HONOR Magic5 Pro

Nový smartfón, momentálna vlajková loď od spoločnosti HONOR má názov Magic5 Pro. Mobil má kompaktné telo s hmotnosťou 219 gramov a rozmermi 162,9 x 76,7 x 8,77 mm.

HONOR Magic5 Pro

Bočné strany telefónu sú rovné, na krajoch zaoblené. Prednú časť tvorí 6,81“ displej typu OLED. Zadnej časti dominuje zadný fotoaparát.

smartfón HONOR Magic5 Pro

Smartfón HONOR Magic5 Pro sa dobre drží v ruke a je malá pravdepodobnosť náhodného vykĺznutia z ruky počas používania aj vďaka samotnému dizajnu produktu.

smartfón HONOR Magic5 Pro

Displej

Magic5 Pro má 6,81“ po stranách zaoblený OLED displej s rozlíšením 2848 x 1312 Px s pomerom strán 19,5:9 pri hustote pixelov 461 PPI. Obnovovacia frekvencia obrazovky je 120 Hz. Práca s displejom je veľmi dobrá, zobrazované farby sú živé. Jas displeja oceníte na priamom slnečnom žiarení, ako aj v tmavom prostredí. Najvyššia hodnota jasu displeja je 1800 nitov. Znižovanie intenzity jasu pri sledovaní displeja v tmavom prostredí je dynamické. Mobilný telefón HONOR Magic5 Pro spĺňa certifikát TÜV.

displej smartfón HONOR Magic5 Pro

Batéria

Kapacita batérie v prípade HONOR Magic5 Pro je 5100 mAh. Energia z tejto batérie vám postačí aj na dva dni používania. Samozrejme výdrž batérie závisí od spôsobu používania mobilného zariadenia. V redakcii sme v priemere mobil nabíjali každý deň, respektíve každú noc. O nabíjanie sa stará 66W  nabíjací adaptér nachádzajúci sa v balení spolu s káblom typu USB – USB-C. Zariadenie podporuje aj 50W bezdrôtové nabíjanie.

nabíjanie smartfón HONOR Magic5 Pro

Nabíjanie telefónu je rýchle. V priložených snímkach obrazovky je vidieť, že mobil mal na začiatku nabíjania 28% a za 38 minút ukazovateľ stavu batérie zobrazoval 100%, plne nabitú batériu.

Hardvér & Softvér

HONOR Magic5 Pro

HONOR Magic5 Pro je poháňaný výkonným osemjadrovým procesorom Snapdragon 8 Gen 2, ktorému k stabilnému výkonu pomáha 12 GB RAM pamäte. ROM pamäť pre súbory, fotografie a aplikácie je vo veľkosti 512 GB. Mobilný telefón ponúka dostatok výkonu, ktorý oceníte nielen pri používaní smartfónu, ale aj pri hraní hier.

Užívateľské rozhranie je MagicOS 7.1 založené na systéme Android 13. Systém ponúka nastavenie si prostredia, jeho prispôsobenie podľa svojich preferencií. V nastaveniach je možné povoliť zabezpečenie smartfónu voči nežiaducemu otvoreniu pomocou PIN kódu, vzorca, odtlačku prsta alebo naskenovaním tváre pomocou 3D senzora, ktorý sa nachádza vedľa selfie fotoaparátu. MagicOS 7.1 ponúka ovládanie pomocou gest, ako je poklepanie na obrazovku alebo pohyb ruky pred obrazovkou. Prípadne si na bočnú lištu pridať aplikácie, ktoré často používame alebo ich jednoducho chceme mať hneď po ruke. Lišta sa vyroluje na bočnej strane displeja na základe podržania prsta na boku displeja a následného potiahnutia prsta do boku obrazovky sa vyroluje rýchly zoznam aplikácií.

Fotoaparáty smartfónu HONOR Magic5 Pro

fotoaparát HONOR Magic5 Pro

Fotografická výbava smartfónu je úctyhodná. Svojimi parametrami je priam určená na vytváranie kvalitných fotografií. Fotografie nasnímané smatfónom Magic5 Pro si môžete pozrieť v galérii. Fotografie sú jasné, živé a plné farieb. Zábery, ktoré boli nasnímané pri znížených svetelných podmienkach sú v dobrej kvalite.

Fotografie nasnímané smartfónom HONOR Magic5 Pro

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic5 Pro

Rozostrenie pozadia

Snímanie pohybu

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic5 Pro

Fotografie nasnímané pri zhoršených svetelných podmienkách

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic5 Pro

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR Magic5 Pro

Hlavný fotoaparát mobilného telefónu HONOR Magic5 Pro

Hlavný fotoaparát sa skladá z troch snímačov, ktoré sú zoskupené do kruhu. Prvou šošovkou je  50MPx širokouhlý fotoaparát so svetelnosťou f/1,6. Ďalším snímačom je taktiež 50MPx ultraširokouhlý fotoaparát s f/2,0 a zorným poľom 122°. Posledná šošovka má opäť 50MPx, ale ide o tzv. periskopový teleobjektív s f/3,0, ktorý pri fotografovaní používa 3,5x optický zoom a 100x digitálny zoom s podporou OIS. Smartfón si pri fotografovaní pomáha AI. Pri fotení je možné využívať režimy snímania: portrét, nočná fotografia, profi režim, panoráma, super makro alebo časovač.

Screenshot fotoaparát smartfónu HONOR Magic5 Pro

Video nasnímané hlavným fotoaparátom môže byť v rozlíšení až 4K pri snímkovej frekvencii 30/60fps alebo FHD 1080p@30/60fps. Pri nahrávaní videa sa využíva gyro-EIS, HDR10 a 10-bit video.

Screenshot fotoaparát smartfónu HONOR Magic5 Pro

Selfie fotoaparát

selfie fotoaparát HONOR Magic5 Pro

Predný fotoaparát tvorí jedna 12MPx šošovka so svetelnosťou f/2.4. Je to snímač, ktorý má 100° uhol záberu. Video nasnímané selfie kamerou môže byť v rozlíšení 4K@30fps a 1080p@30/60fps. Selfie fotografie sú dobré aj pri zhoršených svetelných podmienkach.

Záver

Aktuálna vlajková loď HONOR Magic5 Pro ponúka kvalitný displej, hardvér, bohatú fotografickú výbavu, podporu rýchleho nabíjania a vyvážený výkon. Sledovanie filmov si užijete so zvukovým efektom DTS:X® Ultra. Slúchadlá je možné pripojiť pomocou konektora USB-C alebo využiť Bluetooth vo verzii 5.2. Mobilný telefón odolá vode a prachu, keďže spĺňa certifikát IP68. V predaji sú dostupné  dve farebné verzie: Meadow Green a Black.

mobilný telefón HONOR Magic5 Pro

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here