Používanie Bluetooth slúchadiel Creative Zen Air pri práci, športe či oddychu je veľmi príjemné. Slúchadlá  vzhľadom na svoj dizajn a hmotnosť dobre padnú do každého ucha. Samotné slúchadlo váži iba 5 g, pričom hmotnosť nabíjacieho prenosného puzdra je 36 gramov. Proti nežiaducemu vykĺznutiu z ucha pri používaní slúchadiel sa v balení nachádzajú silikónové nadstavce vo veľkostiach S, M a L, takže by si každý mal nájsť tú správnu veľkosť.

slúchadlá Creative Zen Air

Rozmery a hmotnosť nabíjacieho puzdra sú pri tomto modeli slúchadiel vynikajúce. Produkt je priam predurčený na prenášanie a zmestí sa do každého vrecka. Rozmer nabíjacieho prenosného puzdra je 6 x 4,8 x 2,8 cm.

slúchadlá Creative Zen Air

Bluetooth slúchadlá Creative Zen Air si k zariadeniu pripojíte pomocou technológie Bluetooth vo verzii 5.0. Pripojenie je jednoduché, stačí otvoriť puzdro slúchadiel a tým sa automaticky spustí párovanie.

Bluetooth slúchadlá Creative Zen Air

Ovládanie hlasitosti je možné vykonávať pomocou nastavenia intenzity hlasitosti napríklad na smartfóne alebo dotykom na drieku slúchadiel. Ovládanie dotykom je jednoduché a návykové. Pomocou ovládania na jednotlivých slúchadlách je možné používať slúchadlá v režime prehrávania, volania alebo si slúchadlo v prípade potreby vypnúť. Slúchadlá je možné ovládať aj na základe hlasového asistenta Google alebo Siri.

ovládanie Creative Zen Air

Zvuk reprodukovaný slúchadlami Creative Zen Air je vo výbornej kvalite. Skladby obsahujú výšky, stredy a aj basy. Aj používanie Zen Air počas hovoru je na dobrej úrovni. Hlas volajúceho je zreteľný. O kvalitu zvuku sa starajú 10mm neodymové meniče. Slúchadlá disponujú okrem samotných reproduktorov aj štvoricou mikrofónov starajúcich sa o to, aby druhá strana nás počas volania či video hovoru dobre a zreteľne počula.

Creative Zen Air

Creative Zen Air disponujú funkciou režimu aktívneho potlačenia šumu. Funkcia potlačenia okolitého zvuku ANC potláča nežiaduce okolité zvuky, ktoré máme v pozadí. Potláčanie okolitého zvuku je podľa mňa dostatočné.

Bluetooth slúchadlá Creative Zen Air je možné používať v základnom režime po dobu okolo 5 hodín. Doba používania na jedno nabitie je závislá od spôsobu používania zapnutej funkcie ANC a najmä od intenzity hlasitosti. Slúchadlá sa nabíjajú hneď, ako ich vložíme do puzdra.

Creative Zen Air

Nabíjanie prenosného puzdra je možné pomocou priloženého kábla USB-A a konektora USB-C, ktorý sa nachádza na obale puzdra. Bezdrôtové nabíjanie pri tomto modeli je podporované na základe technológie Qi. Stav a priebeh nabíjania je zobrazovaný LED diódou, nachádzajúcou sa na puzdre.

Bluetooth slúchadlá Creative Zen Air sú ľahké a ideálne na prenášanie. Zvuk, šíriaci sa pomocou 10 mm neodymového meniča je veľmi dobrý. K pohodlnému používaniu a ničím nerušenému posluchu napomáha funkcia aktívneho potlačenia okolitého zvuku ANC. V prípade nainštalovania aplikácie SXFI App do mobilného telefónu zvuk dostane nový rozmer, ide o tzv. holografický zvuk. Zvuk prehrávaný na základe technológie SXFI je podporovaný pri súboroch, ktoré máme stiahnuté v zariadení, napríklad vo formáte mp3. Funkcia nie je podporovaná pri prehrávaní skladieb pomocou aplikácií YouTube, Netflix alebo Spotify. Bluetooth slúchadlá Creative Zen Air sa nezľaknú potu, dažďa či  ostriekania vodou. Zariadenie spĺňa stupeň ochrany IPX4 na základe certifikácie stupňa krytia odolnosti spotrebiča voči vniknutiu cudzieho telesa alebo kvapaliny.

Bluetooth slúchadlá Creative Zen Air

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here