LAMAX T6

Autokamera LAMAX T6 zdokumentuje dianie vo vašom okolí počas jazdy a rovnako sa postará o vaše auto, keď je zaparkované.

Dizajn

LAMAX T6

Kamera LAMAX T6 je jedna z najmenších, aké sme v redakcii mali možnosť otestovať. Rozmery kamery LAMAX T6 sú 5,2 x 4,6 x 4 cm s hmotnosťou 50 g. Malými rozmermi disponuje aj samotný držiak na kameru. Manipulácia s kamerou je pohodlná, ľahko sa odníma od držiaka.

kamera LAMAX T6

kamera LAMAX T6

Kamera LAMAX T6 sa nesie v štýle minimalistického dizajnu. Na prednej strane nájdeme šošovku. Na vrchnej strane je umiestnený upínací mechanizmus. Na bočnej strane pod ochrannou gumičkou má svoje miesto slot pre microSD kartu a mini konektor na pripojenie kamery k PC. Náprotivná bočná strana ponúka tlačidlo zapnutia či vypnutia kamery. MicroSD karta môže byť do veľkosti 128 GB. Zadná strana disponuje 1,5“ displejom, ktorý nie je dotykový. Ovládacie tlačidlá sa nachádzajú na spodnej strane kamery. Tlačidlá nie sú podsvietené.

autokamera LAMAX T6

autokamera LAMAX T6Inštalácia kamery do auta

Obsah balenia

LAMAX T6

V balení sa nachádza kamera, úchyt na sklo, lepky na prichytenie, nabíjací kábel, prenosný obal na kameru, auto nabíjačka a návod s pokynmi na inštaláciu. Nabíjací kábel má dĺžku 3m.
Kameru LAMAX T6 upevňujeme na sklo pomocou držiaka. Držiak najprv prilepíme priloženými 3M páskami na sklo. Následne sa kamera prichytáva k držiaku pomocou magnetu. Magnet je dostatočne silný. Kamera počas testu držala, nespadla z držiaka počas jazdy. Samotný prichytávací mechanizmus dovoľuje kameru otáčať do strán. Vertikálny sklon kamery sa dá mierne nastaviť iba pomocou prilepeného držiaka.  Napájanie kamery je zabezpečené cez držiak, ktorý máme nalepený na skle.

Video záznam

Šošovka kamery do auta má uhol záberu záznamu 140°. Video môže byť v rozlíšení 1920×1080 30FPS, 1280×720 30FPS vo formáte 16:9. Formát záznamu videa je MP4. Ak potrebujeme spraviť fotografiu, nie je to problém, výsledná fotografia má rozlíšenie 12 Mpx vo formáte JPEG. Svetelná citlivosť šošovky je f 2.0. Kamera nepoužíva pri zázname videa optickú stabilizáciu. Na lepšie zvládnutie prechodu zo svetla do tmy, napríklad pri prejazde tunelom alebo pri strete s protiidúcim vozidlom v tme, kamera LAMAX T6 používa funkciu WDR.

Kamera LAMAX T6 zaznamenáva videá alebo fotografie na microSD kartu. Veľkosť karty môže byť až 128 GB. Ak priestor microSD karty zaplníme, nevadí. V menu je možnosť zaznamenávať videá do slučky.  To znamená, že staré videá sa automaticky prepíšu.

Displej

Displej pokrýva celú zadnú stranu kamery. Veľkosť displeja je 1,5“. Displej nie je dotykový. Kamera disponuje vlastnou Wi-Fi sieťou. Wi-Fi slúži, aby sme sa ku kamere pripojili mobilným telefónom. Potom môžeme kameru ovládať mobilným telefónom pomocou aplikácie HQBKiNG.

autokamera LAMAX T6

Kamera LAMAX T6 počas jazdy zobrazuje aktuálne dianie pred kamerou. Aktuálnu rýchlosť či polohu pomocou signálu GPS. V nočných hodinách si môžete displej nechať vypnutý, aby vás nerušil jeho jas počas jazdy.

Parkovací režim kamery

Kamera LAMAX T6 vie monitorovať priestor pred kamerou aj počas doby parkovania automobilu. Avšak, aby kamera pracovala musí byť stále pripojená do elektrickej siete auta. Na monitorovanie priestoru používa detekciu pohybu. To znamená, že keď kamera zaznamená pohyb, spustí sa nahrávanie.

autokamera LAMAX T6

Zhrnutie

Autokamera LAMAX T6 je veľmi malé zariadenie, ktoré za čelným sklom pôsobí nenápadne a nezavadzia vo výhľade. Mechanizmus spolu s magnetom drží veľmi dobre. Veľkým plusom je ľahká manipulácia.  Vzhľadom na nízku hmotnosť 50 g, nie je problém kameru prenášať.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here