Recenzia – inteligentná Wi-Fi RGB žiarovka Tapo L530E s dielne Tp-Link

V redakčnej užívateľskej recenzií sa pozrieme na žiarovku Tapo L530E, ktorá sa dá ovládať pomocou aplikácie v smartfóne. Jedná sa o LED žiarovku, ktorej výkon je ekvivalentný 60W klasickej žiarovke. Čo sa týka produkovaného farebného svetla, tak ide o viacfarebnú žiarovku v rozsahu RGB farieb. Farebný rozsah a akou farbou chcete, aby žiarovka svietila si nastavíte smartfónom v aplikácii.

tapo L530E

Dizajn

žiarovka tapo L530E

Na prvý pohľad žiarovka Tapo je nerozoznateľná od klasickej matnej žiarovky. Žiarovka na spojenie s obímkou používa závit E27. LED žiarovka na základe svojej konštrukcie má väčšiu hmotnosť. Na tento fakt treba brať ohľad a uvedomiť si kde žiarovku Tapo L530E použijeme, aby nedošlo k poškodenie svietidla alebo prípadným škodám s montáže žiarovky.

Wi-Fi žiarovka tapo L530E

Inštalácia

Wi-Fi žiarovka tapo L530E

Predtým, ako žiarovku naskrutkujeme do obímky svietidla je potrebné si do smartfónu stiahnúť aplikáciu TAPO. Následne podľa inštrukcií sa necháme appkou previesť nastavením LED žiarovky L530E.

Spustíme aplikáciu a následne naskrutkujeme žiarovku do svietidla. Žiarovka trikrát zabliká, povolime prístup k polohe. Následne sa v aplikácií zobrazí Wi-Fi sieť žiarovky Tapo_Bulb_8E53, pripojíme sa k tejto sieti. V ďalšom kroku nastavíme pre LED žiarovku Wi-Fi sieť do ktorej žiarovku pridáme. Počkáme kým sa autorizuje pripojenie. Nasledovne pomenujeme zariadenie, pridáme umiestnenie, kde sa žiarovka nachádza. Pre ľahšie, rýchlejšie rozpoznanie žiarovky v appke si môžeme vybrať ikonu so zoznamu predvolených ikon. Po aktualizácii firmvéru sa zobrazí posledná hláška „blahoželáme“. Zariadenie Tapo bolo aktualizované je pripravené na používanie.

Používanie LED žiarovky Tapo L530E

Žiarovku zapíname a vypíname pomocou smartfónu. V aplikácií si nastavujeme intenzitu osvetlenia, farbu svetla, čas zapnutia – vypnutia, dobu zapnutia prípadne spustenia režimu oslava alebo relax.

Režim neprítomnosti zapnúť – vypnúť

LED žiarovku môžeme ovládať smartfónom aj v neprítomnosti. Alebo si v aplikácií nastavíme čas kedy chceme, aby žiarovka svietila. Prípadne, keď máme povolené zdieľať polohu je možné naplánovať plán používania žiarovky pre západ a východ slnka prípadne vlastný čas používania. V tomto pláne je možné si nastaviť aj farbu svetla, akou v danom čase má žiarovka svietiť. Žiarovka pracujúca v režime neprítomnosti môže uchrániť vaše miestnosti od neželaných hostí. Žiarovka sa rozsvecuje a zhasína na základe nastaveného plánu, a tak navodzuje dojem, že sa v miestnostiach stále niekto nachádza a pohybuje.

Amazon Alexa – Google Assistant

Inteligentná LED žiarovka Tapo L530E je možné ovládať aj hlasovými povelmi na základe toho, že aplikácia TAPO spolupracuje s Amazon Alexa a Google Assistant.
V prípade, že sa vám telefón vybije alebo si ho nebodaj niekde zabudnete nič sa nedeje. Žiarovku jednoducho zapnete alebo vypnete klasickým vypínačom. Žiarovka sa rozsvieti v intenzite a farebnom svetle podľa posledného nastavenia pred vypnutím pomocou aplikácie.

tapo L530E

Záver

Wi-Fi LED žiarovka Tapo L530E je ideálny spoločník pre bývanie a kanceláriu. Vo farebnom spektre si každý nájde ten správny odtieň farby pre prácu, relax, posedenie alebo párty s priateľmi. Zariadenie má jednoduchú inštaláciu pomocou aplikácie. Samotné menu aplikácie TAPO je prehľadné na správu zariadenia a jednoduché na ovládanie.

Technické špecifikácie žiarovka Tapo L530E
Parametre Celkový výkon 8,7 W
Pätica E27
Svetelný tok 806 lumen
Farebný tón Nastaviteľný
Vlastnosti Smart Áno
  Životnosť žiarovky 15000 hod.
Rozmer – Veľkosť
Výška 60 mm
  Dĺžka 115 mm
  Hmotnosť 70 g
  Priemer 60
Energetické údaje
Trieda A+
  Napätie 230 V
Ďalšie funkcie
Technológia Wi-Fi
  Hlasový asistent Amazon Alexa, Google Assistant
  Využitie Osvetlenie

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here