TUF Dash F15 FX517Z

Spoločnosť ASUS prišla na trh s herným notebookom, konkrétne s modelom TUF Dash F15 FX517Z, ktorý sme mali možnosť vyskúšať aj v našej redakcii techvia.sk.

notebook TUF Dash F15 FX517Z

Dizajn

Notebook ASUS TUF Dash F15 je zvýraznený čistou bielou farbou navrchu, ktorá pôsobí jedinečným dojmom a často sa pri herných notebookoch nevidí.

notebook TUF Dash F15 FX517Z

Notebook váži až 2 kg, takže nie je špecificky určený na každodenné prenášanie. Zapínacie tlačidlo sa nachádza nad samotnou klávesnicou, kláves má tvar loga TUF.

notebook TUF Dash F15 FX517Z

Klávesnica je šedej farby, pričom tlačidlá WASD sú bielej farby, čo hráči určite ocenia pri hraní hier. Klávesnica ponúka tri stupne podsvietenia. V notebooku sa nachádza 720Mpx webkamera. Klávesy majú prijateľnú veľkosť. Medzery medzi klávesmi sú dostatočné, takže nedochádza k náhodným preklepom pri používaní.  Touchpad je dostatočne veľký s dobrou odozvou na pohyb prsta. Dizajnovým prvkom je znak TUF, nachádzajúci sa v pravom hornom rohu touchpadu.

Čo sa týka konektorov, na ľavej strane nájdeme pripojenie na internetový kábel RJ45, HDMI vstup, 2x USB konektor s typom A, USB konektor s typom C, ponúkajúci aj Thunderbolt 4 a DisplayPort. Nechýba ani 3,5mm jack a konektor na nabíjačku. Na pravej strane sa nachádza len USB konektor a zámok na notebook.

Nabíjanie

Nabíjanie 4-článkovej 76WHrs  batérie prebieha pomocou 200-wattového adaptéra a nabíjacieho konektora. Adaptér je pomerne väčších rozmerov.

nabíjanie notebook TUF Dash F15 FX517Z

Zvuk

Zvuk v prípade herného notebooku ASUS TUF Dash F15 si vychutnáte v režime Dolby Atmos. Tento zvuk oceníte nielen pri hraní hier, ale aj pri pozeraní filmov.

Displej

Herný notebook ASUS TUF Dash F15 je vybavený 15,6-palcovým matným displejom s rozlíšením 1920×1080, pričom sa jedná o zobrazovací panel IPS so 144Hz a s 8-bitovou hĺbkou. Obrazovka nie je dotyková.

displejSystém

Srdcom procesora je Intel i7-12650H 2,30 GHz s 8 jadrami,  s 12MB cachom a 64-bitovým operačným systémom Windows 11. Pomáha mu aj 16GB RAM pamäť. Typ úložiska je SSD s veľkosťou 512 GB.

systém

Výkonnosť notebooku sme už tradične vyskúšali v programe Cinebench, pričom na nasledujúcich obrázkoch si môžete pozrieť výsledky.

Cinebench s napájaním z el. siete turbo
napájanie el. siete turbo

Notebook ASUS TUF Dash F15 si môžete personalizovať na základe svojich preferencií pomocou programu Armoury Create. Ten si spustíte aj samotným klávesom, ktorý sa nachádza navrchu klávesnice. Program ponúka informáciu o teplote procesora či jeho výkone. Ďalej si viete ovládať využitie RAM-ky ako aj systému podsvietenia klávesov Aura.

Armoury Create

Zhrnutie

Notebook TUF Dash F15

Notebook ASUS TUF Dash F15 od spoločnosti ASUS je pre herných hráčov naozaj skvelou investíciou. Hoci notebook je pomerne hlučný, avšak pomocou chladenia a funkcií v rámci Armoury Create si viete nastaviť a vychutnať hry v plnej kvalite bez rušenia. Počas nášho redakčného testu nebol problém s prehrievaním ani po niekoľkých hodinách používania. ASUS TUF Dash F15 má pomerne dobrú výdrž batérie, čo však záleží od používania. Príjemným dojmom pôsobí aj podsvietená klávesnica. S celkovým výkonom tohto herného notebooku môžete byť naozaj spokojní.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here