Motorola One Fusion+

V našej redakcii techvia.sk sme mali opäť možnosť vyskúšať ďalšiu novinku od Motoroly. Je ňou model Motorola One Fusion+, zástupca strednej triedy s pár prvkami prémiovej triedy.

Prvý kontakt

V samotnej krabici sa nachádza bežná výbava, čo znamená telefón, adaptér, nabíjací kábel, ihla na výber slotu na SIM kartu a dokumentácia k telefónu.

Motorola One Fusion+

Dizajn

Prednej strane Motoroly One Fusion+ dominuje 6,5“ displej, ktorý má na dnešné pomery celkom výrazné rámiky. Telo telefónu je plastové, čo mu pridáva na praktickosti. Na telefóne nie sú viditeľné odtlačky prstov a je menšia pravdepodobnosť rozbitia zadnej strany. Na ľavej strane telefónu sa Motorola tentokrát rozhodla neumiestniť žiadne tlačidlá, všetky sa teda nachádzajú vpravo. Nájdete tam tlačidlo na vypínanie/zapínanie zariadenia, ovládanie hlasitosti a tlačidlo Google Assistant. Na vrchnej strane je umiestnená výsuvná kamera, slot na SIM kartu a mikrofón, a v neposlednom rade na spodnej strane majú svoje miesto reproduktor, mikrofón, USB-C konektor a 3,5mm jack.

Motorola One Fusion+

Displej

Motorola One Fusion+ disponuje 6,5“ FullHD IPS displejom, ktorý zaberá 81 % prednej strany, čo je pre bežného užívateľa dostačujúce. V prípade, že ste si zvykli už na bezrámikový telefón, môžu vám rámiky Motoroly One Fusion+ pripadať nezvyčajne veľké. Veľkým plus pre Motorolu je obnovovacia frekvencia, ktorá dosahuje 90 Hz, čo ako už vieme šetrí oči, avšak dáva zabrať batérii. Svetelnosť je dostatočná aj na priamom slnku (na najvyššom jase). Opäť je tu však absencia odolnosti voči prachu a vode.

Hardvér a Softvér

Ako sme už u Motoroly zvyknutí, aj One Fusion+ funguje na tzv. „čistom“ Androide 10. Poháňa ho 2,2GHz procesor Qualcomm® Snapdragon™ 730 v spolupráci so 6GB RAM, čo zabezpečuje plynulé fungovanie telefónu aj pri multitaskingu. Pri tomto modeli však Motorola vynechala pripojenie na 5G sieť.  Vnútorná pamäť má základnú kapacitu 128 GB, no vďaka slotu na MicroSD karty je ju možné zvýšiť až na 1 TB. Čítačka odtlačkov prstov sa nachádza na zadnej strane šikovne spojená s logom Motoroly, takže si ju takmer nevšimnete.
Zvyšné súčasti hardvéru, ktoré treba spomenúť sú snímač priblíženia, akcelerometer, senzor okolitého osvetlenia a gyroskop.

Motorola One Fusion+

Konektivita

V oblasti konektivity dostala Motorola One Fusion+ takmer všetko, čo by ste od telefónu vyžadovali. Prítomný je Bluetooth 4.2 a 5.0; Wi-Fi 2,4GHz + 5GHz, GPS, Hybridný slot na dve nano SIM karty, prípadne jednu nano SIM a jednu MicroSD kartu a samozrejme USB-C port. Bohužiaľ, Motorola One Fusion+ nedisponuje NFC, takže platby telefónom nie sú možné.

Batéria

Batéria má opäť raz kráľovskú kapacitu 5 000 mAh, ktorá pri nenáročnom používaní vydrží bez problémov aj dva dni. Samozrejme stále platí, že na batériu náročnejšie aplikácie túto výdrž výrazne znížia. Súčasne má One Fusion+ aj 15W nabíjanie TurboPower™, čo je však už dnes pri 5 000mAh batérii trochu pomalé. Vybitý telefón nabijete z 0 % na 100 % za približne 2 hodiny.

Motorola One Fusion+

Zvuk

Po zvukovej stránke by sa dala Motorole One Fusion+ vyčítať absencia druhého reproduktora, avšak aj ten jeden, ktorý One Fusion+ má je dostatočne výkonný na bežnú prevádzku, dokonca aj v hlučnejšom prostredí. Na spodnej strane telefónu sa nachádza 3,5mm jack, ktorý je u Motoroly bežný.

Fotoaparát

Motorola One Fusion+

Na zadnej strane má Motorola One Fusion+  štyri snímače: Hlavný snímač (64 Mpx), ktorý má na starosti vysoko kvalitné fotografie, Ultraširoký snímač (8 Mpx), vďaka ktorému dokážete do fotiek zmestiť aj väčšie objekty ako napríklad budovy, aj napriek nedostatku vzdialenosti, Macro snímač (5 Mpx) na fotenie detailov a Snímač hĺbky ostrosti (2 Mpx).
Predná selfie kamera je vysúvacia, takže z displeja nezaberá absolútne nič, čo sa nám osobne veľmi páči. Predný snímač má rozlíšenie 16 Mpx.

Motorola One Fusion+

Video

Hlavný snímač dokáže snímať video maximálne v UHD (4K) pri 30FPS, FullHD (1 080p) pri 60/30FPS, prípadne HD (720p) pri 30FPS. Ultraširoký snímač zvládne maximálne FHD (1 080p) pri 30FPS a Macro snímač zvládne FHD (1 080p) alebo HD (720p), obidva pri 30FPS.
Predný snímač zvláda rovnako FHD (1 080p) alebo HD (720p) pri 30FPS.

Funkcie fotoaparátu

Tento raz sa Motorola s funkciami fotoaparátu trochu pohrala a Motorola One Fusion+ obdržala celú plejádu fotografických módov. Spomedzi mnohých spomenieme napríklad Aktívne fotografie, Sekvenčné snímanie, Portrét, Živý filter, Priblíženie s vysokým rozlíšením, Najlepšia snímka, Nálepky pre rozšírenú realitu, Kinematograf, Výber farby alebo Výrez. Niektoré fotografie vytvorené aj v spomenutých módoch sú uvedené nižšie.

Fotografie nasnímané počas redakčného testu

Záver

Ako zástupca strednej triedy je Motorola One Fusion+ obstojný telefón. Pozitíva tohto modelu sú najmä nadštandardne veľká batéria, výkonný snímač fotoaparátu, veľká a dokonca rozšíriteľná vnútorná pamäť, slušný výkon a nízka cena.
Slabšie stránky Motorola One Fusion+ sú najmä pomalé nabíjanie, ktoré pri tak veľkej batérii citeľne nestačí, pomalý fotoaparát v horších svetelných podmienkach a absencia nielen NFC, ale aj odolnosti voči vode a prachu.
Celkovo však Motorola One Fusion+  je solídny telefón, ktorý pri cene necelých 290 € určite stojí za zváženie. Pre používateľov, ktorí nehľadajú vlajkovú loď s top parametrami je to určite dobrá voľba.

Motorola One Fusion+

smartfón
Motrola One Fusion+
rozmery 162,9 x 76,4 x 9,6 mm
hmotnosť 210 g
počet SIM / formát 2 / nanoSIM
konštrukcia klasická s dotykovým displejom
Fingerprint áno
vodeodolnosť
obsah balenia Telefón, cestovná nabíjačka, dátový kábel, manuál
Displej
veľkosť 6,5″
typ IPS
rozlíšenie 2340 x 1080 px
Batéria
typ / kapacita Li-Po / 5000 mAh
Foto
zadná kamera 64 + 8 + 5 + 2 Mpx
blesk LED
zadná kamera video 4K@30fps, 1080p@30/60fps
predná kamera 16 Mpx
Platforma
operačný systém Android 10
frekvencia procesora 2 x 2.2 GHz & 6 x 1.8 GHz
počet jadier procesora 8
Pripojiteľnosť
dáta GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
BlueTooth 5.0
NFC
IrDA
GPS áno
Pamäť
vnútorná pamäť 128 GB
RAM 6 GB
pamäťová karta do 1 TB

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here