moto g84 5G

Motorola uviedla na trh hneď tri novinky, medzi ktorými je aj zariadenie moto g84 5G.

Dizajn

Hneď na prvý pohľad moto g84 5G zaujme svojím dizajnom a štýlovými farbami: Midnight Blue, Marshmallow Blue a PANTONE Farbou roka 2023 – Viva Magenta, ktorú sme mali k dispozícii v redakcii techvia.sk.

moto g84 5G

Po stránke dizajnu je povrch zadnej časti moto g84 5G pokrytý vegánskou kožou s matným povrchom, ktorá je príjemná na dotyk. Vďaka nej sa telefón pohodlne drží a nezachytávajú sa na nej nečistoty. Taktiež smartfón disponuje vodoodolným dizajnom.

Displej

Screenshot moto g84 5G

Displej pOLED je vybavený uhlopriečkou 6,5″ s Full HD rozlíšením 2400 x 1080px, obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a integrovanou čítačkou odtlačkov prstov. Pomer strán je 20:9. Displej je zárukou kvalitných farieb, dobre reaguje na dotyky a nerobí problémy s viditeľnosťou ani na priamom slnečnom svetle. Na vrchnej časti displeja sa nachádza výrez pre 16 Mpx prednú kameru.

moto g84 5G

Operačný systém, moto funkcie a gestá

Telefón moto g84 5G využíva Android 13 s jednou veľkou aktualizáciou na Android 14 a 3 roky bezpečných aktualizácií.  Rozhodne nechýbajú známe moto funkcie a gestá, ako napríklad: dvojitým klepnutím po zadnej strane spustíte vlastné aplikácie, rýchlym otočením zápästia 2x po sebe spustíte fotoaparát, baterku vypnete a zapnete zvislým potrasením zariadenia, odomknutie zdvihnutím, stlmenie zvonenia vypnutím telefónu, aktivovanie funkcie nerušiť otočením.

Nesmieme zabudnúť spomenúť bočnú lištu alebo režim jednej ruky, ktoré nám vedia prácu s telefónom výrazne uľahčiť.

moto g84 5G

Batéria

Batéria s kapacitou 5 000 mAh pri bežnom kancelárskom používaní bez problémov vydrží aj dva dni. My sme sa telefón rozhodli otestovať sledovaním hudobného koncertu. Počas videa sme mali zapnutú automatickú frekvenciu a reproduktor sme mali na 50%. Počas 60 minút sledovania telefón spotreboval  5%  batérie.  Následne sme ho nabili pomocou priloženého TurboPower 30W adaptéra a USB-C kábla. Zo 74% sa telefón plne nabil za 35 minút.

Fotoaparáty

fotoaparát moto g84 5G

Skupinu zadných fotoaparátov tvorí hlavná 50 Mpx šošovka so svetelnosťou f1/9 a optickou stabilizáciou s automatickým zaostrením spolu so širokouhlou 8 Mpx šošovkou (f/2,2) s uhlom až 118°. Fotografie poriadené  zadnými fotoaparátmi sú kvalitné, pekné a sýte, pričom im nechýba hĺbka ani ostrosť, avšak miestami sa môžu zdať až preostrené.

Predná 16 Mpx kamera je vydarená, keďže vytvorené selfie je na prirodzenom svetle pekné, ostré a jasné.  K dispozícii je využitie automatickej retuše, napríklad zjemnenie tváre a veľa iných.

selfie fotoaparát moto g84 5G

Určite musíme vyzdvihnúť makro fotografie, ktoré nás počas redakčného testu veľmi milo prekvapili. Fotografie sú pekné, sýte a veľmi dobre zaostrené bez toho, aby vytvárali zrno. Vďaka tomu je možné zachytiť jemné detaily.

Fotografie nasnímané smartfónom moto g84 5G
1x zoom
1x zoom
1x zoom
1x zoom

Duálne snímanie

Makro

makro

Zvýraznenie farby

Zvýraznenie farby

Fotografia s použitím filtra

Nočná fotografia

Nočná fotografia

selfie nočná fotografia

Čo sa týka samotnej aplikácie fotoaparátu, tá je prehľadná a vie veľmi uľahčiť fotenie formou nastavení ako sú: nastavenia AI (automatické zachytenie úsmevu alebo gest, optimalizácia snímky či Google Lens), možnosti statickej fotografie, nastavenia videa, pomôcky a gestá. Video zachytáva hlavný fotoaparát na 60-30 snímok/s.  Pri 8Mpx zadnej šošovke spolu s prednou 16Mpx kamerou je to 30 snímok/s. Tieto údaje postačia na vytvorenie plynulého videa.

Záver

Môžeme skonštatovať, že mobilný telefón moto g84 5G nás v redakcii príjemne prekvapil vďaka svojej výkonnej 5 000 mAh batérii či setu fotoaparátov, ktoré vedia zaistiť pekné a kvalitné fotografie. Môžete sa presvedčiť o ich kvalite v priloženej galérii. Myslíme si, že sa nebudete musieť hanbiť ich uverejniť na sociálnych sieťach. Malým mínusom je absencia podpory bezdrôtového nabíjania batérie.

mobilný telefón moto g84 5G

Dobrou správou je prítomnosť 3,5 mm audio jacku, ktorým si môžete pripojiť káblové slúchadlá.

Vďaka procesoru Qualcomm Snapdragon 695 5G s osemjadrovým procesorom s frekvenciou 2,2 GHz a 12 GB RAM je telefón dostatočne výkonný a môžete na ňom nerušene hrať hry alebo sledovať filmy. 12 GB RAM je doplnená o úložisko s kapacitou 256 GB rozšíriteľné o microSD kartu, čím však  prídete o dual SIM.

Na slovenskom trhu je zariadenie moto g84 5G dostupné za kúpnu cenu menej ako 299 eur. Telefón je v pomere ceny a kvality rozhodne dobrou voľbou. Za prijateľnú cenu dostanete slušný výkon a štýlový dizajn.

moto g84 5G

Smartfón Motorola Moto G84 v krásnej farbe Viva Magenta ponúka 120Hz 6,5″ pOLED displej, dva zadné fotoaparáty (50 + 8 Mpx), 16Mpx predný fotoaparát, 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 695 5G, 12 GB RAM, podporu Ready For, 5 000mAh batériu a 30W nabíjanie.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here