prehrá čistejší, hlasnejší a lepší zvuk, a tým dokáže vylepšiť herný zážitok na maximum.

Výdrž a konektivita

Súčasťou herného notebooku by mali byť aj rôzne užitočné porty a Asus GL703GE ich obsahuje dostatočné množstvo. Na ľavej strane sa okrem napájania nachádza aj HDMI port spolu so vstupom mini DispleyPort a dvomi USB portami 3.0. Na pravej strane sa zasa nachádza jeden USB port 2.0, jeden USB port 3.0 a jeden USB port 3.1 typu C. Zároveň sa na pravej strane nachádza aj port pre zámok na uzamknutie notebooku.  Vzhľadom na to, že sa jedná o herné zariadenie, nemôžeme bohužiaľ očakávať priveľkú výdrž batérie. Notebook Asus GL703GE nám vydržal pri písaní vo Worde pri plnom jase so zapnutým podsvietením a bez napájania približne 2 a pol hodiny. Aj keď sa nejedná o veľkú výdrž batérie, toto zariadenie slúži najmä na hranie s použitím nabíjacieho adaptéra a nie bez neho.

ROG – Herné centrum notebooku ASUS GL703GE

recenzia Asus GL703GE

Herné centrum s informáciami o systéme a možnosťou upraviť si nastavenia podľa seba je veľmi vítaným doplnkom testovaného herného zariadenia. Toto herné centrum ponúka veľa možností a nastavení, či už sa chcete rýchlo dostať k nastaveniu farebnosti obrazovky alebo si chcete zmeniť vaše farebné spektrum na klávesnici alebo si jednoducho chcete pozrieť všetky informácie o vašom notebooku. Otvorenie tejto aplikácie je veľmi jednoduché, stačí stlačiť tlačidlo s logom ROG, ktoré sa nachádza v hornej časti klávesnice a aplikácia sa vám hneď otvorí a vy si v nej môžete rýchlo a efektívne nastaviť čo potrebujete.

Záverečné hodnotenie recenzie herného notebooku Asus GL703GE

záverečné hodnotenie notebooku ASUS GL703GE

Asus GL703GE patrí do rady herných notebookov, ktoré sú nielen výkonné, ale zároveň aj spratné a ľahké na premiestňovanie. Jeho Full HD displej s nastaviteľnou farebnosťou pre rôzne typy hier dokáže sprostredkovať kvalitný a jasný obraz takmer kdekoľvek. Zvukové efekty vás vďaka výbornému audiu vtiahnu ešte viac do hry a podsvietená klávesnica s obrovským množstvom nastavenia farieb a efektov vám zaručí bezproblémové hranie aj v noci. Cena tejto hernej krásky sa v tomto momente pohybuje okolo 1280 € s DPH.

techvia.sk