slúchadlá Sound Blaster Blaze V2

Spoločnosť CREATIVE sa môže pochváliť pozoruhodnou hernou náhlavnou súpravou Sound Blaster Blaze V2 s odnímateľným mikrofónom zameranou na výkonný zvuk a jednoduché hranie. V našej redakcii sme uvítali, že súprava dostala do vienka nové funkcie na oživenie herného zážitku. Sound Blaster Blaze V2 funguje na akomkoľvek zariadení s analógovým konektorom, od PC a Mac až po hlavné herné konzoly, ako sú PS5™, PS4™, XBox a Nintendo Switch™. Tak sa poďme na súpravu Sound Blaster Blaze V2 bližšie pozrieť.

Herné slúchadlá Sound Blaster Blaze V2

Na prvý pohľad slúchadlá pôsobia jednoducho v prevedení čierneho matného plastu. Sú vystlané plyšovými zamatovými vypchávkami s nastaviteľným čalúneným hlavovým mostom, ktorý sa ergonomicky prispôsobuje a pohodlne sedí na hlave či okolo krku. Počas nášho redakčného testovania slúchadlá z hlavy nepadali a ostali na svojom mieste aj pri prudších pohyboch. Môžeme potvrdiť, že ich nosenie je veľmi príjemné aj vďaka malej hmotnosti len 187 g. Ich váhu sme vôbec nepociťovali a naše uši neboli unavené ani po dlhých hodinách nosenia.

Herné slúchadlá Sound Blaster Blaze V2

Aby spoločnosť CREATIVE dosiahla čo najlepší zvuk, slúchadlá Sound Blaster Blaze V2 sú vybavené pozláteným 4-pólovým 3,5mm káblom AUX-in (2,5 m / 8,2 ft), ktorý zabraňuje oxidácii. Kábel je tiež vyrobený z vysoko čistých medených drôtov bez obsahu kyslíka, ktoré sú schopné prenášať zvukové signály bez skreslenia. Je ich veľkou výhodou, že fungujú na akomkoľvek zariadení s analógovým konektorom a stačí ich jednoducho pripojiť.

CREATIVE

Slúchadlá nevyžadujú žiadne ďalšie ovládače alebo softvér. Viete ich ovládať jednoducho pomocou inline diaľkového ovládača a pohodlne si nastaviť hlasitosť či vypnúť a zapnúť mikrofón.

Slúchadlá Sound Blaster Blaze V2 disponujú odnímateľným mikrofónom navrhnutým s technológiou potláčania hluku, ktorá pomáha odfiltrovať zvuk na pozadí ako aj nepríjemný šum. Výrobca udáva, že táto funkcia funguje na programoch ako Discord, Skype, Zoom, Teams, TeamSpeak a akýchkoľvek iných herných chatovacích aplikáciách. Frekvenčný rozsah je 100 – 15 000 Hz, citlivosťou pri 1 kHz – 40 dBV/Pa s impedanciou 32 ohmov.

Sound Blaster Blaze V2

Hlavým cieľom sady je  výkonný zvuk a ľahké hranie. Je schopná poskytnúť pomerne slušné basy a pohlcujúci herný zvuk vďaka vstavaným 40mm presne vyladeným FullSpectrum meničom. Zvuk je už na prvý dojem kvalitný. Nedochádza ku žiadnemu šumu alebo rušeniu, vďaka tomu si viete vychutnať  krištáľovo čistý zvuk.

Herné celohlavové slúchadlá Creative Sound Blaster Blaze V2

Záver

Herné celohlavové slúchadlá Sound Blaster Blaze V2 v našej redakcii techvia.sk vidíme ako produkt s výborným pomerom kvalita/cena. Páčilo sa nám prevedenie pohodlných mäkkých náušníkov, celková ľahkosť súpravy vhodná na dlhodobé používanie. Pri používaní sme nepociťovali nepríjemné potenie uší. Mnohí používatelia pri hraní hier a streamovaní ocenia fyzické vypnutie mikrofónu pomocou inline diaľkového ovládača. Slúchadlá nie sú Bluetooth a pripájajú sa len pomocou 3,5mm jacku, čím nedochádza k latencii zvuku. Spätná väzba pri konferenčnom hovore bola výborná, na druhej strane nás počuli jasne a zrozumiteľne.

Herné celohlavové slúchadlá Creative Sound Blaster Blaze V2

Martin Morávek

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here