Toto je profesionálny business notebook s parametrami na serióznu prácu – ThinkPad T15p prvej generácie od spoločnosti Lenovo.

Už samotný vzhľad napovedá, že sa jedná o notebook, ktorý by vám mal vydržať na dlhšie obdobie ako bežný notebook vďaka solídnej konštrukcii a výkonným komponentom.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Dizajn

Dizajnovo je Lenovo ThinkPad T15p Gen 1 elegantný a seriózne pôsobiaci ladený do tmava  s čiernymi prvkami typickými pre modelový rad ThinkPad a podsvietenou klávesnicou.

klávesnica Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Z vrchnej strany je vidieť logo s podsvietením, po otvorení upúta pozornosť najmä trackpoint a neskôr čítačka odtlačkov prstov. Webkameru je možné mechanicky zatieniť s Webcam shutter. Pri kamere je umiestnený stereo mikrofón.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Hmotnosť 2,07 kg
Rozmery 366,5 x 250 x 22,7 mm
Farba Čierna

Zo spodnej strany má Lenovo ThinkPad T15p Gen 1 množstvo otvorov na vháňanie studeného vzduchu a po stranách sa nachádzajú výduchy evokujúce zvládanie dlhodobej veľkej záťaže.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Obrazovka

Displej poteší všetkých milovníkov čistého a verného obrazu. Dokáže svietiť veľmi silno, až 300 nitov, čo stačí na bežný mierne slnečný deň v exteriéri.

Rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov – FullHD
Pomer strán 16:9
Uhlopriečka 15,6”
Dotykovosť Nie
Typ Antireflexný IPS
Svietivosť 300 nitov

Nad displejom je spomínaný webcam shutter, ktorý mechanicky zakryje kameru. Po stranách  má svoje miesto stereo mikrofón vhodný na online výučbu alebo pohovory. Disponuje  rozsiahlym poľom, ktoré dokáže zachytiť zvuk. Kamera má klasické rozlíšenie 720 px.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Touchpad a klávesnica

Klávesnica je typická pre ThinkPad, avšak novým užívateľom môžu prekážať prehodené klávesy CTRL a FN. Dobrou správou je, že sa to dá prehodiť pomocou aplikácie Lenovo Vantage, ktorá je už predinštalovaná v počítači pri kúpe.

Tlačidlá sú silno podsvietené, dobre sa stláčajú a majú chladnú bielu farbu. Podsvietené je aj hlavné tlačidlo on/off, ako aj bodka na logu ThinkPad ako akcent.

klávesnica Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Notebook Lenovo ThinkPad T15p Gen 1 má veľký touchpad, ktorý je možné ovládať množstvom spôsobov, ako napríklad viditeľnými tlačidlami zvrchu, skrytými tlačidlami v touchpade, pohybovať kurzorom napríklad trackpointom a celou plochou touchpadu či scrolovať pomocou stredného tlačidla.

Touchpad Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Podsvietenie klávesnice Áno
Touchpad Áno
Numerická časť Áno – mechanická
Jazyk klávesnice Czech + Slovak

Pod obrazovkou v kĺbe je umiestnený po celej šírke veľký reproduktor s Dolby Audio podporou.

reproduktor Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Konektivita

Tento model Lenovo ThinkPad T15p Gen 1, ako je v rade ThinkPad zvykom, disponuje širokou škálou rôznych konektorov:

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

USB-C 1x – Thunderbolt 3
USB 3.2 1.gen 2x (USB 3.0)
HDMI 1x
Bezdrôtové pripojenia Wi-fi 6, 4G/LTE modem a Bluetooth 5.1
Audio Jack kombinovaný 3,5 mm
Čítačky Smart card reader, MicroSD čítačka
Sieť RJ45 – Sieťový LAN
Nabíjací konektor ThinkPad Slim

Vedľa napájacieho konektora je signalizačná dióda oznamujúca stav napájania.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Hardvér

Zariadenie Lenovo ThinkPad T15p Gen 1 dosahuje výborné výsledky vďaka desiatej generácii procesora od spoločnosti Intel, ktorý beží na operačnom systéme Windows 10 Professional so 64 bitovou architektúrou.

nvidia gpu

Operačný systém Windows 10 Professional (x64)
Operačná pamäť RAM 16 GB DDR4 SDRAM
Jadrá a vlákna 6 jadier a 12 vlákien
Procesor CPU Intel Core 10gen i7-10750H 2,60 GHz
Grafická karta GPU NVIDIA GeForce GTX 1050
Pevná pamäť 512 GB
Typ pamäťového úložiska SSD
Redakčný test – Cinebench R15
GPU max 104,60 FPS
GPU mix 28,81 FPS
CPU max 1060 cb
CPU min 770 cb

Procesor disponuje funkciami ako Multitasking, automatické pretaktovanie a HyperThreading. Ako je vidieť, grafická karta nedosahuje tak vysoké výsledky ako procesor, avšak tento nedostatok nie je závažný z hľadiska užívateľov.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Batéria

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1Akumulátor je vyvážený a prispôsobený k celkovému vybaveniu notebooku, a tak pri optimálnych podmienkach vie vydržať skoro 8 hodín.

Výdrž batérie Skoro 8 hodín (pri optimálnych podmienkach)
Nabíjací konektor Lenovo Slim Tip
Iné nabíjacie konektory USB-C Thunderbolt 3
Príkon 135 W

Nabíjanie je umožnené aj konektorom USB-C, teda Thunderbold 3, ktorý  je pripravený zvládnuť veľké, a to aj dátové záťaže. Takto rieši problémy s niektorými špecifickými konektormi, pre ktoré stačí dokúpiť HUB s ukončením USB-C.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Audio

Zvuk, ako už bolo spomenuté, je riešený s podporou Dolby Audio a duálnymi širokými mikrofónmi. Taktiež v tele notebooku je implementovaný kombinovaný audio jack na slúchadlá aj mikrofón.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

Záver

Spoločnosť Lenovo sa postarala o prvotriedny kvalitný notebook, ktorý je stavaný na dlhodobé záťaže. Celkovo Lenovo ThinkPad T15p Gen 1 v našej redakcii techvia.sk hodnotíme veľmi kladne, napriek sklamaniu z mierne slabšieho výkonu grafickej karty, čo však nenarúša celkový dojem, spokojnosť  či kvalitu spracovania.

Lenovo ThinkPad T15p Gen 1

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here