ASUS Zenbook Duo 2024

Spoločnosť ASUS rozšírila svoje portfólio na slovenskom trhu o nový notebook ASUS Zenbook Duo 2024. V našej redakcii techvia.sk sme mali možnosť tento notebook vyskúšať a otestovať. Jedná sa o inteligentný notebook s dvoma displejmi a odnímateľnou klávesnicou. Notebook prichádza v Inkwell Grey farbe. ASUS Zenbook Duo 2024 disponuje odolnosťou amerického vojenského štandardu MIL-STD 810H.

ASUS Zenbook Duo 2024

Dizajn

Telo notebooku je potiahnuté kvalitným celokovovým materiálom s kombinovaným šasi, pričom sleduje líniu veľmi elegantného a zároveň jednoduchého dizajnu. Fyzické rozmery zariadenia sú 31,35 x 21,79 x 1,46 ~ 1,99 cm. Celková hmotnosť notebooku aj s klávesnicou je 1,65 kg, jeho hmotnosť bez klávesnice predstavuje 1,35 kg. Hmotnosť samostatnej klávesnice je teda 0,30 kg. Na zadnej strane zariadenia je zabudovaný integrovaný stojan.

ASUS Zenbook Duo 2024

Displeje

Na notebooku ASUS Zenbook Duo 2024 sa nachádzajú dva lesklé dotykové displeje. Oba sú 14“ OLED displeje s pomerom strán 16:10 a s rozlíšením 3K (2880 x 1800). Obnovovacia frekvencia displejov je 120 Hz a farebná paleta predstavuje 1,07 miliardy farieb na úrovni 100% DCI-P3. Maximálny jas je 500 nitov a doba odozvy predstavuje 0,2 ms. Farby displejov sú veľmi sýte. Displeje sú perfektne detailné, presné na dotyk a disponujú certifikáciami VESA CERTIFIED Display HDR True Black 500 a Phantone Validated. Pomer obrazovky k telu je 91% a majú o 70% menej škodlivého modrého svetla. Na vrchnej strane jedného z displejov sa nachádza FHD kamera s funkciou IR na podporu Windows Hello. Displeje sú preklopiteľné do viacerých uhlov.

notebook ASUS Zenbook Duo 2024

Klávesnica

Samotná klávesnica ASUS ErgoSense je vybavená technológiou Bluetooth a je odnímateľná. Je mäkká, ľahká na prenos aj manipuláciu a je veľmi presná na dotyk. Na spodný displej sa pripája pomocou magnetových úchytov, nachádzajúcich sa na displeji a klávesnici. Vďaka nim veľmi dobre drží. Ocenili sme, že pri písaní je tichá a má podsvietené klávesy. Zdvih klávesov predstavuje 1,4 mm a klávesy sú dostatočne od seba vzdialené a samotné písanie na nej je pohodlné s minimálnymi preklepmi. Hoci klávesnica neobsahuje numerickú časť, je dobre ergonomicky rozložená. Nachádza sa na nej Precision Touchpad, ktorý je taktiež veľmi presný na dotyk a prácu s ním.

Operačný systém & Procesor

Notebook ASUS Zenbook Duo 2024 využíva operačný systém Windows 11 Pro (spoločnosť ASUS odporúča Windows 11 Pro pre firmy). Z hľadiska procesora je notebook vybavený 16-jadrovým Intel Core Ultra 9 185H procesorom s generáciou procesora Meteor Lake (14.generácia). Frekvencia procesora je 2,3 GHz, Core Boost frekvencia predstavuje 5,1 GHz a Cache procesora je 24 MB. Veľkosť operačnej pamäte je 32 GB RAM typu LPDDR5x. Priestor na programy a súbory zabezpečuje SSD disk s kapacitou 2 TB. Notebook disponuje grafickou kartou Intel Arc. a ponúka vysoký výkon a funkcie AI Ready.

Výbava portov ASUS Zenbook Duo 2024

1x USB 3.2 Gen1 Type-A
2x Thunderbolt 4 s podporou zobrazovania/napájania
1x HDMI 2.1 TMDS
1x 3,5mm kombinovaný zvukový konektor

Batéria

Batéria notebooku ASUS Zenbook Duo 2024 je 4-článková Li-ion batéria s kapacitou 75 Wh. Pri využívaní len jednej obrazovky je udávaná výdrž batérie až 8,8 hodiny v režime Modern Office a až 13,5 hodiny pri bežnej práci na notebooku. Pokiaľ by ste využívali obe obrazovky, výdrž batérie je až 8 hodín v režime Modern Office a až 10,5 hodiny pri bežnej práci na notebooku.

Batéria notebooku disponuje technológiou rýchleho nabíjania, a to až 60% za 49 minút. Môžeme potvrdiť, že notebook Zenbook Duo sa naozaj rýchlo nabíja. Batéria podporuje až o 20% viac nabíjacích cyklov ako predchádzajúce generácie, čo je šetrné k životnému prostrediu. Notebook sa nabíja pomocou konektora USB-C so 65W sieťovým adaptérom. Výstup odberu napájania je 19 V js., 3,42 A alebo 65 W. Vstup napájania predstavuje 100-240 V stried. alebo 50/60 Hz univerzálny.

Režimy náklopu monitorov

Režim dvoch obrazoviek (s Bluetooth klávesnicou)

Môžete si pohodlne zdvojnásobiť plochu obrazovky a využívať jednu obrazovku, zatiaľ čo pracujete na tej druhej. Vďaka tomu nemusíte obmedzovať svoju prácu na počítači, napríklad minimalizovaním obrazovky alebo prepínaním záložiek.

Režim dvoch obrazoviek (s virtuálnou klávesnicou)

Spodnú obrazovku zariadenia je možné využívať ako virtuálnu klávesnicu plnej veľkosti. Vďaka dvom obrazovkám môžete byť produktívnejší.

Režim zdieľania

Notebook ASUS Zenbook Duo 2024 si môžete položiť na plocho, čo môže byť nápomocné pri schôdzkach či firemných prezentáciách. Všetci zúčastnení môžu sledovať obrazovky v kľude, čo prispieva k lepšiemu zapojeniu a diskusii.

Režim notebooku

Položením Bluetooth klávesnice na spodný displej si vytvoríte klasický notebookový štýl.

Zvuk

Zvuk notebooku ASUS Zenbook Duo 2024 je príjemný a vyladený vďaka technológii Dolby Atmos a Smart Amp. V notebooku sú zabudované reproduktory a mikrofónové pole, ako aj Harman/Kardon (Premium) s podporou asistenta Cortana, čo vám zabezpečí zvuk ako pohodlné „domáce kino“.

Obsah balenia

V balení sa nachádza samotný notebook ASUS Zenbook Duo 2024, adaptér a kábel na nabíjanie, príručky a podložka, ktorú si môžete poskladať ako stojan na zariadenie, pokiaľ by ste nechceli využívať ten, ktorý je zakomponovaný v konštrukcii notebooku.

notebook ASUS Zenbook Duo 2024

Záver

Notebook ASUS Zenbook Duo 2024 je podľa nás veľmi elegantný, štýlový a moderný nesúci sa v duchu „v jednoduchosti je krása“. Výhodou je určite to, že má dva displeje a oba sú dotykové. Jas displejov je dostatočný. Displeje sú lesklé, čo má za následok mierne odlesky svetla a odtlačky prstov. Práca na klávesnici je pohodlná a presná. Výkon notebooku je veľmi dobrý v pomere s výdržou batérie. V našom redakčnom teste sa nám notebook ASUS Zenbook Duo páčil a radi vám ho odporúčame. Bude skvelým spoločníkom napríklad pre grafikov alebo umelcov, ale aj pre ľudí, ktorí pracujú v office prostredí. Samozrejme na svoje si prídu aj fanúšikovia hier.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here