herné príslušenstvo MSI v recenzií
Do redakcie nám na recenziu prišlo nadupadné herné príslušenstvo od spoločnosti MSI.

MSI je v komunite hráčov dobre známa firma a každá z ich noviniek má niečo do seba. Jedná sa o  herné notebooky, herné počítače a veľa iného herného príslušenstva.  Recenzované produkty boli predstavené len nedávno a v tejto recenzii si ich predstavíme trochu podrobnejšie. Špecifikácie sme dali nateraz bokom a o názor na herné príslušenstvo sme požiadali priamo profiesionálnych hráčov.

GK-701 RGB  Herná klávesnica
Rozloženie klávesnice

Hráčska klávesnica nás zaujala asi najviac, a preto ju spomíname ako prvú. Klávesnica je na prvý pohľad príjemná a prehľadná. Tlačidlá majú klasické rozloženie aké môžeme nájsť aj na staršej, taktiež mechanickej klávesnici od MSI – GK-701 MECHANICALL GAMING KEYBOARD. Tlačidlo Fn (Funkcia) je odlíšené od ostatných tlačidiel na recenzovanej klávesnici,  vyobrazením loga MSI. Zvuk tlačidiel pri ich stláčaní je príjemný a rovnako ako ich celková odozva. Počas používania sa nemusíte obávať, že sa vám klávesnica bude hýbať, naopak, vďaka gumeným nohám je veľmi stabilná. Rozloženie kláves je dokonalé na milimeter a jediným tlačidlom, ktoré je o niečo menšie ako by sme očakávali, je tlačidlo shift na ľavej strane. Počas prvých minút hrania sme si ho často zmýlili s tlačidlom vedľa, no približne po hodine a pol sme si na toto rozloženie úplne zvykli.

Podsvietenie recenzovanej klávesnice

Celá klávesnica je podsvietená, ako je zrejmé už pri pohľade na jej názov. Vyskúšali sme väčšinu z ponúkaných 20 režimov podsvietenia a musíme povedať, že recenzovaná klávesnica vám podá naozaj pekné a živé farby. Všetky zmeny efektov RGB klávesnice, či už rýchlosť menenia farieb alebo ich rozmanitosť môžete nastaviť jednoducho pomocou klávesových skratiek v hornej časti klávesnice. Veľkým plusom je zmena rýchlosti podsvietenia. Podľa žánru a chuti si viete prispôsobiť vzhľad svojej klávesnice a podať tak lepší herný výkon. Podsvietenie RGB klávesnice si vychutnáte najmä pri hraní potme.

Pocity profesionálneho hráča

„Klávesnica MSI GK-701 RGB, ktorá nám prišla do redakcie na recenziu vám poskytne zaujímavý herný zážitok. S touto klávesnicou som bol veľmi spokojný a hralo sa mi na nej veľmi dobre. Zo začiatku mi chvíľu trvalo, kým som si zvykol na jej tvar a jemné zmeny veľkosti tlačidiel, keďže klávesnica, ktorú používam má tlačidlá o niečo väčšie a taktiež má iné rozloženie. Táto mechanická klávesnica bola veľmi príjemnou zmenou pri hraní, a keď si spojím všetky možnosti ktoré ponúka, odporučil by som ju aj ostatným.“

Clutch GM60  Herná myš

Ako druhú sme si do našej recenzie vybrali hernú myš Clutch GM60. I keď je väčšia ako priemerné herné myšky, nášmu testovaciemu profesionálovi rýchlo padla do ruky. Jej dizajn je veľmi elegantný a prepracovaný. Samotná inštalácia z CD, ktoré je súčasťou balenia, prebehla rýchlo. Softvér našej testovanej laserovej myši dokáže hráčom poskytnúť nekonečné možnosti. Nastavenie farby a jej efektov či synchronizáciu s iným RGB herným príslušenstvom, akým môže byť práve vyššie spomínaná recenzovaná herná klávesnica GK-701 RGB, vám umožnia funkcie MSI RGB Mystic Light a Mystic Light Sync. Aplikácia MSI Gaming Center hráčom zase umožní nastavovať si detaily a parametre podľa hry, ktorú sa rozhodnú hrať. Táto vychytaná aplikácia umožňuje aj zmenu DPI podľa potreby hráča od 1 až do hodnoty 10,800.

Pocity profesionálneho hráča

„Herná myška Clutch GM60 je oproti tej mojej výrazne ľahšia. Štvorica programovateľných tlačidiel vám umožní okamžite reagovať na podnety akejkoľvek hry a vymeniteľné bočné časti na myške zvýšia vaše pohodlie na maximálnu úroveň. K základnému telu hernej myši ich pripojíte jednoducho za pomoci malých magnetov. Podsvietenie, ktoré si navolíte podľa momentálnej nálady, dodáva hraniu profesionálny zážitok.“

Force GC30 Bezdrôtový gamepad v recenzií

Ako posledný sme pre vás otestovali tento šikovný gamepad z dielne MSI. Jedná sa o ovládač s vysokou citlivosťou a presnosťou určený na posúvanie svojich herných zručností na úplne iný level. Oproti iným ovládačom, vydržia tieto zo série Force GC v priemere až o milión kliknutí dlhšie. To, čo zapôsobí na recenzovanom gamepade ako prvé, je farebné prevedenie vo farbách spoločnosti MSI. Ovládač je taktiež prekvapivo veľmi ľahký. Pri rôznych typoch hier oceníte vskutku šikovnú maličkosť, a to možnosť výmeny krytu na D-pad. Počas hrania ich nestratíte vďaka ich magnetickému uchyteniu ku zvyšku gamepadu.

Napájanie ovládača je situované v jeho prednej časti. Veľmi zaujímavou funkciou testovaného gamepadu je možnosť prepínania medzi bezdrôtovým a drôtovým hraním priamo počas akcie. Nerušene tak zostanete súčasťou deja a nič vám za tú chvíľu neunikne. Balenie je celkom rozmanité a okrem dvoch vymeniteľných krytov D-padu sa v ňom nachádza aj 2 m USB kábel, USB kľúč a taktiež OTG kábel pre zariadenia so systémom Android o celkovej dĺžke 30 cm.

Pocity profesionálneho hráča

„Jednoduchý, no zároveň dokonale prepracovaný. Takto na mňa zapôsobil gamepad, ktorý som pre redakciu Techvia otestoval ako posledný. Vibračná odozva pri hraní v kombinácii s presnosťou akcelerátoru bola neskutočná a pokiaľ som jednu a tú istú hru hral najskôr na recenzovanej GK-701 RGB klávesnici a následne s použitím gamepadu Force GC30, dostal som dva úplne rozdielne výsledky. Oba bol kladné, no s použitím gamepadu hra naberá iný rozmer a na svoje úspechy ste potom patrične hrdý, keďže presné zásahy či vyhraté kolá vyžadujú určitú dávku zručnosti. „

Záverečný verdikt našej recenzie

V našej redakcii sme sa jednohlasne zhodli, že pokiaľ ste gamer a hráč srdcom i dušou, každé z našich troch testovaných herných zariadení si veľmi rýchlo obľúbite. Poďme teda rovno k cene týchto zariadení. Na slovenskom trhu sa herná klávesnica GK-701 RGB predáva za 105,50 € vrátane DPH. Herná myš Clutch GM60 sa predáva za 80,66 € s DPH a trojicu uzatvára gamepad Force GC30, za ktorý zaplatíte približne 45 € vrátane DPH. Zariadenia nesklamali, jednoznačne vám ich za našu redakciu odporúčame.

text & foto Martin Morávek a Matej Bičan