ASUS Zenbook 14 Flip OLED

Spoločnosť ASUS svojím zariadením Zenbook 14 Flip OLED poteší najmä kreatívcov a ľudí, obľubujúcich konvertibilné zariadenia.

Dizajn

Názov Flip evokuje, že sa v prípade tohto notebooku jedná o konvertibilné zariadenie. To znamená, že máme klasický notebook, ale keď ho otočíme o 360° vznikne veľký 14“ tablet. Transformácia je zabezpečená pomocou 360° kĺbu ErgoLift, ktorý je veľmi pevný a stavaný na dlhodobú záťaž.

Konektivita

ASUS Zenbook 14 Flip OLED na jednej z bočných strán disponuje konektorom HDMI, 2x USB-C a na ďalšej strane sa nachádza USB, konektor pre 3,5mm audio jack a čítačka microSD kariet.

 

Displej

Veľkým lákadlom pri tomto notebooku typu flip je 14-palcový displej typu OLED s rozlíšením 2880 x 1800px. Povrch displeja je lesklý a z dôvodu konvertibility na tablet je dotykový. Displeju niet čo vytknúť, nakoľko jeho odozva na dotyk prsta ako aj pera, ktoré je súčasťou balenia, je veľmi dobrá. Pozorovacie uhly displeja sú taktiež veľmi dobré a to aj na priamom slnečnom svetle. Prevrátenie obrazu z notebooku na tablet a opačne je veľmi rýchle a plynulé. Pomer strán displeja je 16:10 a samozrejme spĺňa aj certifikát na ochranu zraku voči modrému svetlu.

displej ZenBook 14 Flip OLED

Hardvér & Softvér

Zariadenie ASUS Zenbook 14 Flip OLED beží na OS Windows 11 Home  s procesorom AMD Ryzen 5 800H, 3,2 GHz. Ku kvalitnému výkonu notebooku napomáha 16 GB pamäte RAM. Pre vaše súbory je k dispozícii 512 GB ROM pamäte. Tento kvalitný setup zabezpečuje  súvislý chod  bez zaznamenaných lagov. Zariadenie je variabilne využiteľné aj vďaka peru priloženému v balení. Na notebooku sme samozrejme urobili aj Cinebench test, ktorého výsledky si môžete prezrieť nižšie.

Klávesnica

klávesnica ZenBook 14 Flip OLED

Klávesnica notebooku ASUS Zenbook 14 Flip OLED je podsvietená. Pod ňou sa nachádza touchpad kombinovaný s numerickou klávesnicou, ktorú je možné aktivovať tlačidlom v pravom hornom rohu. Klávesnica má veľmi dobrý rozostup klávesov s vynikajúcim zdvihom, čo napomáha pohodlnému písaniu.

displej ZenBook 14 Flip OLED

Zabezpečenie

Zabezpečenie notebooku je možné pomocou snímača odtlačkov prstov umiestneného v pravom hornom rohu klávesnice, ďalej je tu možnosť PIN kódu či snímania tváre pomocou kamery nachádzajúcej sa nad displejom.

klávesnica ZenBook 14 Flip OLED

Audio

Zvuk reprodukovaný zo zariadenia Zenbook 14 Flip OLED je zabezpečený  audio sústavou Harman/Kardon na veľmi dobrej úrovni. Externé zariadenia je možné pripojiť pomocou Bluetooth, ale aj tradične pomocou 3,5mm jacku.

audio ZenBook 14 Flip OLED

Batéria

čas na jedno nabitie

Notebook vydrží na jedno nabitie približne 6 hodín, čo súvisí aj s kvalitným displejom. Nabíjanie je veľmi rýchle pomocou 100W adaptéra priloženého v balení.

nabíjanie Zenbook 14 Flip OLED

Dotykové pero

dotykové pero Zenbook 14 Flip OLED

Ako sme už spomenuli, v balení sa nachádza aj do ruky veľmi dobre padnúce pero vo veľkosti ceruzky, napájané jednou tužkovou batériou. S perom sa pracuje veľmi pohodlne a z ruky nevypadáva.

dotykové pero Zenbook 14 Flip OLED

Záver

Notebook ASUS Zenbook 14 Flip OLED je zariadenie vyznačujúce sa kreatívnym využitím, konvertibilitou či možnosťou používania dotykového pera. Je odolné, s dobrou hardvérovou a softvérovou výbavou, pričom práca na ňom je komfortná.  Plusom je aj numerická časť klávesnice situovaná do touchpadu. Notebook je vďaka svojej ľahkej konštrukcii vhodný aj na pohodlný prenos.

notebook Zenbook 14 Flip OLED

notebook Zenbook 14 Flip OLED

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here