LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

V redakcii techvia.sk sme tentokrát mali možnosť otestovať LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home, ktoré si môžete zakúpiť v Lidl-Shope. Výhodou je jeho ovládanie pomocou ovládača a aplikácie. Tiež sa nám páčilo, že je LED-kové, takže nie je nutné meniť žiarovky.

LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

Vzhľad

LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home je estetické stropné svietidlo, ktoré je vyrobené z dvoch typov plastu. Celkovo je veľmi ľahké vďaka jednoduchej konštrukcii a použitému materiálu. V krabici nájdete okrem samotného stropného svietidla, ovládač (batéria je súčasťou balenia), skrutky, samolepiace podložky a hmoždiny. Samozrejme nechýbajú ani podrobné manuály pre svietidlo a ovládač.

LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

Možnosti nastavenia

Po spárovaní zariadení si môžete ovládačom ovládať svietidlo: zapnúť, vypnúť a nastaviť intenzitu v rozsahu niekoľkých stupňov. Ak však máte svietidlo v dosahu Gateway, môžete si pomocou aplikácie Lidl Home nastavovať aj teplotu bielej farby od takmer červenej cez žltú až po chladnú bielu.

LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

Teplotu bielej si môžete nastaviť v rozmedzí od 3000-6500K alebo použiť jednu z prednastavených scén: Noc, Čítanie, Práca, Voľný čas alebo si prednastavíte vlastnú scénu.

aplikácia Lidl Home

Parametre

Svietivosť

Počet zapnutí/vypnutí 100 000
Počet hodín svietenia 30 000 h
Svetelný tok 2 000 lm
Teplota farby 3000-6500 K

Ovládač

Kompatibilné s OS Od Android 5.0, či iOS 9.0
Frekvencia 2,4 GHz ISM pásmo
Max vysielací výkon < 10 dBm
Stropné svietidlo
Prevádzkové napätie 230-240 V 50Hz
Maximálny výkon 22 W
Ochrana IP20

ovládač

Inštalácia

Inštalácia LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home je veľmi jednoduchá. Svietidlo vyberiete z krabice a spodnú časť oddelíte od vrchnej krátkym pootočením. Vypnite elektrinu vo fáze. Potom pomocou pribaleného spojovacieho materiálu pripevníte na strop. Káble si však predtým musíte prestrčiť cez pripravenú dieru. Pomocou takzvanej „čokoládky“, ktorá je umiestnená v ochrannom puzdre prepojte káble. Potom už iba zacvaknite puzdro a pripevnite pootočením spodnú priesvitnú časť.

inštalácia LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

Párovanie

Po zapojení a spustení elektriny svietidlo začne pulzovať, čo znamená, že je pripravené na párovanie. Aby bolo párovanie možné, musíte mať zakúpený a spojazdnený Starter-Set, v ktorom sa nachádza spomínaný Gateway. V aplikácii Lidl Home intuitívne vyhľadáte zariadenia, najprv ovládač a potom svietidlo, a spárujete.

aplikácia Lidl Home

Dôležité je však vedieť, že je potrebné mať Gateway v dosahu svietidla. Gateway sa inštaluje do routeru, ktorý používate na domácu bezdrôtovú sieť internet.

Ovládanie

Ak však nemáte neustály prístup ku Gateway, bude vám postačovať pribalený ovládač s jednoduchým ovládaním. Cez ovládač nie je možné meniť teplotu farby, takže v tom prípade odporúčame nastaviť si takú teplotu, ktorá vám bude vyhovovať neustále.

Celý systém je spárovaný s telefónom, takže je možné ho ovládať aj hlasovým zadávaním.

svietidlo LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

Záver

✓ Jednoduchá inštalácia
✓ Príjemné farby a relatívne dobrá intenzita svietidla
✓ Ovládač má jasné a zrozumiteľné ovládanie s veľkými tlačidlami
✓ Ovládanie viacerých zariadení cez jeden smartfón – Smart Home

× Nie je možné meniť LED moduly
× Pomerne dlhý čas vyhľadávania párovateľných zariadení

Na LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home sa nám páčila jeho pohodlná ovládateľnosť a funkcionalita, ako aj jednoduchá inštalácia. Avšak netreba zabudnúť, že pred zakúpením je nutné vlastniť aj Starter-set s relatívne blízkym zapojením modulu Gateway. Ak spĺňate tieto podmienky, môžeme vám ho iba odporúčať. Jediným prekvapením pri tomto produkte bolo zistenie, že keď dôjde k výpadku elektrickej energie je potrebné opätovne priradiť ručný ovládač k svietidlu pomocou aplikácie Lidl Home, ktorá už je nainštalovaná v smartfóne.

svietidlo LIDL LIVARNOLUX® Stropné LED svietidlo Zigbee Smart Home

                                                                                                      techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here