HUAWEI WATCH FIT

Fitness hodinky od spoločnosti Huawei potešia nadšencov zdravého životného štýlu, ale zároveň aj skupinu ľudí, ktorí chcú vyzerať šik. Elegantné prevedenie v sebe skrýva viac, ako by sme očakávali.

Prvý dojem

Po otvorení balenia nás čakali vskutku štýlové hodinky Huawei Watch Fit s vkusným prevedením. Dobre ladená kombinácia farieb, kvalitné prevedenie a pomerne veľký displej, ktorý umožňuje pohodlnejšiu manipuláciu s funkciami, ktoré sú súčasťou hodiniek. Môžeme zhodnotiť, že Huawei Watch Fit nás na prvý pohľad upútali a teraz si poďme priblížiť samotné jadro hodiniek.

HUAWEI Watch Fit

Balenie

V samotnej krabičke, ktorej sú súčasťou samozrejme Fit hodinky, nájdete aj nabíjací USB kábel  s magnetickým konektorom a krátky manuál. Avšak adaptér súčasťou balenia nie je.

Dizajn

HUAWEI Watch Fit

V redakcii sme sa zhodli, že veľkosťou a funkciami na nás Huawei Watch Fit  pôsobia  ako zlatá stredná  cesta medzi Fit náramkami a inteligentnými hodinkami. Disponujú 1,64-palcovým AMOLED displejom a zabezpečujú rozlíšenie HD 456×280 px. Na hodinkách sa dá jas nastaviť manuálne alebo prepnúť na automatický režim a aj na priamom slnku je displej dobre čitateľný. Ovládanie prebieha prostredníctvom dotykového displeja a bočného tlačidla umiestneného na pravej strane.

Na svoje si prídu muži aj ženy vďaka dostupnosti Fit hodiniek až v troch farebných prevedeniach, a to v jemne ružovej (Sakura Pink), mentolovo zelenej (Mint Green) a grafitovo čiernej (Graphite Black).

Remienky hodiniek Huawei Watch Fit  sú odnímateľné v silikónovom prevedení a je možné ich čistiť vodou. Displej lemuje kovový rám, ktorý pridáva hodinkám na luxuse.  Hmotnosť hodiniek je približne 21g, spolu s remienkom okolo 34 g.  Takže počas nosenia nám neprekážali, ani nijakým spôsobom neťažili ruku.

Na displeji sme mali možnosť si vybrať z viacerých farebných dizajnov a štýlových ciferníkov.

Funkcie

Úplne základná funkcia, ktorá je obsiahnutá vo všetkých týchto Fit zariadeniach je krokomer a následne funkcia na upozornenie, pokiaľ dlho sedíme.

Milým prekvapením, ktorým Huawei Watch Fit disponujú je tzv. súkromný tréner v podobe animácie. Tieto hodinky ponúkajú až 12 druhov animovaných tréningov, napríklad na precvičenie brušných svalov alebo nôh.  Dokopy tieto animované tréningy obsahujú až 44 pohybových ukážok. Môžeme konštatovať, že na precvičenie a zahriatie tela sú tieto tréningy veľkým prínosom, avšak mínusom je, že cvičenia sa nemenia.  Snáď ďalšie aktualizácie so sebou prinesú aj novšie animované tréningy.

GPS senzor sa ukázal ako presný s minimálnymi odchýlkami. Taktiež sa na Huawei Watch Fit dá zapnúť funkcia automatického rozpoznania cvičenia. Na hodinkách sme mali možnosť otestovať viaceré režimy, ktoré ponúkajú napríklad beh vonku, chôdzu vonku, bicyklovanie vonku a vo vnútri.

Celkovo tak zariadenie Huawei Watch Fit ponúka až 96 režimov, z toho 11 profesionálnych a 85 bežných  režimov. Hodinky sú vodotesné do 50 metrov, je to samozrejmé z toho dôvodu, že ponúkajú režim plávania.

spánokHodinky sú vybavené detekciou saturácie kyslíkom, ktorá umožňuje sledovať hladinu kyslíka v krvi, technológiou na meranie tepovej frekvencie TrueSeen 4.0, ktorá upozorní na zvýšený tep a sleduje ho nepretržite počas dňa aj noci.

Taktiež hodinky disponujú aj technológiou na monitorovanie spánku TrueSleep 2.0, ktorá v aplikácii bližšie priblíži to, či sme mali kvalitný spánok a následne nám vie poskytnúť odborné rady ako spánok zlepšiť.

Ďalšia veľmi vhodná technológia, najmä v dnešnej dobe, je sledovanie stresu TrueRelax. Keď nám bola počas dňa nameraná vysoká úroveň stresu, využili sme dychové cvičenia, ktoré ponúkajú tieto hodinky.

HUAWEI Watch Fit

Huawei Watch Fit sme využívali aj na čítanie notifikácií a vďaka pomerne veľkému displeju boli dobre viditeľné. Taktiež sme využívali aj iné funkcie ako vzdialená spúšť, budík, stopky, baterka, časovač a počasie. Pre tých, ktorí pravidelne zabúdajú, kde nechali svoj mobilný telefón, hodinky obsahujú aj funkciu umožňujúcu mobilné zariadenie nájsť. Funkcia na prehrávanie hudby sa hodí v prípade, že nemáte svoj telefón  stále po ruke alebo cvičíte a vďaka hodinkám viete ovládať hudbu v zariadení.

Batéria

Batéria Huawei Watch Fit pri bežnom používaní, ako je napríklad využívanie fitness kurzov, čítanie notifikácií, využívanie budíka, monitorovanie srdcového tepu  a podobne vydržala s prehľadom 10 dní. Veľkou výhodou je rýchle nabitie hodiniek. Od úplného vybitia po plné nabitie bola batéria na 100 % za približne  polhodinu. Nabíjanie prebieha prostredníctvom USB kábla, ktorý disponuje magnetickým konektorom.

Záver

HUAWEI Watch Fit

Huawei Watch Fit sú nielen štýlové a elegantné, ale sú aj veľmi dobrým spoločníkom pri športových činnostiach. Poslúžia mnohými užitočnými funkciami, dobrou výdržou batérie s rýchlym nabíjaním. V našej redakcii techvia.sk sme boli s nimi počas testovania veľmi spokojní, Huawei Watch Fit fungovali spoľahlivo a rovnako dobre aj vyzerali.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here