Motorola Edge 40

Balenie

Smartfón Motorola Edge 40 dostaneme podobne ako staršiu verziu Edge 30 v recyklovateľnej škatuľke, ktorá obsahuje návod spolu s ihlicou na otváranie slotu SIM karty, nabíjací adaptér s USB-C, kábel a v neposlednom rade obal a samotný telefón.

motorola edge 40

Dizajn

V rámci redakčného testu sme mali k dispozícii telefón Motorola Edge 40 v čiernej koži, ktorá spolu s 3D sklom a pieskovaným hliníkovým rámom navodzuje pocit prémiovosti a elegancie. Avšak okrem čiernej je dostupný aj v iných farebných prevedeniach ako Nebula Green (zelené prevedenie) či Viva Magenta (purpurové prevedenie) Aj napriek svojim rozmerom 158, 43 × 71, 99 × 7, 58 mm sa môže pochváliť váhou len 171 g a certifikáciou vodoodolnosti IP68.

motorola edge 40

Obrazovka

displej motorola edge 40

Predná strana smartfónu Motorola Edge 40 je pokrytá na 92,7 % dotykovou obrazovkou s nekonečným okrajom a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. S jej jasnými farbami, pomerom strán 20:9, rozlíšením FHD+ (2400x1080px) a rýchlou odozvou dotyku si nebudú pochvaľovať túto obrazovku len bežní užívatelia, ale určite si na svoje prídu aj nadšenci hier či filmografie.

prtscn displej

Softvér & Hardvér

Motorola Edge 40 je vybavená procesorom MediaTek Dimensity 8020 s 8 jadrami, ktorým pomáha 8GB pamäte RAM a 256 GB pamäte ROM, vďaka čomu sa môžete tešiť z plynulého chodu aj pri náročnejších hrách alebo programoch. Telefón sme testovali aj na 3DMarku, kde dosiahol úctyhodných 4 464 bodov. Zariadenie však nezaostáva ani po softvérovej stránke, kde zabezpečenie je na prvom mieste a na výber je hneď niekoľko možností ako odtlačok prsta (vstavaný v obrazovke), vzor, PIN kód či odomknutie tvárou. K dispozícii je taktiež aj zabezpečenie Moto Secure, ktoré vás upozorní pri pripojení na nezabezpečené WiFi siete alebo zmení klávesy pri PIN kóde tak, aby nikto nezistil váš PIN podľa odtlačkov. Telefón ponúka aj ovládanie pomocou gest a taktiež si môžete prispôsobiť prostredie telefónu svojim potrebám.

Softvér & Hardvér

Zvuk

Motorola Edge 40 disponuje stereo reproduktormi a ku kvalitnému zvukovému prevedeniu prispieva aj ladenie zvuku technológiou Dolby Atmos. Je však nutné podotknúť, že otvor na 3,5mm jack tu nenájdete, preto je nutné v prípade potreby použiť slúchadlá s Bluetooth technológiou, ktorá je vo verzii 5.2 alebo drôtovo pomocou typu konektora USB-C. Na zachytávanie zvuku slúžia 3 mikrofóny s úplne postačujúcou kvalitou.

selfie fotoaparát mobilný telefón motorola edge 40

Dolby atmos nadstavenie

Fotoaparáty

O kvalitné fotografie sa stará dvojica šošoviek. Hlavná šošovka je charakteristická rozlíšením 50 Mpx a clonou f/1,4 s optickou stabilizáciou obrazu a technológiou Quad Pixel pri 2,0 μm, pričom širokouhlá šošovka má rozlíšenie 13 Mpx, zachytáva 120° a fotí aj makro fotografie. Ráno či večer sa mobil s každou jednou fotkou popasoval viac ako úctyhodne, avšak najmä pri nočných snímkach by si softvér zaslúžil update. Pri zadnom fotoaparáte môžeme využiť režimy snímania: Ultra-Res, Portrét (24 mm/35 mm/50 mm), Režim Pro (s dlhou expozíciou), 360° panoráma, Nočné videnie, Duálne snímanie, Skener, Zvýraznená farba. V prípade prednej šošovky s rozlíšením 32 Mpx, clonou f/2,4 a technológiou Quad Pixel pri 1,4 μm sa taktiež môžeme tešiť z jasných farieb ako aj z najmenších detailov. Pri prednom fotoaparáte môžeme využiť režimy snímania: Režim Pro (s dlhou expozíciou), Duálne snímanie, Automatické nočné videnie, Portrét, Zvýraznená farba.

fotoaparát mobilný telefón motorola edge 40

Video

Motorola Edge 40 dokáže nahrávať hlavným objektívom 4K UHD 30 fps, FHD 30/60fps. Spomalenie je v rozlíšení HD 240 alebo 120 fps. Širokouhlým/Makro objektívom dokážeme nahrávať 4K UHD 30 fps, FHD 30 fps. Predným objektívom je to v rozlíšení 4K UHD 30 fps, FHD 30 fps a video portrét: HD 30fps.

Fotografie nasnímané smartfónom Motorola Edge 40

Širokouhlé snímanie

Širokouhlé snímanie

Fotografia nasnímaná v režime 50 Mpx

Priblíženie 8x zoom

Priblíženie 8x zoom

Makro fotografia

Makro fotografia

Režim duálneho snímania

Režim duálneho snímania

Nočná fotografia

Selfie | nočná fotografia portrét

Selfie | nočná fotografia portrét

Selfie | nočná fotografia širokouhlý portrét

Selfie | nočná fotografia širokouhlý portrét

Batéria

V telefóne sa nachádza batéria s kapacitou 4 400 mAh, ktorá sa dokáže nabiť len za 48 minút. Jej výdrž je už ale obmedzená spôsobom používania, avšak pri klasickom kancelárskom používaní budete musieť nabíjať každý deň, ako to bolo aj v našom prípade. Batériu môžete dobíjať dvomi spôsobmi, drôtovo pri výkone 68W alebo bezdrôtovo na 15W.

mobilný telefón motorola edge 40

Pripojenie

Motorola Edge 40 disponuje pripojením NFC, Wifi 6 a Bluetooth 5.2. Telefón má tiež možnosť Dual SIM, avšak v podobe (1 nano SIM + 1 e-SIM).

Záver

Motorola Edge 40 je zariadenie, ktoré v rámci svojej výbavy má čo ponúknuť. Oceníte ho počas každého dňa v práci či vo voľných chvíľach.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here