recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Japonská značka OKI patrí na Slovensku medzi lídrov v oblasti profesionálnej kancelárskej tlače. Tlačiareň OKI MB492 je prvé zariadenie, ktoré nám spoločnosť OKI zapožičala a my sme sa ho rozhodli poriadne otestovať.

Dizajn a konektivita tlačiarne OKI MB492

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Tlačiareň OKI MB 492 je plnohodnotné kancelárske multifunkčné zariadenie. Po zakúpení tlačiarne by ste mali ako prvú navštíviť oficiálnu stránku spoločnosti OKI. Následne podľa pokynov vykonajte registráciu a uistite sa, že je 3-ročná predĺžená záruka vášho zariadenia naozaj platná.  S rozmermi 455x427x425 mm a váhou približne 21 kg určite nebudete testovanú tlačiareň prenášať z miesta na miesto. Multifunkčné zariadenie žiaľ nie je vybavené technológiou Wi-Fi či Bluetooth. Spoločnosť OKI zastáva názor, že kancelárske zariadenia by mali byť prioritne pripojené do firemnej siete (aj do firemnej Wi-Fi siete pre bezdrôtovú tlač), a preto dizajnéri umiestnili všetky konektory na zadnú stranu tlačiarne.

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Ak ste si zakúpili alebo plánujete zakúpiť toto zariadenie nielen pre seba, ale aj pre svojich kolegov, dobre porozmýšľajte nad jej umiestnením. Myslite na to, že vaše pracovisko, prípadne kancelária disponuje nie jedným, ale hneď niekoľkými PC zariadeniami. Aby bola tlačiareň vo vašej sieti viditeľná, budete okrem elektrickej energie potrebovať aj nejaký ten Ethernetový kábel. Tlačiareň podporuje všetky významné sieťové protokoly a vďaka podpore jazykov PostScript3 a PCL5e sa časť úloh počas tlačenia prenesie z počítača na tlačiareň.

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Model MB492 bude viditeľný len zariadeniami priamo pripojenými do infraštruktúry vašej spoločnosti. Ak sa nachádzate mimo firemnej infraštruktúry, do tlačiarne môžete pristupovať s aplikáciou Oki Mobile Print a s aplikáciami tretích strán, ako je AirPrint prípadne cez Google Cloud Print. Spomínané konektory sa nachádzajú vzadu, aby pri tlači zbytočne nezavadzali. Jedine konektor USB 2.0 pre zapojenie externých pamäťových zariadení sa nachádza v prednej časti tlačiarne, kúsok pod dotykovým displejom.

Displej, ovládanie a funkcia Job Macro

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Ovládanie testovanej LED tlačiarne a všetkých jej funkcií je nesmierne jednoduché. Okrem 7 palcového farebného dotykového displeja sme na obsluhu modelu MB492 používali aj 23 hardvérových klávesov. S odozvou LCD displeja sme nemali zatiaľ žiaden problém. Vyhovujúca je aj odozva samotnej tlačiarne na akýkoľvek príkaz, ktorý jej zadáme. Menu zariadenia je prehľadné  a na orientáciu v ňom si rýchlo zvyknete. Veľkou výhodou pri displeji je aj QWERTY klávesnica.

Najväčšou vychytávkou celej tlačiarne je funkcia Job Macro. Po kliknutí na Makro úlohy sa nám zobrazí niekoľko voľných miest, ktorým môžeme priradiť rôzne úlohy. Takýchto tlačidiel je až 8. V praxi to znamená, že ak máte úlohy ako je odosielanie PDF dokumentov do e-mailu, tlačenie obojstranných vecí na server a podobne, môžete daný úkon priradiť akémukoľvek tlačidlu. Vyhnete sa opakovanému zadávaniu rovnakých vstupných údajov. Vďaka funkcii Job Macro si viete nadefinovať úlohy, ktoré vy a vaši kolegovia vykonávajú najčastejšie.

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

K používateľskému prostrediu a menu tlačiarne OKI MB492 dodáme už len toľko, že podobne ako všetky ostatné zariadenia spoločnosti OKI, aj menu tejto tlačiarne je dostupné jedine v českom jazyku. Slovenčinu by ste v nastaveniach testovanej tlačiarne hľadali márne.

Fax, skener, tlač a niekoľko funkcií testovanej tlačiarne

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Tlačiareň OKI MB492 na tlač a skenovanie využíva mimoriadne spoľahlivú LED technológiu. LED hlava tlačiarne má doživotnú záruku, čo je vlastne životnosť tlačiarne. Tlačiareň má reálnu životnosť okolo pol milióna výtlačkov, čo je naozaj veľa. Odporúčaný pracovný cyklus je približne 500 – 5 000 strán za mesiac. Tlačiareň je vybavená duplexnou technológiou pre obojstrannú tlač. A keďže tlačiareň je určená na kancelársku tlač vrátane veľkoobjemovej tlače, tlačiareň má štandardný systém oddelený toner valec. OKI MB492 má obojstranný podávač a taktiež funkciu fax.

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Ako sme už spomínali, celé zariadenie je postavené na LED-kách. Tlačiareň je čierno-biela s farebným skenerom, vďaka čomu sú prevádzkové náklady oveľa nižšie ako pri farebnej tlačiarni. Okrem viacúčelového zásobníka na 100 listov papiera s automatickým snímaním disponuje aj automatickým podávačom RADF. Na zadnej strane nájdete aj výstup na ťažkú gramáž papiera, a teda pás dlhý cca 1,3 metra. Vďaka tejto skutočnosti môžete bez problémov tlačiť aj panoramatické fotografie na klasický bannerový papier, čo rozhodne nemá hocijaká 300-400 € tlačiareň.

recenzia LED Tlačiareň OKI MB492

Záverečné hodnotenie tlačiarne OKI MB492

Tlačiareň OKI MB492 je trhu už nejaký ten čas. Nie je to žiadna novinka, ale skôr časom a tisíckami strán overené multifunkčné zariadenie. Pri rýchlosti tlače až 40 strán za minútu, funkcii obojstranného automatického kopírovania, tlače, skenovania a faxovania, môžeme pokojne testovanú tlačiareň zaradiť medzi najlepšie kancelárske zariadenia na trhu. Na rozdiel od modelu MB562dnw naša tlačiareň nemala zabudované Wi-Fi pripojenie. Firemná sieť je na prenos či zdieľanie veľkého množstva údajov stále jednoducho lepšia a rýchlejšia. Obidva modely ale ponúkaju bohatú SW výbavu, napríklad kvalitné OCR od spolocnosti ABBY, ktoré okrem iného umožňuje archivovať dokumenty vo formáte PDF/A, SW na sledovanie nákladov na tlač atď.

zaverecne hodnotenie LED Tlačiareň OKI MB492

techvia.sk

Tlač bannerov na tlačiarni OKI