Značka Xiaomi prináša na slovenský trh novú radu telefónov Redmi Note 13 zahŕňajúcu päť modelov. Tejto rade dominuje najvyššia verzia Redmi Note 13 Pro+, ktorú mala naša redakcia techvia.sk k dispozícii v rámci redakčného testu.  Smartfón prichádza v troch farebných prevedeniach, v Midnight Black, Moonlight White a Aurora Purple. V našom redakčnom teste hlavnú úlohu hral smartfón  Redmi Note 13 Pro+ v elegantnej Midnight Black.

Redmi Note 13 Pro+

Telo telefónu je na rohoch zaoblené a je vyrobené z vysoko lešteného polymérového plastu, ktorý dodáva modelu elegantný nádych. Rozmery telefónu sú 161,4 mm x 74,2 mm x 8,9 mm a hmotnosť je 204,5 g, vďaka čomu je ľahký a výborne padne do ruky.

Redmi Note 13 Pro+

Redmi Note 13 Pro+ dostal do vienka 6,67“ displej s rozlíšením 1220 x 2712 pixelov, s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a s jemnosťou 446 ppi s podporou technológie HDR10+. Displej je bezrámčekový a zakrivený, vybavený technológiou AMOLED, pričom je veľmi presný a rýchlo reaguje na dotyk. Farebná paleta telefónu predstavuje 68B farieb a zariadenie má špičkový jas 1 800 nitov. Displej spĺňa certifikát TUV Rheinland Flicker Free a zároveň aj stupeň krytia IP68, čo znamená, že je odolný voči prachu/vode do 1,5 m po dobu 30 minút. Farba displeja je čierna a chráni ho Corning Gorilla Glass Victus.

Na zariadení sa nachádzajú duálne reproduktory s technológiou Dolby Atmos a audio výstup je veľmi dobrý. Odomykanie telefónu funguje buď pomocou snímača odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo v displeji alebo pomocou AI odomykania tvárou. Na spodnej strane rámu telefónu sa nachádza aj slot na Dual SIM (nano SIM + nano SIM alebo nano SIM + eSIM).

Telefón Redmi Note 13 Pro+ disponuje verziou operačného systému Android 13 s ekosystémovou nadstavbou MIUI 14. Samotným jadrom smartfónu je osemjadrový procesor MediaTek Dimensity 7200-Ultra (4nm) s frekvenciou Octa-core Max 2,8 GHz, ktorý poskytne perfektný výkon aj nadšencom mobilných hier. Telefón má operačnú pamäť 8GB a vnútornú pamäť 256GB/512GB  a 12GB RAM.

Xiaomi Redmi Note 13 Pro+

Zadná strana telefónu je miestom pre skupinu troch fotoaparátov. Prvý je hlavný fotoaparát s rozlíšením 200MP, so svetelnosťou f/1.65, s optickou stabilizáciou obrazu OIS, ktorá kompenzuje chvenie rúk a pohyb fotoaparátu a s elektronickou stabilizáciou obrazu EIS,  vďaka ktorej vytvoríte čistejšie a ostré fotografie či videá bez rozmazania obrazu. Druhý, ultraširokouhlý fotoaparát má rozlíšenie 8MP so svetelnosťou f/2.2 a posledný tretí, makro fotoaparát má rozlíšenie 2MP a svetelnosť f/2.4.

fotoaparát Redmi Note 13 Pro+

Telefón disponuje aj Dual-LED dvojtónovým bleskom, HDR a panorámou. Predný, selfie fotoaparát sa nachádza na vrchnej strane displeja s rozlíšením 16MP a svetelnosťou f/2.4. Pri snímaní videa zadné fotoaparáty dokážu nasnímať 4K video v 24/30fps a 1080p video v 30/60/120fps. Predný fotoaparát sníma 1080p video v 30/60fps. Telefón nám ponúka aj zoom, ktorý je 2x a 4x, pričom môžete odfotiť aj fotografie v širokouhlom 0,6x.

selfie fotoaparát Redmi Note 13 Pro+

Čo sa týka samotného fotografovania, v aplikácii Fotoaparát je v ponuke na výber viacero režimov fotografovania ako sú klasická Fotografia, Portrét, Noc, Video, Dokumenty, 200MP a Viac. Po rozkliknutí možnosti Viac sa zobrazí okno s ďalšími funkciami ako sú Pro, Panoráma, Krátky film, Spomalený záber, Časozber, Dlhá expozícia a Upraviť. Po rozkliknutí funkcie Pro sa zobrazí mriežka a zároveň v tejto funkcii si môžete expozíciu (clona, ISO, čas atď.) nastaviť sami, pričom je tam funkcia ultrawide (UW) a wide (W). Samozrejmosťou sú aj filtre.

Po prekliknutí do nastavení (šípka nadol na vrchnej strane aplikácie Fotoaparát) sa zobrazí okno s funkciami zapnutia Blesku, Pomeru strán (nastaviteľnými v pomere od 1:1 až 9:16; Celé a Film), HDR, Mriežky, AI fotoaparát, Makro, Časovač (3s, 5s a 10s), Rozostrenie (kruhové a lineárne), Časovač dávkového snímania (kde si môžete nastaviť počet fotografií za určitý interval času), Pomocnú kameru a Vodoznak, ktorý sa delí na Bežný a Filmový rám, pričom si samotný vodoznak môžete prispôsobiť sami a môžete si pridať na fotografiu aj čas jej nasnímania. V režimoch Fotografia, Portrét a Video sa taktiež nachádzajú filtre.

Fotografie nasnímané smartfónom Redmi Note 13 Pro+

200MP fotografia
200MP fotografia

Fotografie nasnímané pri zhoršených svetelných podmienkach

Fotografia nasnímaná smartfónom Xiaomi Redmi Note 13 Pro+

V režime 200MP môžete fotografovať klasicky v 1x alebo so zoomom 2x. V režimoch Dokumenty a Fotografia môžete fotiť v širokouhlom 0,6x, 1x, a so zoomom 2x a 4x. V režimoch Noc a Video môžete fotiť v širokouhlom 0,6x, 1x a so zoomom 2x. V režime Portrét si môžete nastavovať veľkosť rozmazania, avšak pri tomto režime si nemôžete nastavovať zoom.

Redmi Note 13 Pro+

Batéria smartfónu Redmi Note 13 Pro+ je 5000 mAh so super rýchlym káblovým nabíjaním 120W s konektorom USB typu C, pričom výrobca udáva 100% nabitie batérie už za 19 minút. Výdrž batérie je samozrejme individuálna podľa používania zariadenia, výšky jasu a napríklad aj podľa aplikácií, ktoré využívate.

Na pripojenie externého zariadenia, napríklad slúchadiel, smartfón využíva technológiu Bluetooth vo verzii 5.3 a samozrejmosťou je aj NFC pripojenie.

Redmi Note 13 Pro+

Záver

Po odskúšaní smartfónu Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ určite vyzdvihujeme jeho rýchlosť displeja ako aj jeho kvalitu.  Páčilo sa nám, že telefón je pomerne ľahký a veľmi dobre sa drží. Fotoaparáty aj reproduktory tohto telefónu sú skutočne na vysokej úrovni. V balení sa nachádza 120W adaptér a nabíjací kábel, samozrejmosťou balenia je aj PVC obal na telefón. Telefón hodnotíme veľmi dobre, myslíme si, že bude skvelým spoločníkom aj pre náročnejších užívateľov. Smartfón Xiaomi Redmi Note 13 Pro+ si môžete zakúpiť napríklad na oficiálnej stránke mi-store.sk, kde jeho cena je 439,99 €.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here