smartfón TCL PLEX

Na slovenský trh prišla novinka od spoločnosti TLC, ktorú spoločnosť navrhla a vyrobila pod vlastnou značkou. Tou novinkou je mobilný telefón TLC Plex vyššej strednej triedy.

Čínsky výrobca má vo svojej ponuke aj televízory, chladničky, klimatizácie, práčky a menšie elektronické zariadenia. Pod túto značku patria aj telefóny Alcatel a Blackberry.

smartphone TCL PLEX

Čo nájdeme v balení?

V balení sa nachádza nabíjačka, mobilné zariadenie, kľúčik na vyberanie SIM karty, plastové ochranné puzdro a príslušné dokumenty.

smartphone TCL PLEX

Dizajn

TLC Plex je smartfón, ktorý zaujme zaobleným tvarom a krásnou farebnosťou. Na trhu je k dispozícii v dvoch farebných verziách, bielej a čiernej. Špeciálna 3D holografická úprava vytvára na svetle zaujímavé farebné prechody. Netypicky sa v ľavej hornej časti obrazovky nachádza predný fotoaparát. Na pravom boku telefónu sú umiestnené klasické tlačidlá na ovládanie hlasitosti reproduktora a tlačidlo na zapnutie alebo vypnutie zariadenia. Na ľavej strane je „Smart Key“ s možnosťou troch nastavení na jedno stlačenie, dvojstlačenie a dlhšie podržanie.

smartphone TCL PLEX

Zadná strana telefónu ako zvyčajne patrí fotoaparátu s troma šošovkami, ktoré sú vo vodorovnej polohe v hornej tretine telefónu.

smartphone TCL PLEX

Hardvér a softvér

Jadrom mobilného telefónu je chipset Snapdragon 675 v kombinácii so 6 GB pamäťou RAM. Tým sa zaraďuje TLC Plex vo svojej kategórii do výkonnostného nadpriemeru. Systém beží na verzii Androidu s označením Android 10.

Používateľ dostane k dispozícii 128 GB pamäte (reálne samozrejme o niečo menej, pretože časť využije operačný systém a predinštalovaný softvér), ktorá je ešte navyše rozšíriteľná pomocou microSD karty až o 256 GB.

O dostatok energie sa postará batéria s kapacitou 3 820 mAh a takmer samozrejmosťou je v tejto triede zariadení aj rýchlonabíjanie. Pri bežnej prevádzke TCL Plex zvládne dva dni bez nabíjania. Príjemne poteší aj prítomnosť slúchadlového  3,5 mm Jack konektoru.

smartphone TCL PLEX

Operačný systém Android

V TLC Plex sa nachádza verzia Androidu z roku 2019. Názov je Android 10. Hlavnou novinkou tohto Androidu je tmavý režim. Na Androide 10 si prvú zmenu všimnete pri pohľade na názov. Google sa rozhodol zrušiť vymýšľanie slovných názvov.

Displej

smartphone TCL PLEX

Konštruktéri na prednej strane telefónu TLC Plex navrhli displej tak, že zaberá 90 % plochy čelnej strany telefónu. Na predný fotoaparát nechali priestor v ľavej hornej časti displeja. Je to zaujímavý krok zo strany TLC, predsa len selfie kamery zaberali vždy strednú časť obrazovky.

Displej samotný má uhlopriečku 6,5 palca ľahko posunutú do pomeru 19,53:9 a rozlíšenie 2 340 × 1 080 pixelov.

Na zobrazení si spoločnosť TLC nechala veľmi záležať. Siahli po technológii NXTVISION, ktorú už dobre preverili pri svojich televízoroch. Zaujímavé sú tiež tri režimy – adaptívny, na čítanie a tiež komfortný, ktorý má odbúravať 66 % škodlivého modrého svetla.

smartphone TCL PLEX

Fotoaparáty a ich celková kvalita

Zadný fotoaparát má tri objektívy. Hlavný používa 48 Mpx senzor Sony, druhým je širokouhlý objektív s rozlíšením 16 Mpx a šírkou záberu 123 stupňov. Tretia je doplnková šošovka vysoko citlivá na svetlo s rozlíšením 2 Mpx a veľkosťou pixelu 2,9 mikrometrov.

Čo sa týka snímania video nahrávok, telefón TLC Plex zvláda kvalitu nahrávky v 4K formáte, nehovoriac o 32-krát spomalených videách s frekvenciou 960 snímok za sekundu v HD kvalite.

Predný fotoaparát „selfie kamera“ disponuje rozlíšením 24 Mpx. Svojou kvalitou pri fotení záberov nezaostáva vďaka spojeniu štyroch pixelov do jedného.

smartphone TCL PLEX

Hlavný fotoaparát

Tento fotoaparát zaistí kvalitné snímky aj v noci alebo za zlých svetelných podmienok, pretože zachytí viac svetla než bežné snímače. TCL Plex využíva pri spracovaní snímok umelú inteligenciu a už spomínanú technológiou NXTVISION. Tá sa postará o korekciu jasu scény, odstráni šum a taktiež v reálnom čase zabezpečí prevod SDR na kvalitnejšie HDR. Podľa oficiálneho vyhlásenia výrobcu by mal mobilný telefón skvele fotiť nočné zábery. Jeho tzv. super nočný režim by mal byť schopný dostať zo snímanej scény maximum možného svetla.

Sami môžete posúdiť konečný výsledok fotenia v noci:

Fotografie nasnímané počas testu

Procesor

Jadrom mobilného telefónu TLC Plex je chipset Snapdragon 675. Čipset obsahuje niekoľko optimalizačných riešení, ktoré sa sústreďujú pre engine Unity, Unreal, Messiah alebo NeoX.

Prirodzene nechýba podpora pre rozhrania Vulkan, OpenGL 3.2, OpenCL a Snapdragon Profiler.

Snapdragon 675 má vylepšený procesor, ktorý tvoria dve výkonné jadra Cortex-A76 s maximálnym možným taktom na úrovni 2,0 GHz. Šesť zostávajúcich jadier Cortex-A55 pokryje efektívnu prevádzku pri menej náročných operáciách. Grafický čip zostáva rovnaký, teda Adreno 612.

Záver redakčného testu

Smartfón z dielne TCL s typovým označením PLEX je dobrou voľbou pri kúpe. Telefón ponúkne svojmu majiteľovi všetko, čo vo svojej triede konkurencia často len chce mať. Telefón disponuje dostatočnou kapacitou batérie, excelentným HDR obrazom pri prehrávaní videa a vysokokvalitným zvukovým prejavom. Určite ide o skvelý pomer cena verzus výkon. Za nás, za redakciu techvia.sk telefón získava označene „redakčný tip“.

smartphone TCL PLEX

Parametre a špecifikácia

Základné parametre
Uhlopriečka displeja 6,53″
Rozlíšenie displeja  2340 × 1080
Operačný systém  Android 9
Slot na pamäťovú kartu  Áno
Pamäťová karta MicroSD
Max. veľkosť pamäťovej karty 256 GB
Fotoaparáty
Rozlíšenie zadnej kamery 48 Mpx, 16 Mpx, 2 Mpx
Rozlíšenie prednej kamery 24 Mpx
Dotykový displej
Výška 162,2 mm
Šírka 76,6 mm
Hĺbka 8 mm
Hmotnosť 192 g
Farba Čierna / biela
Displej
Uhlopriečka displeja 6,53″ (16,59 cm)
Rozlíšenie displeja 2340 x 1080
Typ displeja IPS
Pomer veľkosti displeja k telu 84,2 %
Jemnosť displeja 395 PPI
Tvar výrezu v displeji Diera
Výkon a výdrž
Procesor Qualcomm Snapdragon 675
Počet jadier 8
Frekvencia procesora 2 GHz
Operačná pamäť 6 GB
Grafický akcelerátor Adreno 612
Vnútorná pamäť 128 GB
Batéria 3820 mAh
Výkon nabíjania 18 W
Konektory – porty
Konektory Jack (3,5mm), USB-C
Konfigurácia kariet Hybridný slot
Dátové služby LTE (4G), HSPA (3.5G), EDGE (2.5G), GPRS (2G)
Bezdrôtové technológie WiFi, Bluetooth, GPS, NFC, A-GPS, Galileo
Senzory Pohybový senzor, Gyroskop, Svetelný senzor, Senzor priblíženia (priximity)
Frekvencia LTE  800 MHz, 900 MHz, 1 800 MHz, 1 900 MHz, 2 100 MHz, 2 600 MHz
Typ SIM karty  Nano SIM
Obsah balenia
Príslušenstvo v balení Nabíjačka, dátový kábel USB-C, PVC ochranný obal

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here