kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1

Obchodnú sieť a Online Shop spoločnosti LIDL poznáme snáď všetci. V LIDL obchodoch si okrem potravín môžeme zakúpiť napríklad voľnočasové alebo športové oblečenie, pomôcky do školy či produkty pre domácich majstrov značky Parkside.  V našej redakcii techvia.sk sme mali možnosť tentokrát vyskúšať kompresor PARKSIDE® PSKO 2410 A1.

kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1

Balenie kompresora predstavuje jedna krabica. Po vybalení produktu z krabice je potrebné namontovať kolieska, napomáhajúce k dobrej manipulácii s kompresorom. Nezaobídete sa však bez krížového skrutkovača, ktorý sa nenachádza v balení. Samotný kompresor má hmotnosť 24 kg pri rozmeroch 61 x 33 x 57 cm.

kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1

Srdcom kompresora je dvojvalcový motor, ktorý do elektrickej siete pripojíte 3-metrovým dlhým káblom. Motor má príkon 1,5 kW, sací výkon je 257 l/min. Charakteristickým znakom  motora je jeho tichý chod. Hladina hluku je 68 dB. Samotný motor je umiestnený navrchu nádoby na vzduch. Objem nádoby je 24 litrov. Tlak v nádrži a tlak, ktorý používame pri práci je zobrazovaný pomocou dvoch manometrov. Manometre majú stupnicu v baroch a PSI.

kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1

O údržbu kompresora sa v podstate nemusíte starať. Jediné, čo vás bude zaujímať je vzduchový filter použitý pri nasávaní vzduchu. Jeho údržba je veľmi jednoduchá. Celkovú údržbu vykonáte iba rukami bez nutnosti použitia náradia. Rozmontujete puzdro filtra a vyberiete vzduchovú vložku.

vzduchový filter kompresora PARKSIDE PSKO 2410 A1

vzduchový filter kompresora PARKSIDE PSKO 2410 A1

Keď je kompresor pripravený na prevádzku, zapína sa pomocou červeného spínača. Keď spínač potiahneme nahor, kompresor sa zapne. Potlačením spínača smerom dolu sa kompresor vypne. Samozrejme, počas prevádzky kompresor nie je nutné stále zapínať a vypínať. Zariadenie má automatické vypnutie a zapnutie pri dosiahnutí určitého tlaku v nádrži, pričom hodnoty sú nastavené z výroby. Kompresor sa vypne pri dosiahnutí 8 barov a opätovne sa automaticky zapne, keď tlak klesne na 5,5 barov.

foto vypínač | kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1

Prevádzka kompresora PARKSIDE PSKO 2410 A1

Kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1 je dobrým pomocníkom nielen pre domáceho kutila. Určite si každý majster všimne a náležite ocení, že kompresor má veľmi tichý chod. Prvotné sprevádzkovanie kompresora je hračkou. Na priskrutkovanie koliesok treba použiť krížový skrutkovač a na utiahnutie skrutky na opornej podpere vidlicový kľúč s veľkosťou 14 mm. Tieto dva nástroje nie sú súčasťou balenia zariadenia. Technické údaje či bezpečnostné varovania sa nachádzajú v priloženom návode na použitie v slovenskom jazyku.

foto vypínač | kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1

Príslušenstvo ku kompresoru PARKSIDE

PARKSIDE® Súprava pneumatického príslušenstva PDSS 13 D4

Univerzálna súprava ponúka celú plejádu násad a hlavíc na rôzne typy použitia. K dispozícii je vzduchová pištoľ na odstránenie nečistôt pomocou vyfúknutia vzduchu alebo klasická nafukovacia pištoľ s manometrom a odvzdušňovacím ventilom.

príslušenstvo PDSS 13 D4

Pomocou nástavcov, ventilov alebo trysiek je možné nafúknuť lopty, matrace alebo pneumatiky bicykla či  automobilu. Pracovný tlak vo vzduchovej pištoli je 8 barov. K dobrej manipulácii pri používaní pištole napomáha aj 40 cm tlaková vzduchová hadica.

príslušenstvo PDSS 13 D4

Pri pneumatickej súprave príslušenstva PARKSIDE PDSS 13 D4 oceňujeme rozmanitosť veľkosti a tvaru nástavcov, ktoré sú súčasťou balenia.

Záver

Počas nášho redakčného testu sme ocenili skutočne veľmi tichý chod kompresora, bezproblémovú údržbu, jednoduché sprevádzkovanie a bohatú výbavu v podobe príslušenstva. Kompresor PARKSIDE PSKO 2410 A1 vám spolu s príslušenstvom PDSS 13 D4 bude spoľahlivým pomocníkom na každý deň.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here