Moto g 5G plus

Tentokrát sme mali v našej redakcii možnosť vyskúšať si jednu z noviniek od Motoroly, a to model Motorola g 5G Plus. Tento telefón je zástupcom strednej triedy, no v mnohých smeroch sa správa ako oveľa drahší telefón.

Prvý kontakt

Po otvorení balenia v ňom nájdeme telefón Motorola g 5G Plus, adaptér, nabíjací USB-C kábel, ihlu na otváranie slotu na SIM kartu, stručný návod na používanie a ochranný obal, ktorý vždy poteší.

Moto g 5G plus

Dizajn

Prednej strane telefónu Motorola g 5G Plus dominuje veľký 6,7“ displej, v ktorého ľavom vrchnom rohu sú umiestnené dve selfie kamery. Rozmery telefónu sú 198 x 74 x 9 mm. Na pravej strane telefónu nájdeme skener odtlačkov prstov, ktorý zároveň funguje ako tlačidlo na zapínanie/vypínanie a nad ním tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Na ľavej strane sa nachádza tlačidlo, ktoré originálne funguje ako spúšťač Google Assistant, no dá sa prestaviť na niekoľko ďalších funkcií, a slot na SIM karty, prípadne SD kartu. Na spodnej strane telefónu je umiestnený reproduktor, mikrofón, USB-C konektor a 3,5mm jack.

Moto g 5G plus

Displej

Telefón má veľký 6,7“ FullHD IPS displej s obnovovacou frekvenciou 90Hz a technológiou HDR10. Vďaka 90Hz obnovovacej frekvencii displeja bude celkové fungovanie telefónu nielen zdanlivo plynulejšie, ale zároveň je pozeranie na tento typ displeja menej únavné pre oči. To, čo je však lepšie pre oči, nie je až tak dobré pre batériu, na ktorej je vidieť vyššiu spotrebu. Displej disponuje veľmi prirodzenými farbami. Nevýhodou je už asi zvyčajná absencia odolnosti voči vode a prachu.

Hardvér

Motorola g 5G Plus je vybavená 8-jadrovým procesorom Snapdragon 765, 6GB pamäte RAM, a taktiež 128GB internej pamäte, ku ktorej je možné pripojiť aj SD kartu až do veľkosti 1TB.
Okrem toho má aj obrovskú 5000mAh batériu, ktorá poteší najmä náročnejších užívateľov.
Snímač odtlačkov prstov sa nachádza na pravej strane a je spojený s tlačidlom na zapínanie/vypínanie. Napokon, ako už napovedá samotný názov tohto modelu, Motorola g 5G Plus podporuje aj fungovanie na 5G sieti, takže obsahuje aj malý skrytý potenciál do blízkej budúcnosti.

Konektivita

Nabíjanie je zabezpečené cez USB-C s technológiou TurboPower™ (18W), a samozrejme má aj možnosti pripojenia cez Wi-Fi, Bluetooth, GPS alebo NFC. Prítomný je taktiež 3,5mm jack, no chýba napríklad bezdrôtové nabíjanie.

Zvuk

Zvukový zážitok s Motorolou g 5G plus je príjemný v každom slova zmysle. Motorola sa v tomto smere snažila poskytnúť užívateľom príjemný zážitok, čo sa aj podarilo. Zvuk je čistý a aj pri nižšej hlasitosti je dostatočne hlasný na to, aby ste dokázali počuť čo chcete aj v hlučnejšom prostredí. Takisto poteší aj spomínaný 3,5mm jack, ktorý zabezpečí možnosť zbavenia sa zbytočných konektorov.

Batéria

Zdá sa, že Motorola kapacitou batérie nešetrila a obdarila tento model až 5000mAh batériou, vďaka ktorej zvládne Motorola g 5G Plus vykonávať aj náročnejšie úlohy po dlhšiu dobu. Podrobili sme ju počas nášho testovania niekoľkým skúškam, ktoré overia každú batériu, a musíme povedať, že sme boli príjemne prekvapení. Pri sledovaní videí na YouTube vydrží batéria približne 10 hodín (zo 100% na 0%) a pri hraní hier približne 6 hodín. Tieto údaje sa však môžu líšiť, pretože závisia od viacerých faktorov. Je potrebné zohľadniť typ hier, ich pripojenie na internet, GPS, poprípade iné faktory, ktoré ovplyvnia výdrž batérie.

Fotoaparát

Čo sa týka fotoaparátov, Motorola si akoby protirečila. Predné snímače (16Mpx a 8Mpx) sú podľa nás nadpriemerné a fotia ukážkovo, čisto a majú prirodzené farby. Treba však dodať, že na prednej kamere je prednastavený zjemňujúci filter, ktorý je vhodné okamžite po zapnutí fotoaparátu vypnúť a už nezapínať, pretože funguje „až príliš dobre“ a fotografie s ním vyzerajú naozaj zvláštne, až komicky.

Na druhej strane je štvorica snímačov a sú to: 48Mpx hlavný snímač, 8Mpx širokouhlý snímač, 5Mpx makro a 2Mpx snímač hĺbky ostrosti. Tieto snímače sú obstojné čo sa týka kvality fotografie, a dokonca fotografie aj pri 8-násobnom priblížení ešte stále nie sú tak zrnité ako u iných modelov. Takisto hĺbka obrazu a detaily vyzerajú prirodzene, no často im chýba farba. Môže to byť aj tým, že Motorola nemá úplne doladený fotoaparát. Občas sú fotografie akoby „zahmlené“.

Fotografie nasnímané počas testu

V ponuke výberu fotografických módov nájdete Portrét, Panoráma, Cinemagraph, Nočná fotografia a makro fotografia. Okrem toho je tu mód „výrez“, ktorý vystrihne zo záberu osobu na fotografii a tú je potom možné vložiť na iné pozadie. K dispozícii je aj možnosť použiť „živé filtre“ a „výber farby“.

Video je možné natáčať vo FullHD (60FPS) alebo 4K (30FPS) a taktiež sú k dispozícii 3 módy ako spomalený záber, časozberné video a makro video.

Záver

Moto g 5G plus je skvelý telefón pre každého, kto si potrpí na výkon a dlhú výdrž batérie, avšak s predsa len nižšími nárokmi na fotografie. V tom prípade budete s Motorolou g 5G Plus absolútne spokojní. Vo svojej cenovej kategórii je vo väčšine špecifikácií medzi elitou, takže svoj  nákup určite neoľutujete.

Fotografie sú bez úpravy.

Zariadenie
názov / model Moto g 5G plus
rozmery 168 x 74 x 9 mm
hmotnosť 207 g
počet SIM / formát 2 / nanoSIM
konštrukcia klasická s dotykovým displejom
Fingerprint áno
vodeodolnosť
obsah balenia Napájací adaptér EU v čiernej farbe (20W), USB-C kábel, nástroj na vyberanie SIM karty, rýchla príručka, bezpečnostné informácie
Displej
veľkosť 6,7″
typ HD+
rozlíšenie 2520 x 1080 px
Batéria
typ / kapacita Li-Po / 5000 mAh
Foto
zadná kamera 48 + 8 + 5 + 2 Mpx
blesk LED
zadná kamera video 4K@30fps, 1080p@30/60fps
predná kamera 16 Mpx
Platforma
operačný systém Android 10
frekvencia procesora 2 x 2.4 GHz & 6 x 1.8 GHz
počet jadier procesora 8
Pripojiteľnosť
dáta GSM / HSPA / LTE / 5G
Wi-Fi WiFi 802.11 a/b/g/n/ac | 2.4 GHz & 5GHz
BlueTooth 5.1
NFC áno
IrDA
GPS áno
Pamäť
vnútorná pamäť 128 GB
RAM 6 GB
pamäťová karta do 1 TB

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here