HONOR Watch ES

Opäť sme mali  možnosť v našej redakcii techvia.sk vyskúšať fitness hodinky, tentokrát od spoločnosti Honor.  Hneď na začiatku nás toto zariadenie upútalo funkciami, ktorými disponuje a zároveň kvalitným prevedením a samotným dizajnom.

HONOR Watch ES

Prvý dojem

Na testovanie sme obdržali fitness hodinky Honor Watch ES v čiernej farbe, ktorá pôsobí naozaj vkusne. Na prvý pohľad nás zaujal relatívne veľký dotykový 1,64-palcový displej.  Príjemným prekvapením bolo aj to, že hodinky boli úplne ľahučké a na zápästí sme ich vôbec necítili.

HONOR Watch ES

Obsah balenia

Balenie v sebe ukrýva okrem samotných hodiniek aj nabíjací kábel s magnetickým konektorom  a samozrejme krátku príručku.

HONOR Watch ES

Dizajn

HONOR Watch ES

Ako už sme v úvode spomenuli, Honor Watch ES sa vyznačujú 1,64-palcovým AMOLED displejom, olemovaným kovovým elegantným rámom. Vďaka funkcii automatického jasu sa hodinky prispôsobujú vonkajším svetelným vplyvom a tým zabezpečujú to, že v každom svetle bude displej jasne a dobre čitateľný. Taktiež sme privítali aj možnosť prispôsobiť si ciferník a vybrať dáta, ktoré sa nám na zariadení mali zobraziť.  Remienky sú v tomto prípade silikónové a ľahko odnímateľné. Ak disponujete zariadením s Androidom, je možné si ako pozadie hodiniek nastaviť aj fotografiu z vášho smartfónu. Vďaka svojmu celkovému prevedeniu sa dajú dobre ladiť do športového ako aj formálneho štýlu.

HONOR Watch ES

Celková hmotnosť hodiniek Honor Watch ES je 34 g, z čoho samotný displej má 21g, takže sú naozaj ľahké a prakticky vôbec sme si počas doby ich nosenia neuvedomovali, že ich máme na ruke. Vzhľadom na to, že nie každý je práve nadšencom čiernej farby, tieto hodinky sú dostupné ešte v ďalších dvoch prevedeniach, a to v klasickej bielej a korálovo ružovej.

Honor Watch ES sa ovládajú pomocou dotykového displeja a tlačidla, ktoré sa nachádza na jeho pravej strane zboku. Manipulácia je veľmi jednoduchá a veľkosť displeja umožňuje pohodlné prechádzanie medzi jednotlivými funkciami.

HONOR Watch ES

Funkcie

Hodinky Honor Watch ES ponúkajú viaceré funkcie od merania srdcového tepu až po meranie stresu. Čo sa týka funkcie merania srdcovej frekvencie TrueSeen 4.0, tá užívateľa upozorní, ak je tepová frekvencia zrýchlená. Tep sa pritom sleduje nepretržite 24/7 a pri spárovaní hodiniek so smartfónom sa v aplikácii Huawei Zdravie zobrazí graf s celým monitoringom. Ďalšia funkcia, ktorou hodinky disponujú je detekcia saturácie kyslíkom SpO2, čiže prostredníctvom tejto funkcie nám hodinky zmerali ako okysličenú krv sme mali v danom okamihu.

Prostredníctvom technológie TrueSleep sme mali možnosť zistiť koľko hodín sme spali a zároveň aká bola kvalita nášho spánku.

Bonusovou technológiou je automatické meranie stresu, ktoré používateľa upozorní, ak jeho úroveň dosiahne vysokú hranicu. Na zmiernenie tejto vysokej hladiny sú v ponuke dychové cvičenia, ktoré užívateľa navigujú ako sa správne upokojiť.

Príjemným pozitívom by bolo, keby hodinky obsahovali aj funkciu na meranie krvného tlaku, ale to sa možno dočkáme u vyšších radov týchto fitness hodiniek.

Okrem už spomínaných technológií sa tieto hodinky Honor Watch ES dajú použiť aj na čítanie notifikácií, prehrávanie hudby alebo nájdenie svojho mobilného telefónu, ak práve nevieme, kde sme ho položili. Taktiež sme počas testovania skúšali aj baterku, časovač, počasie, budík, stopky a vzdialenú spúšť, ktorá sa hodila najmä pri robení záberov z väčšej vzdialenosti a nechceli sme využívať časovač na smartfóne.

HONOR Watch ES

Osobný fitness tréner

Hodinky Honor Watch ES v sebe ukrývajú až 12 druhov animovaných tréningových lekcií, ktoré spolu ponúkajú až 44 pohybových ukážok. Tohto tzv. osobného fitness trénera sme v redakcii využívali po dlhom sedení za počítačom, keď sme sa chceli poriadne natiahnuť a posilniť naše telo. V ponuke sú rôzne cviky na zahriatie a precvičenie sa.

HONOR Watch ES

Režimy

Na samotnom zariadení sa dá zapnúť funkcia automatického zistenia cvičenia, pričom hodinky dokážu rozpoznať práve vykonávanú aktivitu.

Celkovo zariadenie disponuje až 95 rôznymi režimami cvičenia, pričom 10 je profesionálnych a 85 je bežných režimov. Z tých bežných režimov sme mali možnosť vyskúšať beh a chôdzu vonku a taktiež bicyklovanie. Vzhľadom na to, že hodinky sú vodotesné až do 50 metrov, chceli sme ich skúsiť aj pri režime plávania, ale to nám už nebolo dopriate. Z bežných režimov sme skúsili režim joga.

HONOR Watch ES

Batéria

Počas celého testovania nám hodinky Honor Watch ES vydržali 8 dní aj napriek tomu, že výrobca uvádza 10. Treba však brať do úvahy, že sme mali hodinky počas celej doby pripojené k mobilnému zariadeniu, využívali sme animovaného fitness trénera ako aj jednotlivé režimy cvičenia. Taktiež monitoring srdcovej frekvencie, meranie stresu a monitoring spánku. Po úplnom vybití boli však do hodiny plne nabité a opäť k dispozícii. Honor Watch ES sme nabíjali cez USB kábel, ktorý obsahuje magnetický konektor.

Záver

Ak zvažujete, či si kúpiť inteligentné hodinky alebo fitness náramok a stále sa neviete rozhodnúť, určite vám odporúčame hodinky Honor Watch ES,  ktoré zaručene naplnia vaše očakávania. Tieto hodinky predstavujú kombináciu elegantného štýlu inteligentných hodiniek a zároveň „fitness trénera“ a 95 režimov cvičenia fitness náramku. To všetko za pomerne nízku cenu. Súčasná situácia, v ktorej sa nachádzame a uzatvorené fitness centrá vám nezabránia cvičiť doma s využitím Honor Watch ES.

HONOR Watch ES

Technické špecifikácie
Displej
1,64″ AMOLED dotykový displej
456 x 280 pixelov
funkcia always-on displej
Rozmery
výška – 46mm
šírka – 30 mm
hmotnosť – 21g (bez remienka)
Funkcie
Monitorovanie fitness
12 animovaných posilňovacích cvičení
44 animovaných pohybových cvičení
95 režimov cvičenia
Monitorovanie zdravia
monitorovanie srdcového tepu HUAWEI TruSeen™ 4.0
monitorovanie SpO2
monitorovanie spánku/stresu
Batéria
10 dňová výdrž batérie
podporované rýchlo nabíjanie
Farba
Meteorite Black
Coral Pink
Icelandic White

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here