Lidl Smart Home

V tejto recenzii sa bližšie pozrieme na smart predlžovací kábel, ktorý môžete nájsť v obchode Lidl a ukážeme vám ako funguje. Hodí sa na rôzne neprístupné miesta vďaka možnosti  bezdrôtového ovládania.

Lidl Smart Home LivarnoLux Smart USB predlžovací kábel

Vzhľad

Lidl Smart Home

Lidl Smart Home

Na prvý pohľad je to jednoduchá klasická predlžovačka s možnosťami USB konektorov. Má tri napájacie konektory s uzemnením a štyri konektory USB typu A. Avšak zaujímavé sú diódy signalizujúce stav vypnutia alebo zapnutia. Je to praktická pomôcka na vizuálnu kontrolu z diaľky v prípade ovládania na diaľku. Predlžovací kábel sa vyrába len v čisto bielej farbe. Z bočnej strany sa nachádza istič, ochrana proti prepätiu.

Lidl Smart Home

Dĺžka kábla 1,4 m
Rozmery 65 x 41 x 350 mm
Farba Biela

V balení môžete nájsť okrem samotného predlžovacieho kábla aj prehľadný návod na obsluhu, ktorý oceníte najmä pri párovaní zariadení.

Lidl Smart Home

Čo dokáže Lidl Smart Home LivarnoLux Smart USB predlžovací kábel?

V prípade, že máte neustále zapnutý Wi-Fi router, Lidl Gateway, pripojený do routera a spárovaný telefón s prístupom na lokálnu sieť, viete si veľmi uľahčiť život. Keď je potrebné zapnúť jednu zo zásuviek, otvoríte si mobilnú aplikáciu a jedným klikom ju zapnete.

Počet zásuviek 3 x
Napätie 220 – 240 V
Prúd 16 A
Maximálne zaťaženie 3840 W
Frekvencia 50 Hz

Latencia, teda oneskorenie je v bežných podmienkach naozaj minimálne, čo nás v redakcii techvia.sk potešilo, lebo to otvára opäť veľa možností.

Lidl Smart Home LivarnoLux Smart USB predlžovací kábel

Na konci sú spomínané štyri USB konektory typu A, vhodné na nabíjanie telefónov.

Počet USB konektorov 4 x
Typ USB USB-A
Napätie 5 V
Prúd 2,4 A
Spoločný výkon 30 W

Párovanie s telefónom

Lidl Smart Home LivarnoLux Smart USB predlžovací kábel

Párovanie je pomerne jednoduché, ak už máte nakonfigurovaný Gateway od Zigbee. Jednoducho toto zariadenie zapojíte, odpojíte na 5 sekúnd a znovu zapojíte. Potom podržíte hlavný spínač až kým neprejde do režimu párovania, čo signalizuje blikaním. Potom vás už aplikácia sama začne navigovať až po úplné spustenie.

Ovládanie cez aplikáciu

Ovládanie je intuitívne, zásuvky je možné ovládať osobitne cez aplikáciu. Bez aplikácie pomocou mechanického tlačidla smart predlžovací kábel funguje tiež, avšak zapínajú sa naraz všetky zásuvky. Pri vypnutí a zapnutí elektriny sa všetky tri zapnú alebo vypnú, respektíve si nezapamätajú posledné nastavenie z aplikácie, čo vidíme ako nevýhodu.

V aplikácii je možné nastaviť odpočítavanie a konkrétny plán pre jednotlivé zásuvky, čo sa môže v mnohých prípadoch ukázať ako veľmi praktická možnosť.

Lidl Smart Home LivarnoLux Smart USB predlžovací kábel

Záver

Lidl Smart Home LivarnoLux Smart USB predlžovací kábel pri vhodnom použití vie veľmi uľahčiť život svojmu používateľovi. Nám v redakcii techvia.sk sa páčil aj vďaka možnostiam ako sú Plán a Odpočítavanie. Podmienkou však je, že na využitie plného potenciálu je potrebné spárovanie cez Gateway – Zigbee ekosystém.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here