Lenovo Yoga Slim 9

V našej redakcii techvia.sk sme mali možnosť vyskúšať notebook od spoločnosti Lenovo s názvom Yoga Slim 9 14IAP7. Na notebook s vysokou výkonnosťou a skvelými vlastnosťami sme sa bližšie pozreli a otestovali ho.

Lenovo Yoga Slim 9

Dizajn

Notebook Lenovo Yoga Slim 9 14IAP7 prináša minimalistický kancelársky dizajn. Zadná strana vyniká lesklým povrchom z 3D skla a jemným detailom v podobe nápisu YOGA. Na vrchnej časti sa nachádza hrana, ktorá napomáha pri otváraní notebooku. Hliníkové telo s veľmi pekným detailom zaoblených hrán dodáva notebooku eleganciu a je vidieť, že sa výrobca precízne venoval detailom. Notebook má 180° otvorenie.

notebook Lenovo Yoga Slim 9

Na pravej strane nájdeme mechanické zapnutie, 1 Thunderbolt 4 konektor a mechanické zapnutie/zablokovanie kamery vďaka systému E-shutter. Na ľavej časti sa nachádzajú 2 USB-C Thunderbolty 4.

Klávesnica má 3 druhy podsvietenia: automatické podsvietenie, 1. stupeň a 2. stupeň. Klávesy sú ideálnej veľkosti, medzery medzi klávesmi sú dobré a samotný zdvih pri stlačení je veľmi príjemný, takže práca na klávesnici je pohodlná vďaka jej ergonómii a nedochádza k nežiaducim preklepom pri písaní textov.

Touchpad je umiestnený s jemnou odchýlkou v strede dolnej časti. Práca s ním je pohodlná, je pomerne veľký a má veľmi dobrú citlivosť na dotyk. Samozrejme, podporuje aj gestá, napríklad približovanie, oddialenie dvoma prstami, posúvanie stránky a podobne.

notebook Lenovo Yoga Slim 9

Displej notebooku

Snímka obrazovky Lenovo Yoga Slim 9

Lenovo Yoga Slim 9 14IAP7 disponuje 14″ dotykovým OLED displejom s rozlíšením až 4K (3840×2400) s maximálnym jasom 400 nitov a s pomerom strán 16:10. Zobrazovací panel s minimálnymi okrajmi, farbami a svietivosťou nesklame pri pozeraní filmov či vysokokvalitných záberov.  Pri dotykovom lesklom displeji je potrebné počítať aj s odleskami.

Výkon

Lenovo Yoga Slim 9

systém Lenovo Yoga Slim 9

V notebooku sa nachádza 14-jadrový procesor od značky Intel Core i7-1280P už 12. generácie s operačným systémom Windows 11 Pro, ktorý podporuje aj funkciu Hello. Notebook má zabudovanú až 32GB RAM pamäť, ktorá zabezpečí vysokú rýchlosť pri práci. V notebooku sa nachádza grafická karta od spoločnosti Intel Iris Xe Graphics.

Batéria, nabíjanie

Lenovo Yoga Slim 9 14IAP7 pri bežnom kancelárskom spôsobe používania vydrží na jedno nabitie jeden pracovný čas. Pod pojmom kancelársky spôsob využívania rozumieme prácu s textovými dokumentmi, tabuľkami, webovým prehliadačom a občasné zhliadnutie videa. Vstavaná batéria má kapacitu 75 Wh. Nabíjanie je zabezpečené 65W adaptérom, ktorý je ľahký s malými rozmermi vhodnými na prenášanie zariadenia. Batéria je samozrejme ovplyvnená hlasitosťou reproduktorov či režimom, ktorý využívame: Najvyšší výkon, Vyvážený a Najlepšia účinnosť napájania. Výkonnosť si môžete pozrieť v nasledujúcich obrázkoch po otestovaní v aplikácii Cinebench.

nabíjanie notebooku Lenovo Yoga Slim 9

Zvuk a kamera

V notebooku sa nachádzajú prémiové reproduktory z každej strany klávesnice a to dvakrát 2W a dvakrát 3W od systému reproduktorov známej značky Bowers & Wilkins. Zvuk je samozrejme veľmi kvalitný a reproduktory naozaj skvelo ťahajú basy aj výšky. Pokiaľ by ste si však zvuk chceli preniesť na vlastné reproduktory, poteší vás konektor jack alebo Bluetooth vo verzii 5.1. Nesmie chýbať aj duálny mikrofón, ktorý vám zaručí výborný zvuk pri video hovoroch. Pri nich vás neodradí ani Full HD kamera s 1080p. Notebook má v sebe zabudovanú funkciu Hello, na ktorú pridali IR kameru v prípade, že by ste mali zablokovanú kameru mechanickým spínačom.

kamera notebooku Lenovo Yoga Slim 9

Zhrnutie

Lenovo Yoga Slim 9

Notebook Lenovo Yoga Slim 9 14IAP7 je zariadenie s elegantným vzhľadom, výborným výkonom a dostatočnou batériou. Notebook môžete využiť ako pri kancelárskej práci, tak vďaka jeho priemernej veľkosti aj na cestovanie. Pri používaní sme veľmi ocenili 4K displej, príjemnú klávesnicu s dobre reagujúcim touchpadom a samozrejme nemôžeme zabudnúť spomenúť vysoko kvalitné reproduktory s vynikajúcou reprodukciou zvuku.

notebook Lenovo Yoga Slim 9

 Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here