Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

Notebook Lenovo IdeaPad 5 Pro je vhodný pre každého. Okrem jednoduchých programov sa dokáže IdeaPad 5 Pro pozrieť do očí aj ťažším výzvam ako pracovaniu v zložitejších programoch pre 3D tvorbu, úpravu videí a v neposlednom rade hraniu hier. My sme notebook testovali v hrách, ktoré sú priemerne najviac hrávané najmä medzi začiatočníkmi. Pri príbehových hrách ako GTA V, Ghost Recon a Mafia IdeaPad 5 Pro dosahoval aj napriek slabšej grafickej karte AMD Radeon pekné výsledky v priemere hrateľných 30 FPS. IdeaPad 5 Pro sme testovali aj pri FPS hrách ako CS:GO, Rainbow Six Siege a Fortnite, kde sa tiež prejavili slušné výsledky v priemere 60 FPS. Pri testovaní sme mali pod kontrolou teplotu vnútorných komponentov, ktorá bola priemerne 70°C. Aj napriek takýmto teplotám bola hlasitosť ventilátorov prijateľná.

notebook Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6 notebook Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6 Dizajn a Displej

Test: CS:GO, GHW a GTA

IdeaPad 5 Pro sa nesie v peknom jednoduchom dizajne, ktorému dominuje hliníkové telo s veľmi príjemnou 100% podsvietenou klávesnicou a touchpadom. Klávesnicu sme otestovali aj na ghosting, a hoci nedosiahla najlepšie výsledky, počas používania sme s ňou nemali žiadny problém.

ghosting keyboard test

Dôležitým prvkom je nádherný 16,0″ WQXGA 2560x1600px IPS 60Hz 350-nitový LED LCD matný displej, ktorý nás milo prekvapil. Displej disponuje veľmi peknými farbami, rozlíšením 2560x1600px a obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Nasávanie vzduchu prebieha zospodu a teplý vzduch sa z notebooku dostáva von prieduchmi, ktoré sú umiestnené medzi pántmi na displej. Reproduktory podporujú Dolby Atmos.

klávesnica Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

Windows Hello

displej Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

Funkciu Windows Hello si podľa nás obľúbi úplne každý. IdeaPad 5 Pro podporuje túto funkciu na rozpoznanie tváre. Notebook je vybavený 1Mpx infračervenou kamerou, vďaka ktorej si môžete túto funkciu nastaviť. Rozpoznávanie tváre funguje bleskovo bez akýchkoľvek zaváhaní či čakania. Okamžite po otvorení sa vás kamera snaží nájsť a čo najrýchlejšie vás dostať do systému.

notebook Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

Batéria

Notebook dostal do vienka 75Wh batériu, ktorá pri klasickom používaní vydrží cca 7 hodín. Pri testovaní sme sa snažili zaťažiť batériu naplno. Pri plnom výkone zo 100% na 0% vydržala batéria cca 1,5 hod.

notebook Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

Test CINEBENCH

Vybavenosť

IdeaPad 5 Pro disponuje konektormi 2x USB-A, 2x USB-C, 1x 3,5mm audio jack, 1x HDMI, taktiež 1x slot na SD kartu, WiFi, Bluetooth,  500GB M2 SSD, procesorom AMD Ryzen 7 5800H so vstavanou AMD Radeon grafickou kartou s 2GB grafickej pamäte a 16 GB pamäte RAM. V balení dostanete 95 W USB-C nabíjačku. V notebooku sú predinštalované programy Dolby Atmos na úpravu zvuku zariadenia a Lenovo Vantage, kde si môžete pozrieť detailné špecifikácie vášho zariadenia, aktualizovať BIOS a ovládače, skontrolovať zabezpečenie zariadenia či v prípade nejakých nejasností alebo problémov kontaktovať podporu.

Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

Záver

Lenovo IdeaPad 5 Pro je notebook, ktorý predstavuje príjemného a spoľahlivého pomocníka, či už sa jedná o kancelársku prácu alebo hranie hier v rámci odpočinku. Vie ponúknuť krásny dizajn, dobrý výkon či zaujímavé funkcie. Notebook si môžete zaobstarať v dvoch farebných variantoch Storm Grey a Cloud Grey. Orientačná cena notebooku IdeaPad 5 Pro je 1 000 €.

Lenovo IdeaPad 5 Pro 16ACH6

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here