Asus ZenBook UX363EA

Asus prišiel s novým prenosným kompaktným notebookom ZenBook Flip 13 – UX363EA vhodným najmä pre tých, ktorí si prácu v počítači nosia so sebou a často pracujú aj počas cestovania či mimo domu. Je priemerne výkonný, čo na väčšinu kancelárskych, ako aj grafických činností stačí.

Dizajn

Jeho vzhľad vychádzajúci z modelovej rady ZenBook je jednoduchý, čistý, elegantný tmavý s lesklými prvkami. Asus ZenBook UX363EA je veľmi tenký, čo je jeho veľké plus. Nemá mechanickú numerickú časť, avšak na touchpade je ju možné spustiť.

notebook Asus ZenBook UX363EA

ZenBook UX363EA je možné pretočiť o 180° a vytvoriť z neho v podstate tablet, aj vďaka dotykovej obrazovke. Praktickou súčasťou balenia je aj aktívne pero vrátane batérií.

Asus ZenBook UX363EA

Po stranách má notebook obmedzené množstvo konektorov, takže v prípade potreby viacerých konektorov je nutné zakúpiť HUB.

notebook Asus ZenBook UX363EA

Hoci chladenie je vyriešené pomerne dostačujúco, predsa si tento notebook nemôžete položiť napríklad na posteľ, lebo sa rýchlo začne prehrievať.

notebook Asus ZenBook UX363EA

Nad obrazovkou je webkamera, stereo mikrofóny a zabudovaná IR kamera, ktorá slúži na odomykanie notebooku pomocou infračerveného svetla podľa tváre používateľa.

Hmotnosť 1,3 kg
Rozmery 30,5 x 1,4 x 21 cm
Farba Pine Grey

Obrazovka

displej Asus ZenBook UX363EA

Displej použitý v ZenBook UX363EA je NanoEdge, ktorý je vhodný najmä pre tvorcov. Má 100% sRGB farebný režim, čo znamená úplné pokrytie farieb v tomto režime.

Pre tvorcov je obrazovka vhodná najmä vďaka tomu, že je dotyková a má pribalené aktívne pero. Používa sa o to lepšie, keď si notebook pretočíte o 180° a položíte ako grafický tablet.

Rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov
Pomer strán 16:9
Uhlopriečka 13,3″
Aktívne pero Áno – stylus
Úrovne prítlaku 4096
Dotykovosť Áno
Povrchové úprava Antireflexný
Typ displeja IPS
Režim farieb 100% RGB
Svietivosť 300 nitov
Certifikácia TÜV Rheinland – Flicker Free, Low Blue Light

Touchpad a klávesnica

klávesnica notebook Asus ZenBook UX363EA

Podsvietená klávesnica zaberá celú šírku tela notebooku, vďaka čomu sa na nej príjemne pracuje, presne a rýchlo.

Využitie touchpadu je otázne, keďže samotná obrazovka sa dá stláčať a väčšina používateľov preferuje počítačovú myš. Avšak po podržaní pravého horného rohu sa objaví numerická klávesnica, ktorá sa v mnohých prípadoch hodí.

Podsvietenie klávesnice chladná biela
Stupne podsvietenia 3x
Touchpad Áno – s numerickou klávesnicou

Nad touchpadom je umiestnené hlavné napájacie tlačidlo, vypnutie touchpadu a prehodenie obrazoviek.

Touchpad Asus ZenBook UX363EA

Konektivita

Konektorová výbava v notebooku je skromnejšia. V mnohých prípadoch pri používaní sa objaví  potreba rozšírenia výbavy konektorov. Takéto zariadenie odporúčame, k dispozícii na trhu je už od 15 €.

Thunderbolt 4 USB-C 2x
USB 3.2 Gen 1 1x
HDMI 1x
Zvuk Nie
Bezdrôtové pripojenia Wi-Fi 6 a Bluetooth

Vo výbave sú dve signalizačné diódy oznamujúce napájane a stav akumulátora.

Hardvér

Výkon hardvéru je dostatočný na klasické kancelárske programy či niektoré grafické programy. Asus ZenBook UX363EA nie je primárne určený na hranie hier.

Operačný systém Windows 10 Home – 64 bit
Operačná pamäť RAM 16 GB
Procesor CPU Intel Core i7-1165G7
Grafická karta GPU Integrovaná – Intel Iris Xe Graphics
Pevná pamäť 512 GB
Typ pamäťového úložiska SSD
Redakčný test – Cinebench R15
GPU max 89,63 FPS
GPU mix 62,16 FPS
CPU max 664 cb
CPU min 288 cb
Shadow of the Tomb Raider benchmark Priemer FPS 21
Všetky snímky 3320

Z testov je vidieť, že notebook ZenBook Flip 13 – UX363EA-EM111T je vhodný na kancelárske a niektoré grafické práce, jeho hardvér nie je dostatočne výkonný na hranie hier. Nemá výkonnú grafickú kartu – obsahuje iba integrovanú, ktorá sa stará o správne zobrazenie obrazovky pre používateľa. Ostatné úlohy musí spracovávať procesor, takže je o to viac zaťažovaný.

Batéria

notebook Asus ZenBook UX363EA

Pri optimálnych podmienkach a šetrnom používaní vám notebook  ZenBook UX363EA vie vydržať skoro 14 hodín. Pri nabíjaní je veľká nevýhoda, že jeden konektor USB-C je nutné obetovať na nabíjačku. Pri používaní viacerých externých zariadení je HUB už nutnosť.

Výdrž batérie Cca 14 hodín
Kapacita 67 Wh
Počet článkov 4 články
Nabíjací konektor USB-C

notebook Asus ZenBook UX363EA

Audio

Zvuk z notebooku je čistý a pomerne verný v bežnej intenzite. Pri príliš veľkej hlasitosti je zvuk už skreslený. Nevýhodou je absencia audio jacku, kde je opäť potrebný konektor USB-C alebo Bluetooth 6.

Záver

Notebook ZenBook Flip 13 – UX363EA-EM111T je od samého základu predurčený na cestovanie či prácu mimo domu. Vďačí za to svojej minimálnej hmotnosti, kompaktnému rozloženiu klávesnice, obmedzenému množstvu konektorov, možnosti obrazovku pretočiť úplne dozadu a vytvoriť z neho tablet. Pre ľudí, ktorí hľadajú výkon či herný zážitok tento model nie je správna voľba. Svojich klientov si nájde v skupine užívateľov uprednostňujúcich spratnosť, spoľahlivosť, praktické využitie či zobrazenie verných farieb na obrazovke.

 ZenBook UX363EAtechvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here