HONOR MagicBook 14

HONOR MagicBook 14 je úplne prvý notebook od spoločnosti HONOR a hneď nás prekvapil výborným pomerom medzi cenou a kvalitou. Je to viac-menej kancelársky notebook s nízkou hmotnosťou a s vyváženým hardvérom vo vnútri.

Dizajn

Na prvý pohľad HONOR MagicBook 14 vyzerá veľmi úhľadne a elegantne v šedej „gray“ farbe. Má zaoblené hrany a rámik okolo displeja je minimálny. Výrazným prvkom je modrá linka z vonkajšej strany obrazovky. Je veľmi ľahký a spratný, takže sa výborne hodí na prenos.

HONOR MagicBook 14

Klávesnica a touchpad

Klávesnica je podsvietená. Má dve úrovne podsvietenia, ktoré si môžeme nastaviť pomocou tlačidla Fn a F3. Touchpad je pomerne veľký v pomere k  notebooku. Na prvý pohľad to vyzerá,  že notebook Honor MagicBook 14 nemá snímač odtlačkov prstov, ale je to omyl.

HONOR MagicBook 14

Výrobcovia ho zakomponovali priamo do hlavného tlačidla napájania. Je to veľmi praktické, keď pri zapínaní podržíte palec o 2 až 3 sekundy dlhšie a notebook sa vám automaticky odomkne. Klávesnica numerickú klávesnicu nemá, ale samozrejme, je nahradená SHIFT-om a číslami nad základnou abecedou. Klávesnica je ergonomicky rozmiestnená a pohodlne sa na nej píše.

Konektivita

konektivita HONOR MagicBook 14

Výbava konektorov HONOR MagicBook 14 je dostatočná pre bežné používanie, ale ak používate myš, externý harddisk  a zároveň iné zariadenia, tak pravdepodobne si budete musieť zaobstarať HUB. Na napájanie bol zvolený USB-C s adaptérom na 65 W. Nevýhodou je, že nefunguje ako DisplayPort, čo by sa v určitých situáciách hodilo. HONOR MagicBook 14 je vybavený USB 3.0, USB 2.0, a veľkým HDMI portom, napríklad na prezentácie. Pre zvuk je k dispozícii kombinovaný audio konektor na slúchadlá alebo reproduktory. Avšak port na SD karty nie je vo výbave.  Bezdrôtovo sa môžete pripojiť cez WiFi a  Bluetooth. Špeciálnym bonusom je HONOR Magic-link, cez ktorý sa pripojíte na váš HONOR alebo HUAWEI smartfón.

HONOR MagicBook 14

Magic-link 2.0

magic-link HONOR MagicBook 14

Magic-link je funkcia od spoločnosti HONOR na okamžité pripojenie so smartfónmi HONOR alebo HUAWEI s procesorom Kirin 980. V rámci Magic-link sú k dispozícii ďalšie funkcie ako Multi-Screen s verným zobrazením displeja vášho smartfónu, rýchly presun fotografií či priame ovládanie smartfónu cez notebook. Spárovať ho môžete priložením telefónu k notebooku, potvrdením tlačidla ALLOW a ste v spojení.

magic_link HONOR MagicBook 14

Dostupnosť funkcie na vašom telefóne si môžete skontrolovať na oficiálnych stránkach spoločnosti: https://www.hiHONOR.com/us/support/magic_link/specs/

magic_link HONOR MagicBook 14

Displej

HONOR MagicBook 14
Displej notebooku HONOR MagicBook 14 je štandardný, 14-palcový IPS s maximálnym rozlíšením FullHD (1920 x 1080 px), nie je dotykový. Má certifikáciu TÜV Rheinland, ktorá potvrdzuje, že váš zrak je chránený pred nežiaducim modrým svetlom. Povrch displeja je matný, čo čiastočne eliminuje odrazy. Z dôvodu minimálnych rámikov okolo displeja je webkamera zabudovaná do jedného tlačidla na klávesnici.

web kamera HONOR MagicBook 14

Je umiestnená medzi tlačidlá F6 a F7. Zatlačením sa vysunie a schová. Na kamere je umiestnená malá dióda, ktorá signalizuje jej aktivitu. Keďže je to pop-up kamera, nemusíte si rôzne zakrývať a prelepovať kameru, ktorá býva bežne nad displejom. K nej potrebný stereo mikrofón je umiestnený na nenápadnej priehlbine slúžiacej na jednoduchšie otváranie naspodku klávesnice.

HONOR MagicBook 14

Hardvér

HONOR MagicBook 14 má rozmery 317 × 212 × 16 mm a váži len 1,39 kg. Notebook má AMD procesor Ryzen 5 3500U 2,1 s 3,7 GHz so štyrmi jadrami a 8 vláknami. Má vlastnú grafickú kartu AMD Radeon RX Vega 8, čo zaručuje lepší výkon za rovnakú cenu, ako ponúka konkurencia. Pamäť RAM je dvojkanálová DDR4 8GB. Pri testoch sme si pohodlne zahrali populárnu hru CS:GO na strednej kvalite detailov na mape de_dust2 s priemerným 70 FPS. Notebook nám poslúžil aj na redakčné účely. Rendrovali sme na ňom video v programe Adobe Premiere Pro. Pri bežnom zostrihu išiel celkom plynulo. Celý notebook beží na Windows 10 Home a predinštalovaný je aj Microsoft Office na 30 dní. Pre náš región je v ponuke 256 GB SSD disk.

HONOR MagicBook 14

Benchmark

Aj keď notebook HONOR MagicBook 14 nie je určený ani na hranie hier, ani na rendrovanie 3D animácií, na benchmarku Maxon Cinebench R15 bez nabíjačky mal iba 17 FPS, ale po pripojení nabíjačky sa FPS rapídne zvýšili takmer až na 40. Notebook je primárne určený na kancelárske využitie.

Akumulátor

Batéria vydrží 10 hodín, čo na bežnú dennú prácu s nabíjaním raz do dňa pohodlne stačí. Ak by ste potrebovali využiť plný výkon notebooku, odporúčame  so sebou nosiť napájací kábel USB-C s adaptérom. Hustota energie batérie je 56 WH. Chladenie je bežné cez ventilátor a výduchy má vzadu pri ohybe displeja.

Hodnotenie

Naša redakcia techvia.sk celkovo hodnotí HONOR MagicBook 14 veľmi kladne. Oceňujeme pomer ceny a kvality. HONOR MagicBook 14 považujeme za vydarený kancelársky notebook ako dizajnovo, tak i hardvérovo. A hoci je prvým notebookom od spoločnosti HONOR, veríme, že sa bude tešiť obľube u mnohých z vás.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here