Creative Chat USB

Spoločnosť Creative citlivo vníma súčasnú situáciu, kedy sú uprednostňované skôr online hovory či konferencie.  Svoje portfólio tak rozšírila o náhlavné slúchadlá Creative Chat USB. Slovo USB v názve naznačuje zakončenie slúchadiel konektorom USB-C.  Pre tých, ktorí potrebujú klasické USB je v balení k dispozícii aj redukcia na USB. Na trhu je dostupná aj verzia Creative Chat s klasickým 3,5mm jack konektorom, na ktorú si môžete prečítať recenziu tu.

slúchadlá Creative Chat USB

Dizajn

Náhlavné slúchadlá Creative Chat USB sú vyhotovené v duchu praktického dizajnu s dôrazom kladeným na pohodlie, ktoré je zabezpečené mäkkou polstrovanou výplňou navrchu i na ušniciach. Užívatelia toto dielenské spracovanie ocenia najmä pri dlhých hodinách používania slúchadiel. Samotné slúchadlá sú vcelku robustné a sú stavané na dlhodobú výdrž.

redukcia USB-C

Creative Chat USB je možné pripojiť pomocou USB-C alebo použitím redukcie na USB. Kábel s dĺžkou 2 m je pevne pripojený k slúchadlám na ľavej ušnici. Na kábli 50 cm od ušnice sa nachádza  ovládacie zariadenie slúchadiel, vďaka ktorému si slúchadlá viete jednoduchšie nastavovať než na počítači.

ovládanie hlasitosti

Na ovládacom zariadení sa nachádzajú tlačidlá na zapnutie, prehrávanie zvuku či prijatie hovoru, zapnutie/vypnutie mikrofónu a na bočnej strane ovládacieho zariadenia sú umiestnené tlačidlá ovládania hlasitosti. Tlačidlo mikrofónu pri vypnutí mikrofónu svieti a pri zapnutí je vypnuté.

Creative Chat USB

Mikrofón

Ďalšou vychytávkou slúchadiel Creative Chat USB  je ešte jednoduchšie ovládanie mikrofónu vďaka tomu, že mikrofón sa nachádza na otočnej ploche. V pozícii zarovno s konštrukciou slúchadiel je mikrofón vypnutý, pri sklopení mikrofónu do používateľskej polohy sa mikrofón zapne a zároveň zhasne svetielko na ovládacom zariadení. Mikrofón si okrem sklopenia a vyklopenia viete nastaviť aj ohnutím smerom „k“ alebo „od“ úst na lepšiu zrozumiteľnosť vďaka ohybnému kĺbu mikrofónu.

slúchadlá Creative Chat USB

Audio

Pod mäkkými vankúšikmi na ušniciach sa nachádzajú 40 mm neodymové reproduktory, ktoré veľmi kvalitne prenášajú hovorené slovo. V prípade, že  chcete slúchadlá použiť na reprodukciu filmu či hudby, tak treba mať na mysli, že sa jedná o slúchadlá určené najmä ku konferenčným hovorom a podobne. Slúchadlá je možné používať ihneď vďaka nastaveniu Plug & Play, pričom zariadenie ich automaticky rozpozná.

aplikácia Creative App

Pokiaľ sa rozhodnete nainštalovať aplikáciu Creative App, môžete si vďaka nej slúchadlá nastavovať a napríklad dosiahnuť tak lepšiu reprodukciu hudby pomocou equalizéra, nastaviť citlivosť mikrofónu či kvalitu zvuku.

Záver

slúchadlá Creative Chat USB

Slúchadlá Creative Chat USB sú veľmi dobrým spoločníkom pre konferenčné hovory. Zvuk, ktorý slúchadlá prenášajú je na dobrej úrovni. V prípade, že si chcete zvuk prispôsobiť je k dispozícii možnosť nainštalovania spomínanej aplikácie Creative App. Ovládanie slúchadiel je jednoduché a intuitívne. Ďalšou veľkou výhodou je zapnutie/vypnutie mikrofónu jeho pootočením  prostredníctvom ohybného kĺbu, keďže mikrofón je ku slúchadlám pripevnený na pevno. Slúchadlá vás pri nosení neobmedzujú a sú pohodlné aj vďaka svojej váhe len 206 g. Výhodou slúchadiel je ich vybavenie konektorom USB-C, vďaka čomu ich viete pripojiť aj k telefónu a realizovať konferenčné hovory cez telefón. V prípade, že preferujete používanie notebooku, v balení sa nachádza redukcia na USB.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here