HONOR X8

Ponuka mobilných telefónov spoločnosti HONOR sa rozšírila o zariadenie, ktoré nájdeme pod označením HONOR X8. Smartfón disponuje prijateľnými rozmermi s minimálnou hrúbkou. Miery sú 163,4 x 74,7 x 7,74 mm s hmotnosťou 177 gramov.

HONOR X8

HONOR X8 má telo s hranatými bočnými hranami. Tento dizajn podľa mňa zaručuje dobré držanie a manipuláciu s mobilom. Na jednej z bočných hrán sa nachádzajú tlačidlá zapnutia/vypnutia a ovládania hlasitosti. Druhá bočná hrana ponúka slot na SIM kartu a microSD kartu. Na spodnej strane nájdeme reproduktor, konektor typu USB-C a 3,5 mm audio jack.

HONOR X8

HONOR X8

HONOR X8 má displej, ktorý pokrýva 93,6 % prednej časti tela produktu. Jedná sa o LCD displej s uhlopriečkou 6,7“ a pomerom strán 19,9:9 pri rozlíšení 2388 x 1080px s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Skvelou správou je, že vo svojej triede displej smartfónu HONOR X8 má po bočných stranách a vrchnej strane len niečo cez 1mm čierny rámik. Spodný rámik je približne dvojnásobný. Práca s displejom je veľmi príjemná, budete milo prekvapení aj pri sledovaní filmov. Displej dobre reaguje na dotyk.

HONOR X8

Telo smartfónu HONOR X8 v sebe okrem hardvérových častí ukrýva aj 4 000mAh batériu. Energia batérie vám postačí na jeden klasický pracovný deň používania. Dobíjanie je veľmi rýchle, smartfón sa nabíja 22,5W adaptérom, ktorý nájdete v balení.

HONOR X8

Smartfón HONOR X8 pracuje svižne, plynulo na základe hardvérovej a softvérovej výbavy. Srdcom je procesor Qualcomm Snapdragon 680, pričom sa jedná o osemjadrový procesor. K stabilnému výkonu mu napomáha 6 GB RAM pamäte. Aby sme mohli naraz používať a mať na pozadí otvorených viac aplikácií, mobil používa riešenie z dielne HONOR s názvom HONOR RAM Turbo. Konkrétne ide o to, že softvér použije virtuálne ďalšie 2 GB z ROM pamäte. Toto riešenie zabezpečuje plynulý prechod a prácu s aplikáciami.

mobil HONOR X8

HONOR X8 beží na operačnom systéme Android 11 s rozhraním Magic UI 4.2. Prispôsobenie si motívu, pozadia, tapety, ikon alebo ovládanie pomocou gest je samozrejmosťou. Keď používate zariadenie v tme, je možné si zobrazenie displeja zmeniť na tmavý režim. I napriek tomu, že displej v smartfóne eliminuje vyžarovanie modrého svetla,  v prípade použitia ako čítačky kníh je možnosť prepnutia zobrazenia displeja do režimu e-knihy. Vtedy sa zobrazenie displeja zmení na monochromatické šedo-čierne farby. Vaše oči pri čítaní nebudú tak namáhané.

Zvuk, ktorý sa šíri zo spodného reproduktora je klasický. Káblové slúchadlá pri tomto mobilnom telefóne nie je problém pripojiť, pretože smartfón je vybavený 3,5mm audio jackom. Ak sa rozhodnete na spárovanie použiť Bluetooth, tak zariadenie disponuje touto technológiou vo verzii 5.0.

HONOR X8

Fotografie nasnímané mobilným telefónom HONOR X8 sú dobré. Majú živé farby, vykreslené detaily a pri zhoršenom svetle majú minimum šumu.

Zadný hlavný fotoaparát

zadný fotoaparát HONOR X8

HONOR X8 má na zadnej strane setup štyroch šošoviek, ktorý tvoria zadný fotoaparát. Konkrétne sa jedná o hlavný 64Mpx snímač s f/1.8. Za ním nasleduje širokouhlá 5 Mpx šošovka s f/2.2. Tretím v poradí je 2Mpx snímač na macro snímky a štvrtou je 2Mpx šošovka na zvýraznenie hĺbky ostrosti. Obe posledné šošovky majú svetelnú citlivosť F/2.4. V prípade, že budete snímať mobilným telefónom video, tak nasnímané zábery budú v rozlíšení 1080 (FHD) pri snímkovej frekvencii 30fps.

fotografia nasnímaná smartfónom HONOR X8
panoráma

Predný fotoaparát

Parametre selfie šošovky sú 16 Mpx so svetelnou citlivosťou f/2.5. Videá nasnímané selfie snímačom sú v rozlíšení 1080p pri 30 fps. Selfie fotoaparát je umiestnený v strede hornej časti displeja v otvore diera.

selfie fotoaparát HONOR X8

Pri snímaní selfie fotografií je možné zapnúť funkciu na rozostrenie pozadia alebo využiť režim na skrášlenie výslednej fotografie. No pri mojej selfie fotografii majú hardvéroví a softvéroví inžinieri ešte čo to vylepšovať. A vidím, že ešte veľa hodín strávia nad aktualizáciami 😉. Holt, technika nedokáže všetko.

HONOR X8 ponúka dobrý pomer cena výkon. Smartfón si obľúbia nielen mladí, ale aj tí, ktorí zariadenie používajú pri práci, čítaní dlhých textov či článkov. V tom prípade určite ocenia funkciu e-kniha. X8 dobre padne do ruky. Je odolná voči náhodným škrabancom. Produkt nedisponuje certifikátom odolnosti, nie je vodoodolný. Zabezpečiť si telefón pred nežiaducim otvorením je možné klasicky vzorom, nasnímaním tváre alebo spoľahlivým snímačom odtlačkov prstov, ktorý sa nachádza v zapínacom tlačidle na bočnej strane.

smartfón HONOR X8

Martin Morávek

Technické špecifikácie smartfónu HONOR X8

Uhlopriečka show_tooltip 6,7 „
Operačná pamäť RAM show_tooltip 6 GB
Kapacita show_tooltip 128 GB

Fyzické vlastnosti a farba

Farba strieborná
Šírka 74,7 mm
Výška 7,45 mm
Dĺžka 163,4 mm
Hmotnosť 177 g

Konektivita

Verzia Bluetooth 5.0
Wi-Fi štandardy 802.11 a/b/g/n/ac
NFC show_tooltip Áno
Konektor USB-C

Display/Grafika

Uhlopriečka show_tooltip 6,7 „
Typ displeja show_tooltip LTPS TFT
Rozlíšenie displeja (px) show_tooltip 2388 x 1080
Obnovovacia frekvencia displeja 90 Hz
Jemnosť displeja (PPI) 391 PPI

Ďalšie vlastnosti

Smart show_tooltip Áno
Vodoodolný Nie
Stupeň krytia show_tooltip nemá

Operačný systém

Verzia operačného systému Android 11
Poskytovaný OS show_tooltip Android

Funkcie

GPS show_tooltip Áno
Bezdrôtové nabíjanie Nie
Podpora rýchleho nabíjania Nie
Prvky zabezpečenia Čítačka odtlačkov prstov na tele

Procesor

Typ procesora Qualcomm Snapdragon
Frekvencia procesora show_tooltip 2,4 GHz
Verzia procesora SM6225
Počet jadier procesora show_tooltip 8

Mobilné siete

4G / LTE show_tooltip Áno
Podpora Dual SIM show_tooltip Áno
Typ SIM karty show_tooltip Nano SIM
Konfigurácia kariet Dual SIM
5G Nie

Pamäť

Operačná pamäť RAM show_tooltip 6 GB
Slot pre pamäťovú kartu show_tooltip Nie

Batéria

Kapacita batérie 4 000 mAh

Dátové úložisko

Kapacita show_tooltip 128 GB

Fotoaparát

Predný fotoaparát show_tooltip Áno
Rozlíšenie hlavného fotoaparátu 64 Mpx
Rozlíšenie predného fotoaparátu 16 Mpx
Počet objektívov zadného fotoaparátu 4
Počet objektívov predného fotoaparátu 1

Rádio

FM rádio Áno

Video

Maximálne rozlíšenie videa show_tooltip 1920 x 1080

Blesk

Vstavaný blesk Áno
Typ blesku LED
ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here