recenzia Lenovo MIIX 320
Do redakcie nám prišlo zaujímavé konvertibilné zariadenie Lenovo MIIX 320 od spoločnosti Lenovo primárne zamerané na mladých ľudí, ktorí veľa cestujú a chcú byť neustále online a spojení so svojím okolím. Poďme si teda bližšie predstaviť zariadenie, ktoré zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj veľmi zaujímavou cenou.

Dizajn PC tabletu Lenovo MIIX 320

Tento hybrid sa skladá z dvoch oddeliteľných častí – tabletu a samostatnej klávesnice. Telo oboch súčastí je kovové s povrchovou úpravou, ktorá dodáva zariadeniu matný odlesk. Tablet spolu s klávesnicou vážia okolo jedného kilogramu, no vďaka dobrému vyváženiu oboch častí a panelu, ku ktorému sa tablet pripája, sa stále jedná o veľmi kompaktné zariadenie. Dobrú manipuláciu zabezpečujú zaoblené vonkajšie hrany oboch komponentov, ale aj silný magnet, ktorý vám zaručí, že obrazovka ostane prichytená na svojom mieste, pokým sa nerozhodnete ju odpojiť.

O tom, že Lenovo MIIX 320 je naozaj multifunkčné zariadenie, vás presvedčí aj dvojica fotoaparátov. Pokiaľ nemáte teda k dispozícii vaše mobilné zariadenie, plnohodnotné snímky vytvoríte aj 5 Mpx fotoaparátom umiestneným na zadnej strane tabletu. Nad displejom sa zase nachádza 2 Mpx selfie kamera slúžiaca napríklad na video hovor so svojím nadriadeným. Hoci je súčasným trendom použitie čo najtenších rámikov v okolí displeja, MIIX 320 ich rozhodne nepotrebuje. 10,1 palcový IPS displej vás zaujme svojou vernou reprodukciou farieb či vysokým jasom, ktorý možno ovládať priamo cez klávesnicu. Keďže sa jedná o PC tablet, displej je samozrejme dotykový. Pre zjednodušenie ovládania je súčasťou balenia aj šikovné pero, ktorým môžete písať, poprípade zadávať príkazy priamo na obrazovke.

Dotyková obrazovka sa ku klávesnici pripojí vďaka piatim zlatým pinom a silnému magnetu. Na oboch stranách klávesnice nájdeme klasické USB 2.0. O prenos údajov medzi vašim smartfónom či USB kľúčom a PC tabletom je teda postarané. Ostatné konektory nájdeme na pravej strane samotného tabletu a  jedná sa o mini HDMI, rýchle a spoľahlivé USB-C 3.0 a otvor slúžiaci na nabíjanie MIIX 320. Čo nás milo prekvapilo, je čítačka microSD kariet umiestnená na spodnej strane.  Ľavá strana obsahuje iba 3,5 mm jack na zapojenie slúchadiel.

Klávesnica je pohodlná a rozloženie klávesov nám pri používaní maximálne vyhovovalo. Medzery medzi jednotlivými klávesmi a ich celková veľkosť vám zaručia bezchybné písanie aj bez toho, aby ste sa pozerali na klávesnicu. Určite potešia aj skratky na nastavenie hlasitosti, jasu, ovládanie Wi-Fi a iných funkcií priamo z klávesnice.

Výkon, konektivita a výdrž batérie zariadenia Lenovo MIIX 320

Celé zariadenie beží na operačnom systéme Windows 10 Pro a dostupné je v dvoch konfiguráciách. Základom každej je šikovný štvorjadrový procesor Intel Atom x5 a grafická jednotka Intel HD Graphics 400, no rozdiel je vo veľkosti vnútornej a operačnej pamäte. MIIX 320 je vybavený 2GB alebo 4GB operačnej pamäte RAM v kombinácii so 64GB alebo 128GB vnútornej pamäte. Dostalo sa nám možnosti otestovať tento hybridný PC tablet počas výstavy boot Düsseldorf 2018. Po návrate z výstaviska sa naša práca ani zďaleka neskončila. Počas trojdňového pobytu sa nám nestalo, že by sme museli zariadenie opätovne nabíjať. Každý večer sme na ňom pracovali v priemere 3 hodiny a vybilo sa až pri našom odchode späť na Slovensko. Našu novinársku robotu a nenáročné upravovanie fotiek zvládal bravúrne. A čo reproduktory? Ako býva pri produktoch od spoločnosti Lenovo zvykom, DOLBY AUDIO opäť nesklamalo. Stereo reproduktory sú umiestnené v dolnej lište pod obrazovkou a hrajú dokonale. Zaručene naplnia menšiu miestnosť kvalitnou hudbou. Vďaka vysokej konektivite a dlhej výdrži dvojčlánkovej batérie, ktorá presahuje 9 hodín, vám MIIX 320 poslúži kdekoľvek ho so sebou zoberiete.

 

Obsah balenia

Okrem samotného PC tabletu Lenovo MIIX 320 si v balení nájdete aj šikovné pero na ovládanie obrazovky. Zadná časť tabletu a rovnako aj vrchná časť pera sú magnetické. Stačí pero priložiť k zadnej časti tabletu a minimalizujete tak pravdepodobnosť, že ho niekde stratíte. Balenie samozrejme obsahuje aj nabíjací adaptér.

Hodnotenie recenzie zariadenia Lenovo MIIX 320

Či už sa rozhodnete Lenovo MIIX 320 používať ako multimediálne zariadenie na prehrávanie hudby, filmov alebo na prácu v Microsoft Office, nestane sa, že by vás nechalo v štichu. Nejedná sa o jeden z výkonných herných notebookov spoločnosti Lenovo, preto mu veľa úkonov naraz dávalo občas zabrať. Je však výbornou voľbou pre študentov a ľudí, ktorých práca zahŕňa cestovanie. Vďaka vysokej výdrži môžete za ním presedieť hodiny a spraviť všetko, čo potrebujete. Do ceny, ktorá začína na 280 € vrátane DPH, toho spoločnosť Lenovo zabalila pomerne mnoho.

text & foto Martin Morávek a Matej Bičan

ZDIEĽAŤ