tlačiarne OKI MC573

Spoločnosť OKI nám umožnila otestovať ďalšie zariadenie zo svojho portfólia multifunkčných tlačiarní. Predstavujeme vám farebnú tlačiareň s označením MC573DN, ktorej používanie prináša množstvo výhod pre menšie kancelárie, ale aj väčšie podniky.

Dizajn, konektivita a ovládanie tlačiarne OKI MC573dn

tlačiarne OKI MC573

Recenzovaná tlačiareň je oproti modelu MB492 o niečo drahšia, čo sa však pozitívne odzrkadlilo na množstve jej funkcií a koniec koncov, aj na výslednej veľkosti zariadenia.  Oba modely môžeme pokojne porovnávať aj naďalej, keďže obe tlačiarne sú určené na kancelársku tlač. V recenzií sa zameriame najmä na funkcie, konektivitu a využitie v praxi, a preto dizajnovú stránku zariadenia MC573 nebudeme príliš rozoberať. Rozmery 427x576x472 sú ešte stále prijateľné, avšak hmotnosť 31 kg vrátane spotrebného materiálu vás veľmi rýchlo presvedčí, aby ste si miesto pre túto tlačiareň vybrali už v predstihu.

K tlačiarni sa pripojíte nielen prostredníctvom dvojice USB 2.0 portov, ale aj vďaka pripojeniu Gigabit Ethernet, ktoré vám umožní spracovávať veľké množstvo údajov a súborov po sieti. Voliteľným príplatkovým prvkom je aj modul pre bezdrôtovú sieť Wi-Fi, ktorá nebýva pri takomto type tlačiarní samozrejmosťou. Je teda len na vás, ako sa k tlačiarni pripojíte a ako ju budete následne ovládať. Ako jednotlivec si vyberiete možnosť, ktorá vám vyhovuje najviac. Pripojenie sa k tlačiarni je rýchle a v našom prípade bolo aj celkom bezproblémové. Model MC573 spracovával požiadavky na počkanie a nezaváhal pri jedinej úlohe. Operačná pamäť o veľkosti 1 GB je teda dostatočná a tlačiareň ju využíva najmä pri spracovaní vašich graficky náročnejších požiadaviek.

tlačiarne OKI MC573

Okrem vzdialeného zadávania príkazov cez váš notebook môžete tlačiareň ovládať aj pomocou smartfónu, prípadne tabletu. Zariadenie podporuje Google Cloud Print 2.0 a taktiež AirPrint od spoločnosti Apple. Bezdrôtové pripojenie tomu káblovému nijako neprekáža a po stránke konektivity nemáme voči tlačiarni žiadnu námietku.

Tlačiareň je originálna najmä vďaka veľkému a najmä dotykovému 7-palcovému LCD displeju. Používateľské prostredie tlačiarne je prepracované a možnosti tlače či skenovania sú spolu s ostatnými nastaveniami prehľadne usporiadané. Každú z funkcií tlačiarne viete aktivovať niekoľkými kliknutiami a jednoduchosť ovládania uzatvárajú hardvérové tlačidlá umiestnené vpravo od samotného displeja.

Najzaujímavejšie funkcie, rýchlosť a cena tlače

Netreba zabúdať, že recenzovaná tlačiareň využíva modernú technológiu LED, ktorá je tej laserovej veľmi podobná. Rozdiel je v tom, že tlačiareň namiesto laseru pre svoje fungovanie používa LED diódy. LED technológia je mimoriadne spoľahlivá, čo potvrdzujú počty predaných zariadení takéhoto typu.

tlačiarne OKI MC573

Tlačiareň je duplexná, čo znamená, že tlačí obojstranne bez toho, aby užívateľ musel fyzicky otáčať papier sám. Všetko spraví tlačiareň sama bez vonkajších zásahov. Duplexnú technológiu tlačiareň poskytuje zo zásobníka papiera alebo priamo aj z podávača a to v režime kopírovania, skenovania a faxu. Ako prvé prebehne skenovanie prvej a až potom, po otočení skenovanie druhej strany. Takýto typ skenovania je stále rýchlejší, ako keby ste stránky otáčali manuálne.

Duplex technológia

Tlačiareň pojme naraz až 350 hárkov – 250 uschová hlavný zásobník, zatiaľ čo zvyšných 100 listov môžete umiestniť do viacúčelového podávača. Viacúčelový zásobník pojme listy o gramáži od 64 do 220 g/m2. Ak vám toto množstvo papiera nepostačuje, tak je možné tlačiareň rozšíriť o ďalší zásobník papiera o kapacite 530 listov. tlačiarne OKI MC573 Tlačiť tak môžete aj na ťažší kriedový papier. Rýchlosť tlače sa počas nášho testu pohybovala okolo 30 strán za minútu bez ohľadu na to, či sme tlačili farebne alebo čiernobielo. Recenzovaný model MC573dn zvládne okrem tlače bežných dokumentov aj tlač fotografií a rôznych grafických podkladov v nadpriemernej kvalite.

Pokiaľ však takéto výtlačky sú pre vašu internú potrebu či sú určené pre kolegov, prípadne sa jedná o materiál vytváraný ako podklad k prezentáciám na firemnej porade, tlačiareň MC573dn bude pre vás maximálne postačujúca. Mesačne bez problémov zvládne vytlačiť približne 6 000 stránok, čo je podľa nášho názoru dostatočné množstvo pre ktorúkoľvek kanceláriu, prípadne menšiu či strednú prevádzku.

tlačiarne OKI MC573

Veľkokapacitné tonery sú dodávané spolu s testovaným zariadením a ich vyťaženie je od 6 000 stránok pri každom farebnom do 7 000 stránok pri čiernom. V praxi to znamená, že jedna čiernobiela stránka vás bude stáť približne 1,7 centa, zatiaľ čo za farebnú dáte okolo 11 centov. Spoločnosť OKI sa zamerala aj na úsporu energií a zariadenie počas prevádzky za normálnych podmienok spotrebuje približne 670 W a len 1,5 W v režime spánku.

Záverečné hodnotenie LED tlačiarne OKI MC573dn

tlačiarne OKI MC573

OKI MC573dn ponúka veľké množstvo rýchlo a spoľahlivo pracujúcich funkcií, ktoré nesmú chýbať v žiadnej kancelárii. Toto multifunkčné zariadenie môže byť vaše od približne 630 € vrátane DPH a za jeho zapožičanie ďakujeme spoločnosti OKI EUROPE LIMITED.

Výrobca poskytuje na zariadenie 3 ročnú záruku priamo u zákazníka po registrácii na www.oki.sk

Techvia.sk