moto e7 plus

Motorola moto e7 plus je pravý telefón pre tých, ktorí potrebujú zariadenie, na ktoré sa dá spoľahnúť – telefonáty, ukázať fotografie, skontrolovať stav bankového účtu či občas si zahrať aj nejakú tú hru. Keďže spadá do nižšej cenovej kategórie, používateľ by mal vedieť, že toto nie je telefón na priveľkú záťaž či tvorbu dychberúcich fotografií, ale na každodennú bežnú prácu.moto e7 plus

Dizajn

Telefón Motorola moto e7 plus je vzhľadovo pre nás na vyššej priečke ako obvykle, a to vďaka netradičnému prechodu farby zo svetlomodrej pútajúcej pozornosť  až do tmavomodrej. Prvky na zadnej strane sú umiestnené do stredu. Dvojica fotoaparátov a LED svetlo sú v tmavom zaoblenom štvorci, pod ktorým je umiestnená čítačka odtlačkov prstov s logom Motorola.

moto e7 plus

Zo spodnej strany je mikrofón, reproduktor a microUSB konektor. Je škoda, že sa vývojári nerozhodli použiť novšie USB-C, ale v tomto prípade to nehrá žiadnu podstatnú rolu. Z vrchnej strany je iba audio 3,5mm kombinovaný jack na spúšťanie hudby na slúchadlách či reproduktore.

moto e7 plus

Na ľavej strane je šachta na buď hybridné nano SIM karty, či jednu nano SIM a jednu micro SD kartu (veľkosť je podporovaná až do microSDXC). Z opačnej strany sú dominantné tlačidlá na úpravu hlasitosti zvuku, motorola tlačidlo a on/off. Z prednej strany je v strede nad displejom umiestnený reproduktor na telefonické hovory a selfie kamera v miernom  kvapôčkovom výreze.

Displej

Displej má postačujúce rozlíšenie 720 x 1600 pixelov s uhlopriečkou 6,5“. Jedná sa o  LCD displej s IPS technológiou a s pomerom strán 20:9, pričom nám nie je známe, či má vystužené sklo proti pádom alebo škrabancom. V rohoch obrazovky je zaoblený a selfie fotoaparát je umiestnený v kvapôčkovom výreze, ktorý nie je výrazný a nijako neodpútava pozornosť používateľa.

moto e7 plus

Hardvér

Zariadenie Motorola moto e7 plus funguje na operačnom systéme Android 10 s osemjadrovým procesorom Qualcomm SM4250 Snapdragon 460 a GPU Adreno 610. Spoločne s 64 GB úložiskom a 4 GB dočasnej RAM  pamäte tvorí vcelku dobrý telefón na bežné veci, ktoré vás počas pracovného dňa stretnú.

moto e7 plus

Pamäť je možné rozšíriť micro SDXC kartou, ak nahradíte jedno miesto SIM karty.

Zo spodnej strany je reproduktor, ktorý slúži primárne na prehrávanie hudby či konferenčný hovor. Nad displejom je menší reproduktor, ktorý slúži iba na telefonovanie. Okrem toho na externé prehrávanie zvuku rôzneho druhu je k dispozícii 3,5mm kombinovaný audio jack.

moto e7 plus

Motorola moto e7 plus disponuje veľkým akumulátorom s kapacitou až 5000 mAh, čo pri nenáročnom používaní vystačí na necelé dva dni. Nabíja sa cez 10W micro USB konektor.

V zadnej časti je umiestnená čítačka odtlačkov prstov s logom Motorola, ktorý je podľa našich testov spoľahlivý a priemerne rýchly.

Fotoaparát

Hoci fotoaparát nie je určený na tvorbu profesionálnych fotografií, na bežné fotografie kvalitou samozrejme postačuje. Dynamický rozsah a kontrast je možno trochu nižší, než na aký sme zvyknutí, ale opäť platí, že bohato stačí na fotografovanie textu z papiera, selfie z dovolenky či fotografiu domáceho miláčika.

moto e7 plus

Hlavný fotoaparát má až 48 Mpx so svetelnosťou f/1,7, ktorý dopĺňa fotoaparát slúžiaci iba na režim dynamického rozostrenia scény s rozlíšením 2 Mpx. Telefón dokáže zaznamenávať video do rozlíšenia 1080p, teda klasické FullHD, 30 FPS pre selfie kameru a až 60 FPS pre prednú kameru.

moto e7 plus

Selfie kamera má 8 Mpx so svetelnosťou f/2,2 a rovnakou ohniskovou vzdialenosťou ako hlavný fotoaparát. Zostava disponuje možnosťou HDR fotografie, panorámy či dosvietenia scény pomocou LED, tak ako sme zvyknutí pri iných telefónoch.

Fotografie nasnímané smartfónom moto e7 PLUS

Konektivita

Telefón Motorola moto e7 plus pomocou kábla pripojíte cez micro USB 2.0 konektor zo spodnej časti telefónu. Okrem toho má k dispozícii Bluetooth verzie 5.0, čo vám umožňuje počúvať hudbu cez oddelené bezdrôtové slúchadlá a Wi-Fi je už dlhé roky samozrejmosťou.

moto e7 plus

Záver

Motorola moto e7 plus je veľmi úhľadný telefón s priemernou hardvérovou výbavou. Môžeme ho odporučiť všetkým tým, ktorí nutne nevyhľadávajú najnovšiu techniku v oblasti informačných technológií, ale stačí im spoľahlivý telefón na každodenné použitie.

moto e7 plus

Technické špecifikácie
model
Motorola moto e7 PLUS
rozmery 165,21 x 75,73 x 9,18 mm
hmotnosť 180 g
počet SIM / formát 2 / nanoSIM
konštrukcia klasická s dotykovým displejom
Fingerprint áno
vodeodolnosť
obsah balenia Smartfon, manuál, cestovná nabíjačka, micro-usb kábel, nástroj navyberanie sim kariet
Displej
veľkosť 6,5″
typ IPS
rozlíšenie 1600 x 720 px
Batéria
typ / kapacita Li-Po / 5000 mAh
Foto
zadná kamera 48 + 2 Mpx
blesk LED
zadná kamera video 1080p@30/60fps
predná kamera 8 Mpx
Platforma
operačný systém Android 10
frekvencia procesora 4 x 1.8 GHz & 4 x 1.6 GHz
počet jadier procesora 8
Pripojiteľnosť
dáta GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac | 2.4GHz | Wi-Fi hotspot
BlueTooth 5.0
NFC
IrDA
GPS áno
Pamäť
vnútorná pamäť 64 GB
RAM 4 GB
pamäťová karta do 512 GB

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here