Xiaomi 13T

Od spoločnosti Xiaomi sme do našej redakcie dostali model smartfónu Xiaomi 13T. A keďže je na ňom zopár vychytávok, hneď sme sa pustili do redakčného testu a vyskúšali sme ho.

Klasicky prvá vec, ktorá nás zaujala je jeho dizajn. Telefón Xiaomi 13T dostal úplne novú konštrukciu, ktorá je diametrálne odlišná od predchádzajúcich modelov. Pýši sa certifikáciou IP68, ktorá zahŕňa odolnosť voči vode a prachu. Rámik smartfónu je z plastu. Zadná strana telefónu v závislosti od farebnej verzie je buď zo skla alebo z vegánskej kože, ktorá je dostupná v modrej verzii. V redakcii sme mali k dispozícii čiernu verziu zo skla, ktorá magicky priťahovala nečistoty a odtlačky.

Xiaomi 13T

Do pozornosti by sme dali aj modul s fotoaparátom, ktorý vystupuje z tela telefónu. Hrany tohto modulu sú však skosené, čo v konečnom dôsledku vytvára plynulý prechod medzi telom smartfónu a vyvýšením pre fotoaparát. Snímače fotoaparátu už z tohto modulu neprevyšujú.

Telefón Xiaomi 13T je vybavený 6,67-palcovým AMOLED plochým displejom s podporou 144 Hz obnovovacej frekvencie a maximálnym jasom až 2600 nitov. Telefón sa tak  radí k modelom s najjasnejším displejom na trhu. Poskytuje rozlíšenie 1220 x 2712 pixelov a určite potešia aj pestré farby, ktoré dokážu verne reprodukovať skutočnosť. O ochranu displeja sa pritom stará Corning Gorilla Glass 5, pričom na displeji pri jeho kúpe nájdete aj ochrannú fóliu.

Xiaomi 13T

Telefón poháňa čipset  MediaTek Dimensity 8200 Ultra. Je teda pomerne výkonný, hravo zvládne hranie hier ako aj multitasking. K dispozícii je úložisko buď  8 GB RAM s 256 GB alebo 12 GB RAM s 256 GB.

Operačným systémom je Android 13 s grafickým rozhraním MIUI 14. Za zmienku stojí fakt, že onedlho bude nahradené novou nadstavbou HyperOS. Tá príde spolu s Androidom 14 niekedy začiatkom budúceho roka. Na zabezpečenie môžete použiť buď optický skener  odtlačkov prstov integrovaný priamo v displeji alebo rozpoznávanie tváre.

Xiaomi 13T

Model Xiaomi 13T dostal do vienka  5000 mAh batériu. V balení sa nachádza USB-C kábel a veľmi výkonný 67W adaptér, avšak Pro verzia ponúka 120W adaptér, ktorým sa Xiaomi 13T Pro podľa výrobcu nabije z 0% na 100% v priebehu 24 minút. Výdrž batérie ovplyvňujú aj ďalšie faktory, ako napríklad teplota či počet zapnutých procesov na pozadí systému. Do úvahy je treba vziať aj opotrebovanie batérie.

mobilný telefón Xiaomi 13T

Xiaomi 13T prichádza s Leica fotoaparátmi. Leica však neznamená len pekné logo na zadnej strane telefónu, ale skutočné vylepšenie fotoaparátov smartfónu.

Základným širokouhlým snímačom telefónu je  50Mpx Sony IMX707, ktorý dopĺňa  12Mpx ultraširokouhlý snímač Omnivision OV13B a 50 Mpx teleobjektív Omnivision OV50D s 2x optickým zoomom. V prípade telefónu s Leica fotoaparátmi je k dispozícii aj dvojica režimov, ktoré sa nazývajú Leica Vibrant a Leica Authentic. 20Mpx selfie snímač sa nachádza v priestrele displeja. Xiaomi 13T vďaka čipsetu Dimensity 8200 Ultra podporuje natáčanie videa pri 4K 30 fps.  Reproduktory sú dostatočne hlasné a kvalitné, postačia na pohodlné sledovanie mediálneho obsahu.

Fotografie nasnímané smartfónom Xiaomi 13T

Fotografia nasnímaná smartfónom Xiaomi 13T

Selfie fotografia

Selfie fotografia Xiaomi 13T

Fotografie nasnímané pri zhoršených svetelných podmienkach

fotografia Xiaomi 13T

Silnou stránkou Xiaomi 13T je jeho dizajn. Okrem neho ponúka aj výborný výkon, dobrú výdrž a kvalitné fotografie. Na Slovensku je tento telefón dostupný za 599 eur, pričom v balení sa okrem telefónu nachádza 67W adaptér, USB-C kábel a plastový kryt.

mobilný telefón Xiaomi 13T

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here