Lenovo IdeaPad Gaming 3

Vcelku elegantne pôsobiaci notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3 sme si vyskúšali na viacerých hrách, od starších a menej náročných až po najnovšie, ktoré potrápia aj výkonnejšie zariadenia.

Lenovo IdeaPad Gaming 3

Dizajn

Lenovo IdeaPad Gaming 3 je masívny, 2,2kg ťažký notebook, no váhu vyvažuje svojím skvelým výkonom. Rozmery sú opodstatnené, pretože vo vnútri sa nachádzajú komponenty, ktoré utiahnu aj náročnejšie hry pri vyšších nastaveniach. Na veku sa nachádza logo Lenovo. Povrch zadnej strany je matný, no obľubuje odtlačky prstov a akúkoľvek nečistotu vidno okamžite. Na spodnej strane je ventilátor na odvetrávanie horúceho vzduchu.

Lenovo IdeaPad Gaming 3

Po otvorení notebooku vidíme podsvietenú mechanickú klávesnicu s napájacím tlačidlom v strede pod obrazovkou. Na ľavej strane sa nachádza LED dióda, USB-C port, 3,5mm jack, USB 3.0 Port, HDMI port a nabíjací port. Na pravej strane je ďalší port USB 3.0 a menší vetrák na odvetrávanie horúceho vzduchu.

Displej

Displej má v tomto prípade 15,6“ s rozlíšením 1920x1080px a pomerom strán 16:9. Obnovovacia frekvencia je 60 Hz, čo je podľa nás dostačujúce, čo sa týka sledovania obrazu, ako aj zároveň optimálne riešenie pre batériu.

Lenovo IdeaPad Gaming 3

Klávesnica a Touchpad

Lenovo IdeaPad Gaming 3 disponuje touchpad-om podporujúcim gestá, čo sa cení. Rozdelenie na pravé a ľavé tlačidlo prítomné nie je, rovnako ako scrollovanie.

Klávesnica je na tom však lepšie. Je relatívne tichá, podsvietená a jej súčasťou je aj samostatná numerická klávesnica, čo je taktiež plus.

Lenovo IdeaPad Gaming 3

Podsvietenie je bledomodré bez možnosti zmeny, no nie je vôbec rušivé. Rozhranie klávesnice je slovenské, kompatibilné aj s češtinou alebo angličtinou.

Konektivita

Medzi portami nájdeme všetko potrebné. Prítomné sú dva porty USB 3.0, USB-C, HDMI, Ethernet port a 3,5mm jack na slúchadlá, no a samozrejme nabíjanie. Rovnako je k dispozícii aj Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 5.

Lenovo IdeaPad Gaming 3

Zvuk

Zvuk zabezpečujú stereo reproduktory, ktoré majú dostatočný výkon na to, aby sa nebolo na čo sťažovať. Každopádne však treba dodať, že málokto dnes hrá hry so zvukom na reproduktore na notebooku, keďže väčšina hráčov už preferuje slúchadlá. V tomto smere necháme už výber na každom z vás.

Batéria

Batéria má kapacitu 45,0 Wh, ktorá pri menej náročnom používaní vydrží maximálne 9 hodín ako uvádza výrobca, no pri náročnejšom používaní vydrží bez nabíjačky len dve-tri hodiny, čo samozrejme záleží aj od nastaveného jasu a viacerých iných faktorov. Možnosť nabíjania cez USB-C chýba, takže jediná možnosť nabíjania je cez adaptér.

nabíjanie Lenovo IdeaPad Gaming 3

Hardvér

Lenovo IdeaPad Gaming 3 funguje na systéme Windows 10, ktorý je poháňaný procesorom Intel Core i5 10300H Comet Lake s frekvenciou pohybujúcou sa od 2,5 GHz po maximum 4,5 GHz.  Tento procesor je doplnený 4GB grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti a 8GB DDR4 RAM.

Lenovo IdeaPad Gaming 3

Herný zážitok

Osobne sme si na tomto notebooku skúsili zahrať širšie spektrum hier, od starších, skôr nostalgických ako testovacích (napríklad Spore a staršie ) cez novšie (Need For Speed, Battlefield 4) až po aj dnes náročné (Minecraft, CS:GO, Subnautica, GTA V). Všetky hry sme skúšali na maximálnych nastaveniach, no okrem vyššej hlučnosti chladičov sme nezaznamenali žiadne zaváhania, čo sa týka plynulosti grafiky.

web kamera Lenovo IdeaPad Gaming 3

Záver

Celkovo sa dá povedať, že Lenovo IdeaPad Gaming 3 je vo svojej cenovej kategórii obstojným hráčom s dostatočným výkonom pre kohokoľvek, kto chce hrať hry kľudne aj na vysokom rozlíšení bez problémov. A hoci nepatrí medzi absolútnu špičku, za našu redakciu techvia.sk ho odporúčame, pretože si myslíme, že svoju úlohu si spoľahlivo splní a dobre vám poslúži.

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here