Lenovo Legion 5P 15IMH05H

V redakcii techvia.sk sme mali možnosť testovať výkonný herný notebook Lenovo Legion 5P 15IMH05H s veľkou operačnou pamäťou RAM  a taktiež veľkým úložiskom dát. Pracovalo sa nám s ním dobre, keďže výrobca Lenovo  neupustil od  štandardného rozloženia konektorov a klávesnice. Veľkým bonusom bola aj RGB podsvietená klávesnica s numerickou časťou.

podsvietená klávesnica Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Dizajn

Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Lenovo Legion 5P 15IMH05HVzhľad tela notebooku Lenovo Legion 5P 15IMH05H je typický pre túto hernú radu, čo znamená, že konektory môžete nájsť ako po stranách, tak aj zozadu. Z vrchnej strany je podsvietené logo modelovej rady. Vo vnútri je umiestnená pomerne veľká obrazovka, pri ktorej však nie je webkamera.

notebook Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Touchpad je nenápadný. Inžinieri vedeli, že v tomto prípade bude zväčša využívaná externá myš, preto jeho poloha nie je nežiaduca, aj keď sa práve nevyužíva.

Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Pod displejom sa nachádza podsvietené tlačidlo on/off.

Hmotnosť 2,3 kg
Rozmery 363 x 23,5 x 259,5 mm
Farba Tmavá

Chladenie notebooku Lenovo Legion 5P 15IMH05H je vyriešené veľmi dobre pomocou výduchov najmä po stranách. Počas testovania sme nezaznamenali žiadne prehrievanie.

Hoci notebook má svoj vstavaný stereo mikrofón, je vhodné použiť pripravený 3,5 mm kombinovaný audio jack.

Obrazovka

displej Lenovo Legion 5P 15IMH05HDisplej je primerane veľký s priemernými zobrazovacími schopnosťami. Spomedzi nich je nadštandardná iba obnovovacia frekvencia displeja, ktorá dosahuje hodnotu na pohľad úplnej plynulosti.

Rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov
Pomer strán 16:9
Uhlopriečka 15,6”
Dotykovosť Nie
Svietivosť 300 nitov
Obnovovacia frekvencia 144 Hz

Obrazovka má priemerne veľkú svietivosť, ktorá však nie je natoľko silná, aby mohla zvládnuť priame slnečné svetlo. Avšak na bežné používanie bohato postačí.

Touchpad a klávesnica

klávesnica Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Klávesnica sa nám v redakcii skutočne páčila. Disponuje štandardným rozložením modelovej rady, takže obsahuje aj kompletnú mechanickú numerickú časť. Podsvietenie je možné zapnúť pomocou ALT + medzerník a dá sa prepínať medzi viacerými režimami.

Podsvietenie klávesnice Áno – RGB
Touchpad Áno
Numerická časť Áno – mechanická
Jazyk klávesnice Czech + Slovak

Klávesnica využíva pomerne veľkú plochu notebooku, čo je z používateľského hľadiska veľmi dobré. Pomocou tlačidla funkcie Fn a iných tlačidiel sa funkcionalita notebooku opäť rozšíri. Napríklad cez Fn a písmeno Q je možné regulovať vetranie.

Konektivita

Ako je u rady Legion zvykom, Lenovo Legion 5P 15IMH05H disponuje nadštandardnou výbavou konektivity, ktorá sa skladá z týchto konektorov:

USB-C 1x
USB 3.2 1.gen 4x (USB 3.0)
HDMI 1x
Bezdrôtové pripojenia Wi-fi 6 (WiFi 802.11ax) a Bluetooth 5.0
Audio Jack kombinovaný 3,5 mm
Sieť RJ45 – Sieťový LAN

Popri konektoroch sa nachádzajú viaceré signalizačné LED diódy.

konektivita Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Hardvér

Hardvér tohto prenosného počítača je vybavený operačným systémom Windows 10 Home. Jadrom počítača je Intel i7 desiatej generácie. Celkovému výkonu nepriamo pomáha veľmi veľká operačná pamäť, ktorá postačuje na drvivú väčšinu dnešných procesov, vrátane tých užívateľsky najnáročnejších.

Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Operačný systém Windows 10 Home
Operačná pamäť RAM 32 GB (2x 16 GB)
Typ RAM DDR4 SDRAM
Procesor CPU Intel Core 10gen i7-10750H 2,6GHz
Grafická karta GPU NVIDIA GeForce RTX 2060
Pevná pamäť 1 TB
Typ pamäťového úložiska SSD
Redakčný test – Cinebench R15
GPU max 133,34 FPS
GPU mix 29,17  FPS
CPU max 1306 cb
CPU min 939 cb
Shadow of the Tomb Raider 72 FPS
11413 všetkých snímok

Pri grafickej karte sme pozorovali veľký pokles výkonu, keď notebook nemá prístup k elektrickej sieti a má zapnutý režim šetrenia batérie.

nvidia & gpu

Procesor má k dispozícii technológie multitasking či hyperthreading, ako aj podporu automatického pretaktovania.

Batéria

V tomto modeli Lenovo Legion 5P 15IMH05H je akumulátor veľmi dobre vyvážený vzhľadom k určeniu používania a celkovému výkonu.

batéria Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Výdrž batérie Skoro 7 hodín (pri optimálnych podmienkach)
Rýchle nabíjanie Nie
Počet článkov 4
Výkon napájacieho adaptéra 230 W
Nabíjací konektor Lenovo Slim Tip

Herný zážitok

V redakcii sme Lenovo Legion 5P 15IMH05H testovali na viacerých hrách s rôznou náročnosťou na hardvér. Ako prvá hra bola League of Legends, kde sa hodnoty FPS pohybovali tesne pod maximálnou obnovovacou frekvenciou pri štandardnom nastavení kvality.

V hre Minecraft nenastal žiadny problém. Pod úroveň maximálnej zobraziteľnosti FPS sa hodnoty dostali iba pri renderovaní maximálneho okruhu takzvaných chunkov.

Benchmark v hre Shadow of the Tomb Raider dostal výsledok 72 FPS s 11413 celkovými vytvorenými snímkami. Graf priebehu benchmarku môžete vidieť na obrázku nižšie.

Shadow of the Tomb Raider

Audio

Na externé prehrávanie a nahrávanie zvuku má notebook Lenovo Legion 5P 15IMH05H primárne určený kombinovaný audio jack. Vstavaná prehrávacia jednotka zvuku je riešená s podporou od spoločnosti Harman.

audio HARMAN Lenovo Legion 5P 15IMH05H

Záver

Notebook Lenovo Legion 5P 15IMH05H, verný svojej modelovej rade, splnil naše očakávania z hľadiska výkonu či ergonómie. V hrách dosahuje úctyhodné výsledky bez mikrolagov či trhania. Vetranie je stavané na zvládnutie vyšších teplôt, čo je veľkým plus práve v prípade herných notebookov. Celkovo notebook Lenovo Legion 5P 15IMH05H v našej redakcii techvia.sk hodnotíme kladne.

herný notebook Lenovo Legion 5P 15IMH05H

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here