SILVERCREST Semi-Mechanical Gaming Keyboard

Značka SILVERCREST priniesla na trh novú gamingovú polomechanickú klávesnicu Semi-Mechanical Gaming Keyboard. Klávesnica je pripojiteľná k počítaču pomocou USB kábla typu A s dĺžkou 2,2 m. Pripájací kábel je priamo zabudovaný v zadnej časti klávesnice a jeho povrch je z textilného materiálu.

SILVERCREST Semi-Mechanical Gaming Keyboard

Táto klávesnica disponuje podsvietením klávesov. Podsvietenie je prvotne nastavené na modrú farbu, ale po stiahnutí softvéru klávesnice na stránke www.lidl-service.com si môžete osvetlenie nastaviť a priradiť na jednotlivé klávesy. Priamo na klávesnici je možné zvyšovať/znižovať jas osvetlenia v piatich stupňoch a to 0%, 25%, 50%, 75% a 100% a zároveň si môžete aj prepínať smer chodu osvetlenia zľava doprava alebo sprava doľava. Softvér ďalej ponúka na výber z 21 predvolených štýlov podsvietenia klávesnice.

Snímka obrazovky SILVERCREST Semi-Mechanical Gaming Keyboard

Napriek tomu, že sa jedná o klávesnicu pre hráčov, nemá špeciálne podsvietené klávesy A W S D. Ku klávesnici patrí aj odnímateľná opierka dlane, ktorú pripojíte zo spodnej prednej strany klávesnice pomocou zabudovaného magnetu. Klávesnica má permanentnú kontrolu vďaka anti-ghosting funkcii na všetky tlačidlá.

SILVERCREST Semi-Mechanical Gaming Keyboard

Rozmery klávesnice sú 450 x 162 x 40 mm a jej hmotnosť aj s káblom a opierkou dlane je cca 1 158 g. Prevádzková teplota klávesnice je +5°C až +45°C a prevádzková vlhkosť klávesnice je 10% až 80% relatívnej vlhkosti vzduchu. Teplota uskladnenia klávesnice je -20°C až +60°C a skladovacia vlhkosť je 5% až 95% relatívnej vlhkosti vzduchu. Vstupné napätie klávesnice predstavuje 5V a vstupný prúd klávesnice je 500 mA. Operačné systémy, ktoré táto klávesnica podporuje sú Windows 7 alebo vyšší a Mac OS 10.11 alebo vyšší.

polomechanická klávesnica Semi-Mechanical Gaming Keyboard

Klávesnica obsahuje alfanumerické klávesy (klávesy na písanie), ovládacie klávesy (Ctrl, Alt, Windows, Esc a podobne), funkčné klávesy (F1,F2,F3 až po F12), navigačné klávesy (klávesy so šípkami, Home, End, Delete, Page Up/Down, Insert atď.) a aj numerickú klávesnicu na pravej strane. Nachádzajú sa na nej aj špeciálne klávesy vpravo hore. Prvé tlačidlo so symbolom pošty otvorí štandardný e-mailový program. Druhé, so symbolom žiarovky, aktivuje a deaktivuje svetelné LED efekty. Tretie, so symbolom gamingovej konzoly, zablokuje kláves Windows, aby sa zabránilo prepínaniu medzi operačným systémom Windows a aplikáciami. Ďalej sú tam štyri tlačidlá, ktoré slúžia na zastavenie, návrat na predchádzajúce, prehratie/pozastavenie a na načítanie ďalšieho, napríklad videa alebo skladby. Samozrejmosťou je aj prítomnosť tlačidla na stlmenie zvukového výstupu. Posledným špeciálnym tlačidlom je posuvný valec na zvyšovanie a znižovanie hlasitosti zvuku. Na klávesnici je celkový zdvih tlačidla 4,0 ± 0,5 mm a aktivačný tlak klávesu je 50 g.

polomechanická klávesnica Semi-Mechanical Gaming Keyboard

Samotná klávesnica je rýchla a presná na dotyk. Je výškovo nastaviteľná pomocou dvoch stupňov zdvihu na spodnej strane klávesnice. Klávesy sú trochu hlučnejšie pri písaní, keďže je to mechanická klávesnica. To je však ovplyvnené silou stlačenia klávesu ako aj materiálom, z ktorého je klávesnica vyrobená. V balení sa nachádza samotná klávesnica so zabudovaným káblom, odnímateľná opierka na dlaň a samozrejme príručka na obsluhu klávesnice. Jej obvyklá cena je 59,99 €.

polomechanická klávesnica Semi-Mechanical Gaming Keyboard

V našej redakcii techvia.sk sme radi vyskúšali tento produkt SILVERCREST Semi-Mechanical Gaming Keyboard a myslíme si, že splnil naše očakávania. S klávesnicou sa nám pracovalo príjemne, ľahko a vskutku výborne poslúžila pri hraní hier.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here