HUAWEI FreeBuds 5

Spoločnosť HUAWEI rozšírila svoje portfólio produktov o zaujímavú novinku FreeBuds 5 Bluetooth slúchadlá, ktoré opäť nesklamali kvalitou prevedenia či kvalitným posluchom. V našej redakcii techvia.sk sme dostali možnosť tento produkt vyskúšať a tak sa môžeme s vami podeliť o naše postrehy a dojmy.

HUAWEI FreeBuds 5

Dizajn

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5 majú nový, skôr netradičný dizajn. Nový tvar majú samotné slúchadlá, ako aj prenosné nabíjacie puzdro. Nabíjacie puzdro má teraz mierne podlhovastý tvar s oblými líniami.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5

Je veľmi príjemné na dotyk a dobre sa otvára, pričom slúchadlá sa pohodlne vkladajú a vyberajú. Puzdro slúži na prenos a zároveň na nabíjanie slúchadiel. Proti nechcenému vypadnutiu ich v puzdre pridržiava magnet.

HUAWEI FreeBuds 5

Dizajn slúchadiel prešiel kompletnou zmenou. Tvar je elegantný a prívetivý na pohľad, pričom sa  slúchadlá dobre nosia. Spoločnosť HUAWEI tento dizajn slúchadiel nazvala open-fit dizajn.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5

Čo sa týka tvaru slúchadiel, nie je čo vytknúť. V redakcii sa nám jednoducho páčia. Slúchadlá svojím tvarom dobre padnú do ucha, a tak si pri pohodlnom nosení môžete nerušene vychutnať každý tón prehrávanej skladby.

HUAWEI FreeBuds 5

Zvuk

Zvuk reprodukovaný slúchadlami FreeBuds 5 je na veľmi dobrej úrovni. Pri prehrávaní obľúbených skladieb oceníte nízke tóny. Výrobca udáva, že v porovnaní s predošlým modelom sú až o 30% intenzívnejšie. Prehrávanie basov pri použití technológie Bass Turbo vás očarí. Počas prehrávania hudby je podporovaný kodek LDAC™ s certifikáciou Hi-Res Audio Wireless.

slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5

Zvuk v slúchadlách FreeBuds 5 je zvýraznený a odfiltrovaný od okolitého hluku pomocou technológie ANC 3.0. Toto aktívne potlačenie okolitého hluku je možné využiť aj pri telefonovaní. Slúchadlá majú tri mikrofóny a na základe technológie DNN bude počas používania odfiltrovaný okolitý šum v pozadí a do popredia sa dostane váš hlas. Toto vylepšenie určite poteší nielen vás, ale aj druhú stranu, ktorá vás počúva. Čo sa týka odfiltrovania či zníženia okolitého šumu, je to podľa nás dostatočné a na veľmi prijateľnej úrovni.

Párovanie slúchadiel

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5 sa spárujú so zariadením prostredníctvom technológie Bluetooth 5.2.

Slúchadlá je možné spárovať so smartfónom, tabletom alebo notebookom. Pri párovaní je potrebné stlačiť malé tlačidlo umiestnené na bočnej strane puzdra. V prípade použitia aplikácie AI Life pre slúchadlá získate ďalšie funkcie.

Screenshot HUAWEI FreeBuds 5

V aplikácii AI Life sa zobrazia pripojené slúchadlá. Zobrazí sa v percentách energia v jednotlivých slúchadlách, ako aj samotného puzdra. V nastavení si nastavíte ovládanie slúchadiel pomocou gest. Slúchadlá môžete ovládať pomocou dvojitého ťuknutia, stlačením plus podržaním alebo potiahnutím. V menu pre jednotlivé gestá priradíte čo sa má vykonať. Ovládanie pomocou gest je jednoduché a veľmi návykové.

Aplikácia AI Life ponúka aj nastavenie kvality zvuku v podobe zvukového efektu. Na základe zvoleného efektu dôjde k zvýrazneniu výšok, basov alebo hlasu.

V prípade, že si niekde položíte slúchadlá či len jedno slúchadlo, pomocou aplikácie je možné si zariadenie vyhľadať prehraním zvuku alebo zobraziť zariadenie na mape.

Screenshot Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5

Výdrž batérie

Kapacita batérie v slúchadle je 42 mAh pri hmotnosti produktu 5,4 gramov. Puzdro má hmotnosť 45 gramov a kapacita batérie je 505 mAh. Samotné nabíjanie slúchadiel prebieha automaticky, keď sa slúchadlá vložia do prenosného nabíjacieho puzdra. Doba používania slúchadiel na jedno nabitie je závislá od zvolenej intenzity hlasitosti a od používania funkcie ANC. My sme slúchadlá vedeli používať bez nabíjania niečo cez štyri hodiny. Percentuálny stav batérie si viete pozrieť v aplikácii AI Life alebo na základe LED diódy nachádzajúcej sa v puzdre medzi slúchadlami alebo diódy na vonkajšej strane puzdra, ktorá informuje o stave batérie nabíjacieho puzdra. Nabíjanie prenosného nabíjacieho puzdra prebieha pomocou konektora USB-C.

HUAWEI FreeBuds 5

Záver

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5 sa nesú v znamení elegancie, pričom vďaka svojmu tvaru sa dobre nosia a dobre držia v uchu. Pokiaľ uprednostňujete, aby slúchadlo malo silikónovú ušnicu, nemusíte mať obavy. V balení okrem slúchadiel, nabíjacieho puzdra či kábla sa nachádza aj sada štupľov.

HUAWEI FreeBuds 5

HUAWEI FreeBuds 5 ocenia fajnšmekri uprednostňujúci kvalitný posluch hudby či zvuku pri sledovaní filmov alebo videí. Avšak ani zanietení hráči hier neprídu skrátka vďaka nízkej latencii slúchadiel.

Od používania a nosenia slúchadiel vás nič neodradí. FreeBuds 5 sa ľahko ovládajú pomocou gest. A navyše zvládnu ostriekanie vodou, sú odolné voči prachu, keďže spĺňajú certifikáciu IPX4. Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5 sú dostupné v troch farebných prevedeniach: Frost Silver, Ceramic White a Coral Orange.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here