wireless slúchadlá Sennheiser PXC 550

Do redakcie nám zavítali bezdrôtové slúchadlá Sennheiser PXC 550. My sme sa na ne pozreli bližšie a zistili pár zaujímavých faktov. 30 hodinová výdrž, blokovanie vonkajšieho hluku a ovládanie pomocou gest znie zaujímavo. Je však ich vysoká cena adekvátna? Oplatí sa do nich investovať? Veríme, že odpoveď nájdete v tejto recenzii.

Balenie

V balení sa nachádza puzdro na slúchadlá s vloženými slúchadlami a malým vreckom, ktoré v sebe ukrýva pár užitočných doplnkov ako kábel s ovládačom, pozlátenú 6,3 mm jack stereo redukciu, pozlátenú redukciu na dva 3,5 mm jack mono a nabíjací USB kábel. Pod puzdrom je bezpečnostný manuál, informácie o produkte a manuál na použitie.

Dizajn

Slúchadlá Sennheiser PXC 550 sú v matno-čiernom prevedení so striebornými časťami. Použité materiály sú naozaj kvalitné. Konštrukcia je vystužená kovom a mušle sú z tvrdých plastov, takže sa vôbec nemusíte obávať rýchleho rozbitia slúchadiel. Telo je síce ťažšie, no na hlave sa slúchadlá nosia pohodlne. O pohodlnosť sa postarala aj syntetická koža, ktorá je mäkká a príjemná. So slúchadlami na hlave vydržíte teda bez problémov dlhú dobu.  Mušle sú otočné a dajú sa sklopiť tak, aby sa s nimi cestovalo komfortne. Na pravej mušli slúchadiel sa nachádzajú všetky ovládacie prvky.  Touchpad, ktorý je v tejto časti umiestnený sa ovláda pomocou gest.

Dotykové gestá

Posunutím prsta doprava alebo doľava sa zmení pesnička, hlasitosť zvuku sa reguluje posúvaním nahor alebo nadol, jedným klepnutím pustíte/zastavíte pesničku alebo prijmete hovor, klepnutím a podržaním na jednu sekundu hovor odmietnete, dvomi kliknutiami hovor pozastavíte, posunutím prsta doľava (pri hovore) stlmíte mikrofón a posunutím doprava ho znova zapnete. Pri pustenej hudbe dvojklikom zapnete takzvanú  TalkThrough funkciu. Tá umožní začať rozhovor aj bez toho aby ste si slúchadlá museli zložiť. Možno sa vám to zdá zložité, no tieto gestá sa naučíte rýchlo a pri ich používaní sme nemali žiadny problém.

Tlačidlá

Základné ovládacie prvky sú taktiež na pravej mušli. Pomocou nich sa pripojíte na Bluetooth, zmeníte si zvukový režim (podľa toho či pozeráte film, počúvate hudbu alebo s niekým voláte) a tiež si nastavíte dôležitú funkciu – blokovanie okolitého hluku. Nižšie nájdete aj LED indikátory, konektory a zabudovaný mikrofón.

Šikovný detail je rýchle zapnutie a vypnutie slúchadiel. Ak máte slúchadlá na ušiach a chcete ich vypnúť, jednoducho otočíte mušľami o 90 stupňov. Pri zapnutí funguje ten istý princíp. Ak zabudnete slúchadlá vypnúť, nemusíte sa o batériu vôbec báť, pretože tá má až 30 hodinovú výdrž a nabíja sa okolo troch hodín. Samozrejme slúchadlá sa vám po dlhšej dobe nečinnosti samé vypnú. To preto, aby ste tých 30 hodín výdrže využili čo najviac. Slúchadlá sú dokonca také šikovné, že keď si ich dáte dolu z hlavy, pomocou senzorov zistia, že už na hlave nie sú a automaticky hudbu vypnú. Po ich opätovnom nasadení hudba začne hrať tam, kde prestala.

Párovanie s ostatnými zariadeniami je rýchle a jednoduché. No aj tak si pravdepodobne na prvé pripojenie manuál vytiahnete. Pripojiť k iným zariadeniam sa môžete aj cez NFC v ľavej mušli.

Zvuk

wireless slúchadlá Sennheiser PXC 550

A teraz sa poďme pozrieť na najdôležitejšie poslanie slúchadiel – zvuk. Ten je naozaj bohatý. Hlboké basy, výrazné výšky, vyvážené stredy a skvelé adaptívne potlačenie okolitého hluku. Jednoducho to, čo by ste od slúchadiel za túto cenu čakali. Zvuk vám nebude rušiť ani žiadny nepríjemný šum. Kvalitu zvuku totiž zabezpečuje vstavaná zvuková karta. Hlasitosť slúchadiel je dostačujúca. Teda za predpokladu, že nechcete ohluchnúť. Tlmenie hluku aj bez zapnutia NoiseGuard systému je prekvapujúco dobré. V prípade, že vám už okolitý hluk veľmi prekáža, zapnutím tejto funkcie sa ho spoľahlivo zbavíte. Či si už chcete vychutnať film, zahrať hry alebo vypočuť hudbu, tieto slúchadlá vám zabezpečia vysoký pôžitok z ktorejkoľvek z týchto činností.

Aplikácia CapTune

wireless slúchadlá Sennheiser PXC 550

Naozaj príjemným doplnkom je aj aplikácia CapTune. Tá vám poslúži na prehrávanie skladieb uložených v mobile, ale aj na dolaďovanie zvuku. Poskytne vám ekvalizér a funkciu SoundCheck. SoundCheck spočíva v tom, že ponúkne frekvenčné krivky definujúce parametre zvuku. Proces má osem krokov, pri ktorých si prstom prepínate medzi krivkami a z dvoch možností si vyberiete pre vás lepšie naladenie. Po dokončení tohto procesu vám ostane zvuk naladený presne pre vaše ucho.

Zhodnotenie

wireless slúchadlá Sennheiser PXC 550

Slúchadlá Sennheiser PXC 550 poskytujú naozaj špičkový zvuk. Možnosť odhlučnenia je jednou z najlepších funkcií, ktoré slúchadlá ponúkajú. Ak vás už nebaví počúvať okolitý hluk, zapnete slúchadlá a už vás nič a nikto nebude naďalej vyrušovať. Na gestá si budete síce chvíľu zvykať, no potom sa s nimi už nebudete chcieť rozlúčiť. Fungujú rýchlo a spoľahlivo. Pri testovaní sme s nimi nemali žiadny problém. Rýchle pripojenie cez NFC alebo Bluetooth je veľké plus. A ak sa vám slúchadlá vybijú, bez problémov ich môžete pripojiť káblom a pokračovať v počúvaní. Aplikácia vám poslúži dobre a systém skladania slúchadiel zabezpečí komfort pri prenášaní. Nesmieme zabudnúť spomenúť aj nadštandardnú batériu, ktorú oceníte. Žiadne veľké nevýhody sme pri testovaní nenašli. Hoci cena je vyššia, odzrkadľuje kvalitu a funkčnosť produktu. Pokiaľ máte chuť zainvestovať do  slúchadiel Sennheiser PXC 550, sklamanie vás nečaká a my ich vrelo odporúčame.

Techvia.sk