HUAWEI MateBook X Pro 2022

Spoločnosť HUAWEI prišla s novým kancelárskym notebookom typu HUAWEI MateBook X Pro 2022, ktorý sa môže pochváliť najmä dlhou výdržou batérie a svojím prekvapivo dobrým výkonom v tak malom kompaktnom zariadení. V redakcii Techvia.sk sme mali možnosť tento notebook otestovať.

HUAWEI MateBook X Pro 2022

notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

Dizajn

Notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022 sme dostali k dispozícii v atramentovej modrej matnej farbe, s minimalistickými prvkami a príjemným dizajnom. Na zadnej strane nájdeme logo spoločnosti HUAWEI. Notebook váži len 1,27 kg a jeho hrúbka je tiež len 14 mm, takže je veľmi vhodný na každodenné prenášanie. Pri jeho otváraní sú zabudované aj malé magnety.

notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

Klávesnica pôsobí veľmi príjemne, jej súčasťou je aj odomykanie pomocou odtlačkov prstov na zapínacom tlačidle, avšak absentuje numerická časť. V klávesnici je zabudované aj podsvietenie s 2 levelmi.

klávesnica notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

Na ľavej strane notebooku nájdeme porty: Thunderbolt 4×2, na nabíjanie, prenášanie displeja a prenos dát. Súčasťou je aj 3,5mm jack konektor na slúchadlá. Na pravej strane sú umiestnené USB-C konektory, ktoré taktiež môžu poslúžiť na nabíjanie, prenos dát ako aj displeja.

notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

MateBook X Pro 2022

Displej

HUAWEI MateBook X Pro 2022 má displej s pomerom strán 3:2. Ide o dotykovú lesklú obrazovku s rozlíšením 3120 x 2080 Px a maximálnym jasom 500 nitov. Zobrazovací panel má živé farby s dobrým kontrastom. Sledovanie zobrazovaného obsahu si vychutnáte pri pozorovacom uhle 178°. Okolo displeja sa nachádzajú minimálne rámiky. Horný čierny rámik obsahuje web kameru s rozlíšením 720 Px. Obraz, ktorý táto kamera zosníma, ocenia pripojení účastníci pri video hovoroch.

systém obrazovka notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

displej notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

Batéria

Batéria notebooku postačí na jeden pracovný čas používania. Nabíjanie je realizované pomocou 90W adaptéra s káblom zakončeným konektorom USB-C.

nabíjanie notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

nabíjanie notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

Procesor

systém notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022

HUAWEI MateBook X Pro 2022 je vybavený procesorom najnovšej generácie Intel Core i7 – 1260P a grafickou jednotkou GPU Intel Iris Xe. 16GB RAM je na svoju triedu veľmi dobrá. V tomto modeli si užívatelia môžu vybrať veľkosť úložiska podľa seba z možností 512 GB alebo 1TB. V nastaveniach si taktiež môžete nastaviť jeho výkon, ktorý sme testovali pomocou aplikácie CINEBENCH. V nasledujúcich obrázkoch si môžete pozrieť dosiahnutý výkon po odskúšaní.

Zhrnutie

HUAWEI MateBook X Pro 2022

Notebook HUAWEI MateBook X Pro 2022 oceníte pri používaní nielen v rámci kancelárie, ale aj na cestách. K prednostiam zariadenia patrí telo z hliníkovej zliatiny, Bluetooth 5.1, podpora NFC, reprodukovaný zvuk šesticou reproduktorov a hmotnosť 1,38 kg. Zabezpečenie notebooku je možné prostredníctvom snímača odtlačkov prstov umiesteného v zapínacom tlačidle alebo rozpoznaním tváre nasnímanej web kamerou. Notebook má predinštalovaný Windows 10 Home.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here