Spoločnosť ASUS potešila herných nadšencov a používateľov mobilných zariadení na kreatívnu činnosť aj pomocou dotykového pera uvedením herného výkonného tabletu ROG Flow Z13.

ROG Flow Z13

Dizajn

ROG Flow Z13

Na prvý pohľad ROG Flow Z13 zaujme svojou konštrukciou, keďže sa skladá z dvoch častí, tabletovej, obsahujúcej všetky hardvérové súčasti, a z časti klávesnicovej, uchytenej k tabletu veľmi pevným magnetom, aby sa samovoľne neodpojila.

Keďže sa jedná sa o herný tablet, všetky porty sa nachádzajú na tabletovej časti. Sú to port na rozšírenie grafickej karty pomocou ROG XG mobile, tradičné porty ako USB-C, RJ-45, USB 2.0 a port na konektor typu 3,5mm jack. Okrem portov nájdeme na jednej zo strán tabletu aj tlačidlo nastavenia hlasitosti či tlačidlo on/off.

herný tablet ROG Flow Z13

Pri pohľade spredu upúta dotykový 13,4-palcový displej s primeranými rámikmi. Displej ponúka rozlíšenie 1920 x 1200px a taktiež aj možnosť ovládania nielen dotykom ruky, ale aj pomocou dotykového stylusu.

stylus

Klávesnica sa k tabletu pripája magneticky a taktiež ponúka aj veľmi pohodlné ergonomické zdvihnutie, ktoré sa nastaví podvihnutím klávesnice. Ohybná časť sa pripojí k spodnej časti tabletu, pričom vďaka náklonu je písanie pohodlnejšie, ako aj celkový zážitok z klávesnice, ktorá má tak dobrý zdvih a rozostup klávesov i napriek absencii numerickej časti. Vďaka sklápateľnosti klávesnice pôsobí rám, v ktorom je osadená aj ako ochrana displeja pred doškriabaním. Klávesnica je podsvietená aura RGB podsvietením.

herný tablet ROG Flow Z13

Hardvér & Softvér

Tablet ROG Flow Z13 je vybavený najlepším ponúkaným hardvérovým vybavením na trhu. Ide o procesor Intel Core i9 12-tej generácie, ktorému napomáha 16GB RAM A 1TB SSD disk, čo zabezpečuje veľký komfort nielen pre vášnivých hráčov, ale i ľudí pracujúcich s fotografiou či inou grafikou. Ku grafickej karte Envidia GeForce RTX 3050 s 4GB RAM sa dá pripojiť  aj externá karta s označením ROG  XG mobile, ide konkrétne o AMD Radion RX 6850MXT2 s RAM 12GB.

my asus

Na celej hardvérovej časti beží aktuálne Windows 11 verzie Home a na lepšiu personalizáciu nastavení sú v tablete predinštalované aplikácie MyASUS a Armoury Crate.

Armoury Crate

Pre hráčov je najpodstatnejšia práve druhá z menovaných, a to najmä kvôli nastavovaniu chladenia či farby podsvietenia klávesnice ako aj kontrole využívania pamäti. Čo sa týka chladenia, je potrebné vyzdvihnúť veľmi tichý zvuk chladenia aj pri jeho vysokom výkone.

Režim TURBO napájanie z nabíjačky
Režim TURBO napájanie z nabíjačky

V priloženej grafike si môžete prezrieť náš tradičný CinemaBench test.

turbo napájanie z nabíjačky
turbo napájanie z nabíjačky

Batéria

Zariadenie ROG Flow Z13 je veľmi konvertibilné aj vďaka tomu, že displej sa dá v podstate použiť ako touchpad. Zariadenie je veľmi dobre prenosné vďaka svojej váhe 1,1 kg. V útrobách tabletu sa nachádza 56W batéria poskytujúca približne 3 až 4 hodiny práce na zariadení. Na dobíjanie zariadenia slúži 100W nabíjačka, pomocou ktorej nabijete zariadenie za menej ako dve hodiny. Všetko však samozrejme záleží od záťaže kladenej na  hardvérové súčasti tabletu. Nabíjačka je zakončená typom USB-C.

herný tablet ROG Flow Z13

Audio

Na dosiahnutie čo najlepšieho zážitku zo zvuku hry sú v tablete umiestnené dva reproduktory so Smart Amp Technology od spoločnosti DolbyAtmos. Na lepší herný zážitok možno použiť pripojenie 3,5mm jack alebo technológiu Bluetooth. Na pripojenie WiFi je v tablete použitá WiFi typu 6.

herný tablet ROG Flow Z13

Dotykové pero

Pero/stylus nachádzajúce sa v balení je napájané pomocou jednej AAA batérie. Pero je veľmi spoľahlivé a určite poslúži najmä grafikom pri kreslení či úprave fotiek.

dotykové pero herný tablet ROG Flow Z13

Záver

tablet ROG Flow Z13

Tablet ROG Flow Z13 je skutočne veľmi výkonný herný tablet aj vďaka procesoru najvyššej generácie spolu s veľmi dobrou grafikou, pri ktorej je možnosť rozšírenia pomocou karty ROG XG Mobile. Zariadenie sa vyznačuje veľmi dobrým  chladením, ktoré je zároveň veľmi tiché a pri práci nebude vôbec prekážať. Pozorovacie uhly displeja sú veľmi dobré aj vďaka FullHD 120Hz displeju. Pero, ktoré sa nachádza v balení tabletu je príjemným bonusom k už tak dobrému tabletu  a je dobrým pomocníkom pri kancelárskej či grafickej práci. Na tablet sme si v redakcii zvykli veľmi rýchlo, pracovalo sa s ním výborne a rozhodne ho odporúčame.

tablet ROG Flow Z13

Technické špecifikácie

ROG Flow Z13 (2022)
Procesor Až do Intel® Core™ i9-12900H
Grafická karta

Až do NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Ti GDDR6 4 GB
TGP 35 W (40 W s technológiou Dynamic Boost)

Operačný systém Windows 11 Pro
Displej

13-palcový 16 : 10 FHD (1920 x 1200) 120 Hz, 100 % sRGB, dotykový displej s technológiou Adaptive Sync, Pantone® Validated, Dolby Vision

Pamäť Až do 16 GB LPDDR5 5200 MHz
Úložisko Až do 1 TB PCIe® Gen 4 SSD
Klávesnica Jednozónové RGB podsvietenie s podporou Aura Sync
Podsvietená chiclet klávesnica
N-key podpora, aktivačná vzdialenosť 1,7 mm
Odnímateľná klávesnica s obalom
Audio 2 reproduktory s technológiou Smart Amp Technology
Dolby Atmos
Hi-res certifikácia
AI Noise-Cancelation technológia
3D mikrofónové pole
WiFi / Bluetooth WiFi 6E (802.11ax)
Bluetooth® 5.2
I/O porty 1 x XG Mobile rozhranie (vrátane 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C® s DisplayPort™ 1.4 a Power Delivery)
1 x USB Type-C s Thunderbolt™ 4 s podporou pre DisplayPort 1.4 a Power Delivery
1 x USB 2.0 Type-A
1 x 3.5 mm kombinovaný Audio jack
1 x čítačka MicroSD kariet
Batéria 56 Wh
Rozmery 302,8 (W) x 204,8 (L) x 12 (H) mm
Hmotnosť 1,1 kg

01.03.2022                                                                                                                                                                                              Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here